Domů » Bleskovky » iOS 12 překonává důležitý milník, běží na každém druhém zařízení

iOS 12 překonává důležitý milník, běží na každém druhém zařízení

Nejnovější verze iOS 12 byla uvolněna 17. září a necelý měsíc od svého vypuštění už pohání polovinu iPhonů a iPadů, což je v absolutních číslech zhruba půl miliarda zařízení. Z hlediska zařízení starších méně než 4 roky je situace ještě pozitivnější. Prozrazuje to oficiální měření Apple, které proběhlo v App Store 10. října.

I když se zpočátku zdálo, že adopce iOS 12 bude pomalejší než v případě přechodu na iOS 11, nakonec si nová verze cestu k uživatelům našla. iOS 12 totiž nepřináší nijak zásadní vylepšení, ale zlepšuje výkonnost a stabilitu zejména u starších zařízení. iOS 12 lze nainstalovat na všechny iPhony a iPady, které podporují iOS 11, to znamená, že na přechod na novou verzi je připraveno minimálně dalších 39 % jablečných zařízení.

Vyzkoušeli jsme iOS 12: jaké novinky nás nejvíce zaujaly?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Pointa informace?

  2. Pointa a hodnota informace?

  3. A tak třeba Sony nejen že mělo první non-Google výrobce telefon z Pie (XZ3), tak od minulého týdne už postupně uvolňuje Pie pro sérii XZ2 – žádná beta. Xperie bohužel netáhnou, tak se člověk nikde nedočte ani toto… U jiných výrobců pomalu oslavné články, že uvolnili betu…

    • A apple je zase oslavován za to, že na každém druhém zařízeních už běží iOS 12…

    • Protoze narozdil od XZ2, iOS12 jede i na 5let starem iPhone 5S. Kazdopadne taky mi prijde trochu nesmyslny o tom psat clanek, kdyz vsechny zarizeni, co podporovali iOS11, podporuji iOS12, tudiz je jasne, ze vetsina updatovat bude..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).