Domů » Bleskovky » Jak dopadly testy? Lumia 1520 kraluje dlouhou výdrží baterie

Jak dopadly testy? Lumia 1520 kraluje dlouhou výdrží baterie

Server GSMArena.com dokončil test výdrže baterie tabletofonu Nokia Lumia 1520, který přinesl velice působivé výsledky. V některých kategoriích dosáhla baterie Lumie 1520 rekordních časů, jako například v délce nepřetržitého hovoru v 3G síti.

V této disciplíně je schopná dosáhnout času 28 hodin a 34 minut, čímž se dostala na nejlepší skóre v historii těchto testů. Konkurenční Samsung Galaxy Note 3 je například schopen telefonovat v kuse „pouze“ 18 hodin a 12 minut.

 

Pokud jde o prohlížení webových stránek, i zde Lumia excelovala a skončila o pouhých pět minut na druhém místě za Sony Xperia C. Celková doba brouzdání je v případě Lumie uctihodných 12 hodin a 40 minut, výše zmíněný phablet od Samsungu vydržel v této disciplíně 9 hodin a 4 minuty.

 

V nepřetržitém přehrávání videa oběma zařízením i ostatním telefonům v testu ukázal záda telefon LG G Flex s téměř dvaceti hodinami přehrávání. Galaxy Note 3 vydržel velmi slušných 13 hodin a 32 minut, Lumia 1520 pak o hodinu méně.

 

Po zohlednění výše zmíněných výsledků a výdrže telefonu v pohotovostním režimu, vyšlo z testů celkové hodnocení 107h, což je nejlepší výsledek v dějinách těchto testů. Svoji zásluhu na tom mají především baterie o kapacitě 3 400 mAh a také velice efektivně pracující displej. Při denní aktivitě používání, čítající jednu hodinu hovoru, jednu hodinu prohlížení internetu a jednu hodinu přehrávání videa, by se měla Lumia 1520 podle výsledků testu vybít po čtyřech a půl dne od nabití.

 

Pokud chcete dosáhnout podobných výsledků i s vaší Lumií 1520, tak vězte, že v režimu stand by byla funkce Glance Screen (rychlý přehled) nastavena na interval, barva textu bílá a funkce probuzení dvojtým poklepáním byla zapnutá. V redakci pro vás aktuálně dokončujeme recenzi Lumie 1520 a můžeme potvrdit, že z hlediska výdrže dosahuje opravdu skvělých výsledků.

Graf ceny produktu Nokia Lumia 1520 poskytuje server Heureka.cz

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments