Domů » Bleskovky » Chcete na iPadu Pro používat aplikace Microsoft Office? Musíte si předplatit službu Office 365

Chcete na iPadu Pro používat aplikace Microsoft Office? Musíte si předplatit službu Office 365

Zářijová tisková konference Apple byla nabitá novinkami jak hardwarovými, tak softwarovými novinkami, přičemž velkým překvapením bylo vystoupení Kirka Koenigsbauera z Microsoftu, který na iPadu Pro prezentoval vylepšený kancelářský balík Office. Aplikace Word, Excel, PowerPoint či OneNote se rychle přizpůsobily novinkám v systému iOS 9, a dokáží je efektivně využít, například při práci se dvěma okny na jedné obrazovce.

    

Dosud platilo, že prohlížení dokumentů a základní editace dokumentů je na iOS zařízeních zdarma a pokročilejší funkce vyžadují předplatné Office 365; tato podmínka však neplatí pro iPad Pro. Politika Microsoftu totiž bude jak na Windows, Androidu i na iOS podobná – zařízení s displejem do 10,1″ mají základní editaci v Office zdarma, editace na zařízeních s větším displejem je podmíněna předplatným služby Office 365.

  

Microsoft to sice v prozatím v popisu aplikací Office v App Store neuvádí, nutnost předplatného Office 365 však již potvrdili zástupci Microsoftu na dotaz serveru ArsTechnica. Pokud si tedy chcete koupit iPad Pro jako pracovní nástroj, mějte na paměti, že kancelář od Microsoftu vás přijde na dalších 1 899 korun ročně, pokud si předplatíte edici pro jednotlivce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Je to dost penez dat za rok skoro 2000,- za Office.

  2. Neboj, kto ma na kupu iPadu Pro, ma aj na Office

  3. asdf (neregistrovaný)

    Microsoft je pekne vycuranej ;-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).