Sledujte nás na YouTube

Internet Explorer 11: Vylepšená správa hesel a jejich synchronizace mezi zařízeními

Na blogu MSDN se objevil příspěvek od Amy Adamse, programového senior manažera pro Internet Explorer, který objasňuje, proč Microsoft přistoupil v nejnovější verzi tohoto prohlížeče k synchronizaci hesel a jak správa hesel aktuálně funguje.

   

Synchronizace hesel má být podle Adamse krok k bezpečnosti, uživatelé totiž s oblibou používají jedno heslo pro více služeb a navíc jsou tato hesla velmi slabá, jejich sdílení mezi více zařízeními by mohlo přinutit uživatele používat různá hesla na různých službách. Nový Internet Explorer 11 umí detekovat přibližně 90 % polí pro zadávání hesel, a to i když je automatické uložení hesla zakázáno na samotné webové stránce.

  

Heslo stačí uložit na jednom zařízení a Internet Explorer 11 jej pak následně doplňuje na jakémkoliv přístroji s Windows 7, 8, 8.1, RT nebo Windows Phone 8.1. Takto to funguje nejen v samotném internetovém prohlížeči, ale i v každé aplikaci ze Store, která přihlašování podle webového ověřování podporuje, samotné aplikace se k vašim přihlašovacím údajům nedostanou. V případě nutnosti odstranit uložené heslo je připraven správce hesel a to nejen v desktopovém prohlížeči, ale rovněž v Internet Exploreru pro Modern UI. Microsoft těmito kroky dohnal své soupeře a Internet Explorer se stal mnohem konkurenceschopnějším webovým prohlížečem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. smisekCZ (neregistrovaný)

  To co umí Opera od nepaměti, totéž Chrome i Firefox, tak to přidává MS až v roce 2014. MS opět přišel “brzy”…

 2. Hloupý Honza (neregistrovaný)

  Amy Adams, není náhodou Amy ženské jméno? Stačí se podívat do LinkedIn a všechno to jsou ženy:

  [odkaz]

  Pro synchronizaci hesel je stejně nejlepší LastPass jako doplněk do všech prohlížečů.

 3. Zdeněk (neregistrovaný)

  Poradí mi někdo, jak konkrétní uložené heslo v IE11 smazat z WP 8.1? Hesla nemám synchronizovaná. Zkoušel jsem se přihlásit do internetového bankovnictví a ono si to teď to heslo pamatuje pořád což je super bezpečné :D

 4. marek1 (neregistrovaný)

  cardi, Uni, smisekcz = talpy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *