Domů » Bleskovky » New York přeměňuje telefonní budky na Wi-Fi hotspoty: Zapojí se i Google a Samsung

New York přeměňuje telefonní budky na Wi-Fi hotspoty: Zapojí se i Google a Samsung

S nástupem mobilních telefonů upadá zájem o využívání telefonních budek a ty z našeho okolí ve velkém mizí. Město New York má na svém území celkem 7 300 telefonních automatů, v květnu byla založena iniciativa, která si klade za cíl přeměnit většinu z nich na Wi-Fi hotspoty.

  

Newyorské oddělení informačních technologií oslovilo více než 50 společností, které by se o přeměnu mohly postarat. Na nabídku již kývly nebo ji zvažují významné společnosti jako Google, Samsung, IBM nebo Cisco. V pilotním programu již bylo přetransformováno 10 budek ve čtvrtích Manhattan, Queens a Brooklin, šíření sítě NYC-PUBLIC-WIFI má pokračovat i v dalších čtvrtích, ačkoliv se neočekává, že se přeměny dočkají všechny automaty. Všechny hotspoty mají spolupracovat a předávat si jednotlivá zařízení podobně jako BTS, nebude tak nutné se ke každému hotspotu připojovat zvlášť. Využívání veřejné Wi-Fi sítě bude zdarma.


  

Ve finále by většina plochy města měla být pokryta veřejným internetem pro všechny obyvatele, novinku jistě ocení i turisté, kteří se s všudypřítomným internetem jen tak v New Yorku neztratí. Líbil by se vám podobný nápad i u nás? Kdy jste naposledy použili telefonní budku?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Blb (neregistrovaný)
Anonym
Blb (neregistrovaný)

No a u nás by to mohlo být v pouličníh lampách.

Blb (neregistrovaný)
Anonym
Blb (neregistrovaný)

Pokud se nezapoji Microsoft tak to bude urcite nepouzitelne