Domů » Bleskovky » Jablečný týden pokračuje: přivítejte novou generaci AirPods

Jablečný týden pokračuje: přivítejte novou generaci AirPods

Co den, to nějaká hardwarová novinka od Apple. Alespoň takto vypadá první polovina tohoto týdne. V pondělí jsme se dočkali nových iPadů, včera upgradovaných iMaců, a dnes nám Apple servíruje novou generaci sluchátek AirPods. Číslovku 2 však za svým názvem nenesou, jedná se pouze o vylepšení stávající generace.

apple airpods

Delší hovory, rychlejší párování a Hey Siri

Design sluchátek se nijak nezměnil, stejná je i jejich velikost. I přesto se Applu podařilo už do tak titěrného těla nacpat nové technologie. Čip W1 byl nahrazen novějším čipsem H1, v jehož schopnostech je možnost hlasově spustit asistentku Siri bez nutnosti poklepání. Čip je také energeticky úspornější, Apple slibuje až o polovinu delší hovory a dvakrát rychlejší přepínání mezi zařízeními.

airpods

Bezdrátové pouzdro

Nová sluchátka také dostala nové nabíjecí pouzdro, které podporuje technologii bezdrátového nabíjení Qi. Kvůli tomu je novinkou na těle krabičky LED dioda indikující stav nabíjení. Pokud si však chcete tento komfort dopřát, musíte si připlatit – sluchátka s novým pouzdrem stojí 5 790 korun, sluchátka s tradičním pouzdrem stojí 4 790 korun a samotné nové pouzdro, které funguje i s původní generací sluchátek, přijde na 2 290 korun. Novinky je možné objednat již dnes, dostupnost je stanovena na příští týden.

apple air pods

Pokud jste se těšili na dlouho slibovanou nabíjecí podložku AirPower, musíme vás zklamat, tu zatím Apple nepředstavil. Pokud však bude pokračovat v nastoleném tempu, je možné, že se dočkáme ještě do konce tohoto týdne. Dokonce se spekuluje, že Apple v jeho průběhu představí i očekávaný herní iPod Touch. Nechme se překvapit, co přinesou dny příští.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

41 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Tak nabíječka je zřejmá, když je pouzdro s bezdrátovým nabíjením :D Sluchátka jsou to furt hnusná a pravděpodobně furt marná.

  • Marná asi nejsou, když se jich prodalo 100 mega… 😉

   • Tak řekněme si na rovinu, že tomu pomáhá dost i samotná značka. Kdyby udělal totožné Huawei, vsadím se, že prodeje budou jiné. :)

   • Meow (neregistrovaný)

    By me zajimalo kdes vzal tech 100mega😂, každopádně sluchatka jsou o kvalitním poslechu hudby a v tom překonává apple jakákoliv konkurence, ktera nejenže to umi levněji ale zaručí i delší dobu na nabiti..

   • Meow (neregistrovaný): Stačí sledovat zdroje, jako např. internet😉 Jaké pecky jakých výrobců jsou lepší? Už se to tu nejednou probíralo, ale odpověď a tu niky nebyla, jen podobné výkřiky 😁

   • Johny (neregistrovaný)

    On mluvil o sluchátkách, tak do toho necpi že to jsou nejlepší pecky. „The Apple AirPods are a below-average sounding pair of open-back earbuds.“ (rtings.com) To, že jsou to pecky jim ještě přidává další tunu negativních vlastností v poslechu hudby. Jednooký mezi slepými králem, co? Bohužel v soutěži, kde ostatní maj obě oči.

  • Michal (neregistrovaný)

   Design je otázka inviduálního vkusu. Mně se například líbí. Lepší než mít v uších nějaké nevkusné kulaté špunty. Doporučuji zhlédnout nové video od Unbox Therapy.

   • Johny (neregistrovaný)

    Na Unbox Therapy nekoukam ze stejného důvodu proč nečtu Parlamentní Listy nebo Rytmus Života. Uznávám, že jsem se špatně vyjádřil. Slovem hnusná jsem nesprávně označil pecky, která prostě považuji z pohledu sluchátek jako to největší dno.

    uni: nebudu to s tebou znovu rozebírat. Já používám sluchátka na hudbu, ne na to abych si s nima hrál.

   • Johny (neregistrovaný): Tedy smíchat dohromady dezinformační web a web, který prostě není z okruhu tvého zájmu je poměrně…. nešťastné. Pravdu by jsi měl mít jiný důvod, proč na mě nekoukáš. Vlastně asi i ve vztahu k Unbox Therapy.

   • Johny (neregistrovaný)

    Za prvé nic nemíchám, za druhé Unbox Therapy považuji za značně biased a senzacechtivé „medium“, které je daleko od snahy o objektivní názor. Myslel jsem, že ta analogie je zřejmá. A naposled, po tom jaké já mám důvody něco dělat je asi každýmu prd :D

   • Johny (neregistrovaný): Také jsem myslel, že daný text je zřejmý. U ještě jednou děti…. Ty důvody nemohou být stejné. Z principu podstaty daného webu (těch dvou českých, toho zahraničního je jen domněnka).

   • Johny (neregistrovaný)

    Nemohou být stejné – domněnka :D Ok… whatevs, děti.

   • Johny (neregistrovaný): Ok, sorry. Téma je na tebe příliš náročné.

   • Johny (neregistrovaný)

    spíš tvý blbý kecy :D

  • zxc (neregistrovaný)

   Měl by sis je nejdřív vyzkoušet a pak teprve vynášet závěry. Za sebe neznám lepší sluchátka než AirPods, používám je s Androidem, jsou hezká, skvěle sedí v uších, hrají nadprůměrně a funkce jsou dokonalé (třeba handsfree, kdy nemusíš mít v uchu jen jedno sluchátko které určí výrobce, ale jaké ty uznáš za vhodné, nebo třeba automatické spárování po vyndání z krabičky, automatické pozastavení hudby při vyndání sluchátka z ucha a v neposlední řadě výborná výdrž). Neměnila bych a to jsem zkoušela spoustu bezdrátových sluchátek, i o poznání dražších a prostě AirPods nemají konkurenci což si evidentní myslí i spousta dalších lidí. Ale chce to je vyzkoušet, ne být typický Čech který jen papouškuje něco co někde slyšel a vlastní zkušenosti nemá.

   • Johny (neregistrovaný)

    Sluchátka mám samozřejmě vyzkoušená. Narozdíl od mnohých tady si to můžu i dovolit. Která jmenovitě jiná, lepší, jste zkoušela? Co se týče funkcí, ty jsem u nich nikdy nezpochybňoval. Automatické párování považuji za naprostý standard. Zvukově se jedná o silně průměrná sluchátka bez jakékoliv zajímavé kresby. Přesto, že nesnášim jakékoliv „audiofilní“ přetahovačky a názor na to jak sluchátka hrajou beru jako silně subjektivní věc od průměru výš, tak tím že zvuk je plochý jak hrudník Jamie Lee Curtis jediné co by Airpods zbývalo je precizní přednes. A tady jsou fakticky sluchátka prostě průměrná. To že to jsou pecky jen přináší další negativa, jako nekonzistentnost výstupu, špatné utěsnění a tím pádem neustálý vstup ruchů… To jsou fyzikální vlastnosti, které prostě těm sluchátkům neodpářete. Samozřejmě pokud vám sluchátka vyhovujou, ježišmarjá nikdo vám do toho nechce kecat. Já mam také některá sluchátka, co nemají superstudiový přednes a baví mi víc než mnohá co mám podstatně drazší (Třeba Skullcandy Aviator preferuji před Grado co mi stály cca 8x tolik). Takže si poslouchejte co chcete a jak chcete, ale netvrďte mi tady, že pecky jsou lepší zvukově než špunty :D To si vyprošuju :D

   • Johny (neregistrovaný): Ano, již dva roky je to naprostý standard automatické párování:) Až tedy na výrobce, který to nemají, využívají NFC,….:D
    Zvukový přednes u pecek je velmi, opakuji velmi odvislý od toho, jak sedí v uchu a tím je směřováno vyzařování zvuku. Tím kompletně přejděme tvou recenzi zvuku jako zcela irelevantní.

    To, zda někomu vyhovují pecky, špunty, na uši, přes uši laskavě nech na daných, nedělej z toho pseudofaka. Tím v podstatě přejdeme zbytek tvého textu jako irelevantní.

    No dost bída ti řeknu…. ale min. pro dnešek tvůj std., asi byla včera dobrá pijatika že:)

   • Johny (neregistrovaný)

    Ty si fakt natvrdlej. Zaprvé píšu o tom, že závisí na tom, jak sedí v uchu „další negativa, jako nekonzistentnost výstupu“. Jestli myslíš ale, že průměrná sluchátka si dáš do ucha tak, že budou najednou hrát nadprůměrně, tak jsi solidně padlej na hlavu. Vždy budou hrát akorát hůř, než je jejich testovaný výstup – který JE těžkej průměr: https://www.rtings.com/images/graphs/headphones/apple/airpods/frequency-response-graph.png Jestli máš jinej test kde vychází airpods jinak, sem s ním nebo mlč.

    Nikde jsem nepsal o tom, co komu vyhovuje, psal jsem o zvukovém výstupu, jelito. Jakou jste měli „pijatiku“ netuším, stejně jako jak to souvisí s diskuzí.

    Soundguys: Let’s be honest, you’re probably not buying AirPods for sound quality. If you are, you’re better off just getting the regular Earpods because they sound very, very similar. The only difference I can find between them is that the AirPods have killer features, and they’re wireless.

    https://reference-audio-analyzer.pro//report/hp/apple/apple-airpods/apple-airpods_def.png

    Takže prosim, vyrukuj tady zas se svejma retardovanejma domněnkama o sluchátkách, který jsi nikdy ani nezkusil, ovšem ty ze sebe děláš hlupáka.

   • Ondřej (neregistrovaný)

    Proč srovnávat pecky se sluchátkama přes celý ucho? Tohle jsou funkční sluchátka na běžné denní použití. Handsfree, telefonování, ovládání mobilu, chvilkový poslech hudby z mobilu/hodinek, diktování poznámek apod. Nejsou to audiofilský sluchátka a jasně, je dost velkých sluchátek i za 1000 Kč co budou mít lepší zvuk, izolaci od okolí apod. Ale nejde říkat jak tak koloběžka je špatná, protože Škoda Fabia je rychlejší.

   • Ondřej (neregistrovaný): Přesněji, proč by někdo utrácel milion za osobní vůz, když toho dodávka zvládne více:)

   • zipiik (neregistrovaný)

    Ondřej: Už tu padlo, že nikdo nezpochybňuje funkce, ale psát, že AirPody hrají nadprůměrně je buď hodně zaujaté nebo je testovací skupina, ve které jsou nadprůměrné, hodně šikovně vybraná. Komu jde o kvalitu zvuku (to nemluvím o žádné audiofilské, ale kvalitu, kterou pozná běžný smrtelník), dostane v kategorii malých bezdrátových sluchátek za stejné peníze víc muziky.

   • zipiik (neregistrovaný): Ano, ale proč neustále dokola řešit někoho, kdo si koupí laptop, neustále dokola my vemlouvat, že tu jsou PC desktop, která jsou výkonnější… A furt to mlýt dokola, to je pakárna.

   • Johny (neregistrovaný)

    Protože Apple neustále vydává to samé dokola? Dneska jsi fakt extrémně natvrdlej.

   • Varle (neregistrovaný)

    uni, ty te gramatice davas zabrat v posledni dobe. To se neda ani cist.

   • Johny (neregistrovaný): Co to meleš, AirPods byly do včerejška jediná verze. Ale to omylání vydíme u dobu. U toho jednoho produktu. To s natvrdostí jsi drsně minul cíl….

   • Johny (neregistrovaný)

    vydíme, mlýt… tak určitě

   • Což o to, trvdé měkké i/y, to se nějak snese. Ale on ten příspěvek nedává absolutně hlavu patu. Zkus to znova uni, třeba to přiště vyjde ;-)

 2. lukass71

  Design nezmeneny, porad leskla textura, barevne provedeni jen bile a k tomu jeste porad prodavaji model bez bezdratovyho nabijeni? (Nemluve o priserne cene toho pouzdra samotnyho..) Hm, tak tenhle tyden sice HW dost, ale krom iMacu dost zklamani.

  • za me zklamani … doufal jsem ze se aspon pokusi nejak rozumne vyresit ovladani hlasitosti, ale nic … nemit AW, tak bych je asi nepouzival

   • lukass71

    Jako ja musim uznat, ze byt to pecky, asi bych o nich dost uvazoval (teda rozhodne ne za 6tis), ale ani earpody mi do usi nesedi.

   • lukass71: Tak hurá, jsou to pecky:)

   • lukass71

    Sorry mel jsem na mysli sputny samozrejme :D

 3. Martin Beran (neregistrovaný)

  Mě hlavně špunty v uších nedrží, takže jsem zatím odsouzený používat AirPods.
  Asi mám problém v uších. Nevíte někdo co s tím? Výměna gumiček za větší nebo menší nepomáhá – v řádu 2 minut to vždy vypadne z ucha ven.

  • Comply. Zeptej se Google.

  • Johny (neregistrovaný)

   Záleží proč Vám vypadávají. Existují různá řešení, jako třeba over-ear nebo taková vzpěrka, kterou mají třeba Skullcandy Push. Další zajímavé řešení, které třeba občas používám, když jsou sluchátka větší jsou „gumičky“ SpinFit. Díky ní můžete použít menší gumičky a zasunout sluchátka více do zvukovodu. Pak je zde samozřejmě možnost custom-moldu, kdy vám udělají sluchátka přesně na míru podle vašich uší. To je ale nákladnější řešení. https://www.pilotstuff.com/averysound/as.westone.html

  • Gongo (neregistrovaný)

   Asi hodně ušního mazu..

  • Ondra (neregistrovaný)

   Zkus si ty uši někdy umýt.

 4. Ondra (neregistrovaný)

  Aneb jak vytřískat další prachy z dmntů za naprosto podprůměrnej produkt s logem jablka. To logo je tam asi ta největší přidaní hodnota.

 5. AlphaSamec (neregistrovaný)

  Mne by zajimalo, jestli teda zlepsili ty basy. Jinak opravdu nevidim zadny duvod, proc menit prvni verzi..

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *