Domů » Bleskovky » Jablečné novinky: Apple má v březnu odhalit červený iPhone 7 a nové iPady

Jablečné novinky: Apple má v březnu odhalit červený iPhone 7 a nové iPady

Apple na příští měsíc chystá další velkou akci, v rámci které by měl představit několik zajímavých novinek. Mezi němi by neměla chybět aktualizovaná řada tabletů iPad Pro, nový iPhone SE o vnitřním úložišti 128 GB a aktualizovaný iPhone 7/7 Plus, který s sebou přinese červenou barvu. O novince informoval japonský web Mac Otakara, který můžeme považovat za celkem důvěryhodný zdroj.

dc-cover-ivjqv8b0joklnh54r3qntqdvj3-20161208143532-medi
Jeden z možných odstínů nové červené barvy

U nových iPadů Pro bychom se měli údajně dočkat variant s velikostí displeje 7,9, 9,7, 10,5 a 12,9 palce. Dostupnost varianty s 10,5″ displejem je odhadována na květen, u zbylých modelů ještě v březnu. Rovněž by mělo dojít k „zaříznutí“ řady iPad Mini, tu by měl nahradit právě 7,9″ model Pro.

Velikostně by se měl model s 10,5″ displejem „vlézt“ do těla letošní 9,7″ varianty, a to především díky využití designu bez rámečků. Aktualizovaný model o velikosti 12,9″ by se měl dočkat nového senzoru pro pořizování fotografií, ten by měl dostat rovných 12 Mpx. K vylepšení by mělo dojít také v oblasti displeje, kde Apple vsadí na svou technologie pro věrnější podání barev. 7,9″ varianta by se také měla dočkat Smart Connectoru pro využívání různých periferií třetích stran.

I ta se navíc dočká True Tone displeje, čtyř reproduktorů a 12 Mpx fotoaparátu na zadní straně. Apple tak chce dosáhnout toho, že budete jako zákazník skutečně vybírat pouze podle velikosti displeje, funkce pak mají být standardizované u všech modelů. Nové zprávy tak vyvracejí původní domněnky o tom, že bychom se letos měli dočkat pouze tří nových variant, a to s displeji o velikostech 9,7, 10,9 a 12,9 palce.

Apple však nechystá pouze novinky v oblasti tabletů. Rovněž bychom se měli dočkat nového modelu iPhone SE, který do současné řady přinese pouze rozšíření vnitřní paměti, a to na 128 GB. Současně se také spekuluje o přidání červené barevné varianty pro iPhone 7 a 7 Plus. Původně se mělo za to, že by se červené barvy měly dočkat až modely 7S a 7S Plus.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

3 komentářů

  1. Chtěl bych v modré podobně jako to bude mít nebo má Samsung u Galaxy.

    • Apple si nedělá červenou variantu jen tak z plezíru, jsou to produkty (RED) pro podporu léčby AIDS. Dnes si k iPhone můžeš koupit kryt (RED). I pro iPad.

  2. Jdu do iPadu 7,9 :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).