Internet Explorer 11: Vylepšená správa hesel a jejich synchronizace mezi zařízeními

Na blogu MSDN se objevil příspěvek od Amy Adamse, programového senior manažera pro Internet Explorer, který objasňuje, proč Microsoft přistoupil v nejnovější verzi tohoto prohlížeče k synchronizaci hesel a jak správa hesel aktuálně funguje.

   

Synchronizace hesel má být podle Adamse krok k bezpečnosti, uživatelé totiž s oblibou používají jedno heslo pro více služeb a navíc jsou tato hesla velmi slabá, jejich sdílení mezi více zařízeními by mohlo přinutit uživatele používat různá hesla na různých službách. Nový Internet Explorer 11 umí detekovat přibližně 90 % polí pro zadávání hesel, a to i když je automatické uložení hesla zakázáno na samotné webové stránce.

  

Heslo stačí uložit na jednom zařízení a Internet Explorer 11 jej pak následně doplňuje na jakémkoliv přístroji s Windows 7, 8, 8.1, RT nebo Windows Phone 8.1. Takto to funguje nejen v samotném internetovém prohlížeči, ale i v každé aplikaci ze Store, která přihlašování podle webového ověřování podporuje, samotné aplikace se k vašim přihlašovacím údajům nedostanou. V případě nutnosti odstranit uložené heslo je připraven správce hesel a to nejen v desktopovém prohlížeči, ale rovněž v Internet Exploreru pro Modern UI. Microsoft těmito kroky dohnal své soupeře a Internet Explorer se stal mnohem konkurenceschopnějším webovým prohlížečem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. smisekCZ (neregistrovaný)

  To co umí Opera od nepaměti, totéž Chrome i Firefox, tak to přidává MS až v roce 2014. MS opět přišel „brzy“…

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Lépe později, ale za to opravdu kvalitně.

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   Ano, jen MS produkuje echt kvalitní produkty :D

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Jen Microsoft ne, nebuď naivní :-)

  • mceza (neregistrovaný)

   Že na trolla Smiska reagujete… Když produkt MS něco neumí, je to světová tragédie a výsměch. Když něco přidají, je to příchod „brzy“…

  • borix (neregistrovaný)

   Trošku paralela :-) Když si člověk vzpomene, co všechno vymysleli vývojáři opery, pak to ostatní obšlehli, začli šířit prohlížeče formou spamu, opera to odpískala a MS s několikaletým zpožděním přidává to, co už je jinde běžné. A stejně se objeví idiot, který na to upozarňuje :-)

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   Nevím, co je na konstatování faktu trolování…je to k tématu, není to v článku, jen jsme na to poukázal. Aby si čtenáři náhodou nemysleli, že je MS dokonalý, když MS přidal zrovna toto jako úplně poslední.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Přesně tak, jen blázen si může myslet, že jen Microsoft je dokonalý.

  • Ingnition (neregistrovaný)

   SMISEKCZ: Aha, ty se bojíš že by si někdy MS zasloužil za nějakou funkci pochvalu od čtenářů. Ahá, tak už je mi to celé tvoje chování jasné :) Jsi fakt k smíchu…

  • cardi (neregistrovaný)

   Smisek: dobre ty ;) hold pravda boli

  • uni (neregistrovaný)

   S tím jak je MS „rychlý“ bude tak za 2 roky Operu stále následovat, tentokrát odebírat funkce:)

  • JAN (neregistrovaný)

   To uz robil ked nasledoval iOS :-)

 2. Hloupý Honza (neregistrovaný)

  Amy Adams, není náhodou Amy ženské jméno? Stačí se podívat do LinkedIn a všechno to jsou ženy:

  [odkaz]

  Pro synchronizaci hesel je stejně nejlepší LastPass jako doplněk do všech prohlížečů.

 3. Zdeněk (neregistrovaný)

  Poradí mi někdo, jak konkrétní uložené heslo v IE11 smazat z WP 8.1? Hesla nemám synchronizovaná. Zkoušel jsem se přihlásit do internetového bankovnictví a ono si to teď to heslo pamatuje pořád což je super bezpečné :D

 4. marek1 (neregistrovaný)

  cardi, Uni, smisekcz = talpy.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *