TOPlist

Intel ukázal čtyřjádrový tablet, který spustí Windows 8 i Android 4.2

Společnost Intel se začíná se svými procesory Atom postavenými na architektuře x86 čím dál více probojovávat do světa Androidu. Do prvních zařízení se dostávají dvoujádrové čipy na platformě Clover Trail+ (např. Asus MemoPad FHD 10, nebo už déle prodávaný Acer Iconia W510), avšak není tajemstvím, že americký gigant vyvíjí nové čtyřjádrové procesory řady Silvermont, které oproti Clover Trail+ nabídnou až 2x vyšší výpočetní a 3x vyšší grafický výkon a zároveň velkou šetrnost k baterii.

  

Schopnosti novinky představil Intel na referenčním tabletu Bay Trail-T během veletrhu Computex. Ten nabídne desetipalcový displej s rozlišením 2560 x 1440 a zajímavý je zejména tím že na něm běží Android ve verzi 4.2 a plnohodnotná Windows 8.1 zároveň. Zařízení by se v budoucnu mělo dostat na trh, detaily o ceně či dostupnosti ale prozatím nejsou známé.

Autor článku Martin Pavlović
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Kapitoly článku