Jako v New Yorku: O2 v Brně předělává telefonní budky na Wi-Fi hotspoty

V roce 2014 vznikla v New Yorku iniciativa, která si dala za cíl přeměnit stále méně využívané telefonní budky na veřejné Wi-Fi hotspoty a vytvořit tak největší městkou Wi-Fi síť na světě (více informací). Tento nápad se začíná pomalu šířit světem, nedávno podobná iniciativa vznikla v Londýně a nově se realizace stejné myšlenky chystá i v Brně.

161108_telefoni_automat_kol__1_

Operátor O2 dal podnět ke zrušení několika stávajících telefonních budek v centru Brna, které využívají jednotky lidí měsíčně. Jedná se o dvě stanoviště na náměstí Svobody, dvě na Joštově ulici a jedno na Zelném trhu. Na základě domluvy s vedením města došlo k rozhodnutí, že nerezové stojany po zrušených telefonních automatech na místě zůstanou, avšak budou sloužit k jinému účelu.

Kromě bezplatného Wi-Fi hotspotu bude možné si na těchto místech nabít telefon, jeden z automatů na náměstí Svobody navíc současně sloužit jako interaktivní informační centrum, o jehož obsah se bude starat Turistické informační centrum města Brna (TIC). O provoz Wi-Fi hotspotů se bude starat městská společnost Technické sítě. Pokud se tento projekt v centru města osvědčí, může v budoucnu dojít k transformaci telefonních budek i na dalších místech města.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. pat (neregistrovaný)

    Tie budky niesu zle ako nudzovka.
    Raz som prisiel o druhej rano do Nitry s meskanim po absolvovani trasy Bangkok Kyjev Praha Nitra, telefon vybity v autobuse nebolo kde dobit, na stanici takisto.
    Musel som sa ludi vypytovat ci si mozem odnich zavolat. No neboli moc ochotni. Minimalne tu zasuvku na nabijanie by tam ponechat mohli

  2. Nápad není špatný, jednou jsem hledala celkem špatně označenou prodejnu Netboxu, kdy jsem měla vyčerpanou FUP. Naštěstí po neúspěšném navštívení dvou obchodů poblíž jsem narazila na sympatickou policistku, která mi to ukázala na mapě na svém smartfounu :)
    Doufám, že to bude nějak zabezpečeno, aby to lidé nezneužívali třeba pro krácení dlouhé chvíle chatováním…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel