Kolem populárního battle royale titulu Fortnite je v posledních dnech nebývale živo. Děje se tak především v souvislosti s rozhodnutím Applu odstranit oblíbenou hru z obchodu App Store. Krátce po smazání hry se totiž na internetové akční síti eBay začaly objevovat na prodej iPhony, jejichž hlavním lákadlem nebyl dobrý stav či příznivá cena, nýbrž fakt, že v telefonu je nainstalovaný Fortnite. Prodejci si přitom za „nedostatkové zboží“ účtují horentní sumy.
Fortnite na iPhone? Připravte si desítky tisíc
Mezi nabízenými telefony byste našli například iPhones Xs s interní pamětí 64 GB, který si prodejce cení na 60 578 korun – nainstalovaný Fortnite je samozřejmostí. Ještě o kus dál zachází jiný uživatel, který svůj iPhone 7 (128 GB) prodává za neuvěřitelných 101 069 korun. Podobně předražených nabídek lze přitom v obchodě eBay nalézt několik desítek.

Nepřehlédněte: Apple v App Store záměrně zakazuje cizí herní služby. Microsoft a Facebook zuří
Pakliže byste se z nějakého důvodu rozhodli rozbít prasátko a telefon s předinstalovaným Fortnite zakoupit, patrně byste se z takové investice dlouho neradovali. Kvůli absenci v App Store se totiž hra na iOS neaktualizuje, čímž ztrácí přistup k novému obsahu. Navíc bychom byli velmi překvapeni, kdyby se Fortnite do App Storu v dohledné době oficiální cestou zase nevrátil. O peníze totiž v tuto chvíli přicházejí všechny zúčastněné strany.