Domů » Bleskovky » iTV zřejmě nepřijde: Apple údajně chystaný 4K televizor před rokem zařízl

iTV zřejmě nepřijde: Apple údajně chystaný 4K televizor před rokem zařízl

O televizoru s logem nakousnutého jablka se spekulovalo delší dobu, zatím jsme se od Apple dočkali pouze streamovací krabičky Apple TV, která do běžných televizorů přináší obsah oblíbených videoslužeb. Na nadcházející konferenci WWDC by měl být představen její nástupce, televizoru se ale od Apple zřejmě nedočkáme vůbec.

  

Deník Wall Street Journal zveřejnil článek, v němž uvádí, že Apple skutečně vlastní televizor vyvíjel. S prvními experimenty údajně začal již před deseti lety, loni však byl vývoj zcela zastaven. Důvodem má být velká konkurence, od níž by se jablečný televizor nedokázal příliš odlišit. Po hardwarové stránce by pro Apple určitě nebyl problém chytrý televizor vyrobit, jeho iMacy mají v současnosti nadstandardní rozlišení displeje 5K a budování ekosystému aplikací jde Applu alespoň v rámci mobilního App Storu velmi dobře.

  

Apple se bude zřejmě nadále soustředit na distribuci obsahu skrze Apple TV, v budoucnu by dokonce mohl přijít i s vlastní internetovou televizí. Na samotný televizor si ale budeme muset nechat zajít chuť, ačkoliv nepochybujeme, že nálepka nakousnutého jablíčka by zajistila slušné prodeje. Zvláště pak, kdyby k dálkovému ovládání sloužil iPhone, iPad nebo dokonce hodinky Apple Watch

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Není se co divit. Tenhle trh je v takovém bordelu a tak turbulentní, že se v něm topí i zavedení. Ostatně jak ukazuje aktuálně Google, proniknout sem je fakt kalvárie.

  Beru to jako rozumný krok, lépe odepsat náklady co nejdříve, než z toho dělat trvalou černou díru na peníze a hlavně lidské zdroje.

 2. blept (neregistrovaný)

  Přestaňte prosím používat slova typu zařízl alespoň v nadpisech…

 3. Mirek (neregistrovaný)

  To je celkem skoda. Tesil jsem se jak si Apple patentuje obdelnik pro sve TV a pak se bude soudit se vsemi tradicnimi vyrobci :D

  • Jan (neregistrovaný)

   Ked uz napisete blbost a navyse tak otrepanu, aspon nedavajte na koniec „:D“ aby ste neboli za blba, ze sa smejete na sebe :)

  • Peter (neregistrovaný)

   Ale no tak Janko, klud, neber to moc vazne, tak TV nebudes mat od jablcka, to ale neznamena ze vsetci okolo teba su blbci. A schvalne na koniec pridavam „:D“

  • blbci sú čo tu omielajú stále rámček a že ich je ….

   :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).