Domů » Bleskovky » Internet Explorer se na Android a iOS nechystá, Microsoft dokonce zvažuje jeho přejmenování

Internet Explorer se na Android a iOS nechystá, Microsoft dokonce zvažuje jeho přejmenování

I když Microsoft v rámci své současné strategie „Mobile first, cloud first“ rozšiřuje portfolio svých služeb (Office, OneDrive, Skype a další) na konkurenční platformy Android a iOS, o podobném osudu si může jeho internetový prohlížeč Internet Explorer jen zdát. V pátečním rozhovoru na síti Reddit tuto informaci prozradili zástupci týmu, který má vývoj IE na starosti.

  
Internet Explorer byl dříve dostupný i na počítačích Mac, poslední verze ale vyšla před 11 lety 

Internet Explorer tak zůstane k dispozici pouze uživatelům systémů od Microsoftu, ani zde to však nebude mít lehké. Díky rychlému nástupu konkurence spadl jeho drtivý podíl na dnešních 21 %, a i když se z něj v posledních verzích stal opět použitelný prohlížeč, jeho jméno bylo pošpiněno a není skloňováno v pozitivním slova smyslu. Na otázku, zdali Microsoft logicky neuvažuje o jeho přejmenování, odpověděl vývojář Jonathan Samson, že před několika týdny proběhla o tomto tématu interní debata a že výsledek ukáže budoucnost. Jeden z vývojářů v žertu poznamenal, že bylo zvažováno jméno Ultron, ale právníci řekli ne. Ultron je postava supersilného robota z marvelovských komixů.


  

V budoucnu se Internet Explorer má dočkat vlastní sekce v UserVoice, kam budou moci jeho uživatelé zasílat tipy na jeho budoucí vylepšení. Příští verze má přinést do desktopové verze prvky z moderního prostředí, jako například režim zobrazení pro čtení, podpora gest nebo obrázkové náhledy stránek v oblíbených položkách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
GreenArrow
Anonym
GreenArrow

Hlavní nevýhoda wp se má chystat jinam? Kdo by si to stahoval?

Hapy (neregistrovaný)
Anonym
Hapy (neregistrovaný)

Prosím, jaká nevýhoda? :(

Pomalý není, je velmi rychlý, plynulý, netrhá se, pohodlné ovládání gesty, videa, synchronizuje se s počítačem, neomezený počet záložek, InPrivate procházení, čtecí mód stránek, ukládání souborů…

Tohle je opět takové to plácnutí a rýpnutí si?? :(

htcjirka
Uživatel
htcjirka

To ma někdo komplex ze starych IE z WXP.

Dnes je naopak IE jak na desktopu tak na mobilnim systemu to nejlepší co clovek muze mit.

masinka
Anonym
masinka

Proc je IE hlavni nevyhoda WP?

S4crifice
Anonym
S4crifice

Na desktopu nejlepší prohlížeč? A to z jakého důvodu?

To je spíš asi tvůj názor, protože pro mě nejlepším rozhodně nemůže být a to z toho důvodu, že potřebuji stejné funkce, ať otevřu prohlížeč kdekoli, a to mi dá jedině Chrome (stejné funkce = čti synchornizace záložek, doplňků a podobně …). V tomto směru IE bude ještě dlouho pozadu .. Nebo ty snad v IE umíš propojit Android smartphone?

Hapy (neregistrovaný)
Anonym
Hapy (neregistrovaný)

Protože já mám Windows Phone, tak ho mám s Internet Explorerem propojený a všechno je předem vyřešené.

Otevřená záložky v počítači se dá automaticky načíst ve WP a nebo obráceně, oblíbené stránky tam mám taky jako v počítači, historii prohlížení stránek a uložená hesla. :)

čuris (neregistrovaný)
Anonym
čuris (neregistrovaný)

Co je to android smartphone?

smisekCZ
Anonym
smisekCZ

HAPY: No vidíš a já jelikož mám Windows 7 v práci, Android, Ubuntu a Windows 7 doma, tak používám všude Chrome a mám totéž co ty a ještě mnoho navíc.

Zaklinac
Anonym
Zaklinac

Čo je „mnoho navíc“? Veď sa nehraj na tajomného, zver sa nám.

steelspace
Anonym
steelspace

Víc obsazené RAM a vytočená CPU.

Grimli (neregistrovaný)
Anonym
Grimli (neregistrovaný)

Ač sám nejsem uživatelem IE, takový pomalý, nestabilní a zasekaný zmetek jakým je Chrome mi do žádného počítače nikdy nesmí.

Peete
Anonym
Peete

jeho jméno bylo pošpiněno… Všecho má své důvody a nic není jenom tak. A ten pokles na 21% je zkrátka zasloužený :-)

Hapy (neregistrovaný)
Anonym
Hapy (neregistrovaný)

To jsem tedy zvědav na ten nový IE. :)

Od Windows 8 jsem dal IE znova šanci, častokrát jsem četl, že je ten nový IE docela skok kupředu a fakt že jo. Jsem rád, že jsem mu šanci znova dal a je škoda, že za názvem Internet Explorer stále lidi vidí ten horší prohlížeč. Špatně se jim to i vysvětluje, že už to tak dávno není. Stále na něj vzniká hodně vtípků a trefuje se do něj, ale zbytečně. Škoda.

MartinezZ (neregistrovaný)
Anonym
MartinezZ (neregistrovaný)

No, škoda to zatím stále moc není. Sice už IE11 umí zobrazovat stránky a je mnohem rychlejší, stále je to ale jen základní prohlížeč, co vůbec nic neumí. Ano, existují pro něj také nějaká rozšíření, které některé vlastnosti přidávají, ale jednak je jich málo, jednak o nich nikdo neví a pak také není tak jednoduché je dělat – v tomhle má prostě prim Firefox a Chrome (a kdysi Opera, Chromeru neberu v potaz jako vlastní jiný prohlížeč). Rozšiřování fcí IE tedy sice je, ale je to jak nasazovat kulatou pneumatiku na hranaté kolo – při určité velikosti se to podaří,… Číst vice »

Hapy (neregistrovaný)
Anonym
Hapy (neregistrovaný)

Co by měl IE umět? Nějaké doplňky nebo co myslíte? pokud bych to vzal z pohledu nastavení, tak mi přijde, že na tom je IE jedním z nejlepších. Těch možností nastavení tam je vážně hodně. A další možnosti se zobrazí po stisknutí alt. Nebo myslíte něco jíného?

VNavrátil
Anonym
VNavrátil

Hapy: Myslel pravděpodobně Rozšíření, miniaplikace do prohlížeče. Mě teď běží Adblock, Ghostery (zákaz sledovacích prvků), Speed dial, a Zhasnutí světel při přehrávání videí. Maličkosti, ale dělají hodně :)

smisekCZ
Anonym
smisekCZ

Těch věcí, co by měl umět IE je spousty a jsem rád, že MS neplánuje ten svůj „prohlížeč“ produkovat jinam. Jen ať si ho klidně nechá.

Zaklinac
Anonym
Zaklinac

Ale priamo odpovedať nevieš. Čo je „spousty“?

steelspace
Anonym
steelspace

Normální člověk potřebuje maximálně AdBl0ck a ten pro IE k dispozici je (IE na WP ho má dokonce v základu spolu s kompresí stránek.).

Synchronizace hesel a historie taky je.

Aaron
Anonym
Aaron

steelspace: Snad nemyslis tu parodii Data Sense :-)