Domů » Bleskovky » Jablečný týden pokračuje: přivítejte novou generaci AirPods

Jablečný týden pokračuje: přivítejte novou generaci AirPods

Co den, to nějaká hardwarová novinka od Apple. Alespoň takto vypadá první polovina tohoto týdne. V pondělí jsme se dočkali nových iPadů, včera upgradovaných iMaců, a dnes nám Apple servíruje novou generaci sluchátek AirPods. Číslovku 2 však za svým názvem nenesou, jedná se pouze o vylepšení stávající generace.

apple airpods

Delší hovory, rychlejší párování a Hey Siri

Design sluchátek se nijak nezměnil, stejná je i jejich velikost. I přesto se Applu podařilo už do tak titěrného těla nacpat nové technologie. Čip W1 byl nahrazen novějším čipsem H1, v jehož schopnostech je možnost hlasově spustit asistentku Siri bez nutnosti poklepání. Čip je také energeticky úspornější, Apple slibuje až o polovinu delší hovory a dvakrát rychlejší přepínání mezi zařízeními.

airpods

Bezdrátové pouzdro

Nová sluchátka také dostala nové nabíjecí pouzdro, které podporuje technologii bezdrátového nabíjení Qi. Kvůli tomu je novinkou na těle krabičky LED dioda indikující stav nabíjení. Pokud si však chcete tento komfort dopřát, musíte si připlatit – sluchátka s novým pouzdrem stojí 5 790 korun, sluchátka s tradičním pouzdrem stojí 4 790 korun a samotné nové pouzdro, které funguje i s původní generací sluchátek, přijde na 2 290 korun. Novinky je možné objednat již dnes, dostupnost je stanovena na příští týden.

apple air pods

Pokud jste se těšili na dlouho slibovanou nabíjecí podložku AirPower, musíme vás zklamat, tu zatím Apple nepředstavil. Pokud však bude pokračovat v nastoleném tempu, je možné, že se dočkáme ještě do konce tohoto týdne. Dokonce se spekuluje, že Apple v jeho průběhu představí i očekávaný herní iPod Touch. Nechme se překvapit, co přinesou dny příští.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Tak nabíječka je zřejmá, když je pouzdro s bezdrátovým nabíjením :D Sluchátka jsou to furt hnusná a pravděpodobně furt marná.

uni
Uživatel
uni

Marná asi nejsou, když se jich prodalo 100 mega… ?

Tray1
Uživatel
Tray1

Tak řekněme si na rovinu, že tomu pomáhá dost i samotná značka. Kdyby udělal totožné Huawei, vsadím se, že prodeje budou jiné. :)

Meow
Anonym
Meow

By me zajimalo kdes vzal tech 100mega?, každopádně sluchatka jsou o kvalitním poslechu hudby a v tom překonává apple jakákoliv konkurence, ktera nejenže to umi levněji ale zaručí i delší dobu na nabiti..

uni
Uživatel
uni

Meow (neregistrovaný): Stačí sledovat zdroje, jako např. internet? Jaké pecky jakých výrobců jsou lepší? Už se to tu nejednou probíralo, ale odpověď a tu niky nebyla, jen podobné výkřiky ?

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

On mluvil o sluchátkách, tak do toho necpi že to jsou nejlepší pecky. „The Apple AirPods are a below-average sounding pair of open-back earbuds.“ (rtings.com) To, že jsou to pecky jim ještě přidává další tunu negativních vlastností v poslechu hudby. Jednooký mezi slepými králem, co? Bohužel v soutěži, kde ostatní maj obě oči.

Michal
Anonym
Michal

Design je otázka inviduálního vkusu. Mně se například líbí. Lepší než mít v uších nějaké nevkusné kulaté špunty. Doporučuji zhlédnout nové video od Unbox Therapy.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Na Unbox Therapy nekoukam ze stejného důvodu proč nečtu Parlamentní Listy nebo Rytmus Života. Uznávám, že jsem se špatně vyjádřil. Slovem hnusná jsem nesprávně označil pecky, která prostě považuji z pohledu sluchátek jako to největší dno.

uni: nebudu to s tebou znovu rozebírat. Já používám sluchátka na hudbu, ne na to abych si s nima hrál.

uni
Uživatel
uni

Johny (neregistrovaný): Tedy smíchat dohromady dezinformační web a web, který prostě není z okruhu tvého zájmu je poměrně…. nešťastné. Pravdu by jsi měl mít jiný důvod, proč na mě nekoukáš. Vlastně asi i ve vztahu k Unbox Therapy.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Za prvé nic nemíchám, za druhé Unbox Therapy považuji za značně biased a senzacechtivé „medium“, které je daleko od snahy o objektivní názor. Myslel jsem, že ta analogie je zřejmá. A naposled, po tom jaké já mám důvody něco dělat je asi každýmu prd :D

uni
Uživatel
uni

Johny (neregistrovaný): Také jsem myslel, že daný text je zřejmý. U ještě jednou děti…. Ty důvody nemohou být stejné. Z principu podstaty daného webu (těch dvou českých, toho zahraničního je jen domněnka).

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Nemohou být stejné – domněnka :D Ok… whatevs, děti.

uni
Uživatel
uni

Johny (neregistrovaný): Ok, sorry. Téma je na tebe příliš náročné.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

spíš tvý blbý kecy :D

zxc
Anonym
zxc

Měl by sis je nejdřív vyzkoušet a pak teprve vynášet závěry. Za sebe neznám lepší sluchátka než AirPods, používám je s Androidem, jsou hezká, skvěle sedí v uších, hrají nadprůměrně a funkce jsou dokonalé (třeba handsfree, kdy nemusíš mít v uchu jen jedno sluchátko které určí výrobce, ale jaké ty uznáš za vhodné, nebo třeba automatické spárování po vyndání z krabičky, automatické pozastavení hudby při vyndání sluchátka z ucha a v neposlední řadě výborná výdrž). Neměnila bych a to jsem zkoušela spoustu bezdrátových sluchátek, i o poznání dražších a prostě AirPods nemají konkurenci což si evidentní myslí i spousta dalších… Číst vice »

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Sluchátka mám samozřejmě vyzkoušená. Narozdíl od mnohých tady si to můžu i dovolit. Která jmenovitě jiná, lepší, jste zkoušela? Co se týče funkcí, ty jsem u nich nikdy nezpochybňoval. Automatické párování považuji za naprostý standard. Zvukově se jedná o silně průměrná sluchátka bez jakékoliv zajímavé kresby. Přesto, že nesnášim jakékoliv „audiofilní“ přetahovačky a názor na to jak sluchátka hrajou beru jako silně subjektivní věc od průměru výš, tak tím že zvuk je plochý jak hrudník Jamie Lee Curtis jediné co by Airpods zbývalo je precizní přednes. A tady jsou fakticky sluchátka prostě průměrná. To že to jsou pecky jen přináší… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

Johny (neregistrovaný): Ano, již dva roky je to naprostý standard automatické párování:) Až tedy na výrobce, který to nemají, využívají NFC,….:D
Zvukový přednes u pecek je velmi, opakuji velmi odvislý od toho, jak sedí v uchu a tím je směřováno vyzařování zvuku. Tím kompletně přejděme tvou recenzi zvuku jako zcela irelevantní.

To, zda někomu vyhovují pecky, špunty, na uši, přes uši laskavě nech na daných, nedělej z toho pseudofaka. Tím v podstatě přejdeme zbytek tvého textu jako irelevantní.

No dost bída ti řeknu…. ale min. pro dnešek tvůj std., asi byla včera dobrá pijatika že:)

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Ty si fakt natvrdlej. Zaprvé píšu o tom, že závisí na tom, jak sedí v uchu „další negativa, jako nekonzistentnost výstupu“. Jestli myslíš ale, že průměrná sluchátka si dáš do ucha tak, že budou najednou hrát nadprůměrně, tak jsi solidně padlej na hlavu. Vždy budou hrát akorát hůř, než je jejich testovaný výstup – který JE těžkej průměr: [odkaz] Jestli máš jinej test kde vychází airpods jinak, sem s ním nebo mlč. Nikde jsem nepsal o tom, co komu vyhovuje, psal jsem o zvukovém výstupu, jelito. Jakou jste měli „pijatiku“ netuším, stejně jako jak to souvisí s diskuzí. Soundguys: Let’s… Číst vice »

Ondřej
Anonym
Ondřej

Proč srovnávat pecky se sluchátkama přes celý ucho? Tohle jsou funkční sluchátka na běžné denní použití. Handsfree, telefonování, ovládání mobilu, chvilkový poslech hudby z mobilu/hodinek, diktování poznámek apod. Nejsou to audiofilský sluchátka a jasně, je dost velkých sluchátek i za 1000 Kč co budou mít lepší zvuk, izolaci od okolí apod. Ale nejde říkat jak tak koloběžka je špatná, protože Škoda Fabia je rychlejší.

uni
Uživatel
uni

Ondřej (neregistrovaný): Přesněji, proč by někdo utrácel milion za osobní vůz, když toho dodávka zvládne více:)

zipiik
Uživatel
zipiik

Ondřej: Už tu padlo, že nikdo nezpochybňuje funkce, ale psát, že AirPody hrají nadprůměrně je buď hodně zaujaté nebo je testovací skupina, ve které jsou nadprůměrné, hodně šikovně vybraná. Komu jde o kvalitu zvuku (to nemluvím o žádné audiofilské, ale kvalitu, kterou pozná běžný smrtelník), dostane v kategorii malých bezdrátových sluchátek za stejné peníze víc muziky.

uni
Uživatel
uni

zipiik (neregistrovaný): Ano, ale proč neustále dokola řešit někoho, kdo si koupí laptop, neustále dokola my vemlouvat, že tu jsou PC desktop, která jsou výkonnější… A furt to mlýt dokola, to je pakárna.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Protože Apple neustále vydává to samé dokola? Dneska jsi fakt extrémně natvrdlej.

Varle
Anonym
Varle

uni, ty te gramatice davas zabrat v posledni dobe. To se neda ani cist.

uni
Uživatel
uni

Johny (neregistrovaný): Co to meleš, AirPods byly do včerejška jediná verze. Ale to omylání vydíme u dobu. U toho jednoho produktu. To s natvrdostí jsi drsně minul cíl….

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

vydíme, mlýt… tak určitě

_qam_
Uživatel
_qam_

Což o to, trvdé měkké i/y, to se nějak snese. Ale on ten příspěvek nedává absolutně hlavu patu. Zkus to znova uni, třeba to přiště vyjde ;-)

lukass71
Uživatel
lukass71

Design nezmeneny, porad leskla textura, barevne provedeni jen bile a k tomu jeste porad prodavaji model bez bezdratovyho nabijeni? (Nemluve o priserne cene toho pouzdra samotnyho..) Hm, tak tenhle tyden sice HW dost, ale krom iMacu dost zklamani.

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

za me zklamani … doufal jsem ze se aspon pokusi nejak rozumne vyresit ovladani hlasitosti, ale nic … nemit AW, tak bych je asi nepouzival

lukass71
Uživatel
lukass71

Jako ja musim uznat, ze byt to pecky, asi bych o nich dost uvazoval (teda rozhodne ne za 6tis), ale ani earpody mi do usi nesedi.

uni
Uživatel
uni

lukass71: Tak hurá, jsou to pecky:)

lukass71
Uživatel
lukass71

Sorry mel jsem na mysli sputny samozrejme :D

Martin Beran
Anonym
Martin Beran

Mě hlavně špunty v uších nedrží, takže jsem zatím odsouzený používat AirPods.
Asi mám problém v uších. Nevíte někdo co s tím? Výměna gumiček za větší nebo menší nepomáhá – v řádu 2 minut to vždy vypadne z ucha ven.

uni
Uživatel
uni

Comply. Zeptej se Google.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Záleží proč Vám vypadávají. Existují různá řešení, jako třeba over-ear nebo taková vzpěrka, kterou mají třeba Skullcandy Push. Další zajímavé řešení, které třeba občas používám, když jsou sluchátka větší jsou „gumičky“ SpinFit. Díky ní můžete použít menší gumičky a zasunout sluchátka více do zvukovodu. Pak je zde samozřejmě možnost custom-moldu, kdy vám udělají sluchátka přesně na míru podle vašich uší. To je ale nákladnější řešení. [odkaz]

Gongo
Anonym
Gongo

Asi hodně ušního mazu..

Dealler
Uživatel
Dealler

Zkus si ty uši někdy umýt.

Dealler
Uživatel
Dealler

Aneb jak vytřískat další prachy z dmntů za naprosto podprůměrnej produkt s logem jablka. To logo je tam asi ta největší přidaní hodnota.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Pro jablečné tupelos ideál.

lukass71
Uživatel
lukass71

Jsi z toho hodne frustrovanej co? :D Tak treba ti je jezisek k vanocum prinese :D

AlphaSamec
Anonym
AlphaSamec

Mne by zajimalo, jestli teda zlepsili ty basy. Jinak opravdu nevidim zadny duvod, proc menit prvni verzi..