Domů » Bleskovky » Intel ukázal čtyřjádrový tablet, který spustí Windows 8 i Android 4.2

Intel ukázal čtyřjádrový tablet, který spustí Windows 8 i Android 4.2

Společnost Intel se začíná se svými procesory Atom postavenými na architektuře x86 čím dál více probojovávat do světa Androidu. Do prvních zařízení se dostávají dvoujádrové čipy na platformě Clover Trail+ (např. Asus MemoPad FHD 10, nebo už déle prodávaný Acer Iconia W510), avšak není tajemstvím, že americký gigant vyvíjí nové čtyřjádrové procesory řady Silvermont, které oproti Clover Trail+ nabídnou až 2x vyšší výpočetní a 3x vyšší grafický výkon a zároveň velkou šetrnost k baterii.

  

Schopnosti novinky představil Intel na referenčním tabletu Bay Trail-T během veletrhu Computex. Ten nabídne desetipalcový displej s rozlišením 2560 x 1440 a zajímavý je zejména tím že na něm běží Android ve verzi 4.2 a plnohodnotná Windows 8.1 zároveň. Zařízení by se v budoucnu mělo dostat na trh, detaily o ceně či dostupnosti ale prozatím nejsou známé.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

7 komentářů

 1. Tak nějak nevím, proč používat zároveň Windows 8 a Android na jednom zařízení. Kvůli aplikacím? Takže budu muset stroj zrestartovat, abych se dostal do druhého OS? No nic moc… Spíš by nebyla od věci nějaká virtualizace Androidu na Win8.

  • Destroyer (neregistrovaný)

   no a? těch pár sekund vás nezabije

  • Dobře a co když budu mít třeba IM klienta nebo mailového klienta. To budu muset mít v obou OS stejně nastavené klienty a přes schránku je synchronizovat mezi sebou? To mi přijde, jako pěkná blbost.

   A co sdílené úložiště? Na Win budu mít uložený dokument nebo obrázek – bude přístupný z Androidu? Vůbec bych se nedivil, kdyby ne.

  • V článku se píše „běží zároveň“, btw. A rozhodně je lepší kombinace Windows + Android, než Windows + New Windows Interface:-)

   mceza: Tady trošku začínáš trpět omezeností WP (jakožto vývojář) a uniká ti, že jak Windows, tak Android nepracují v sandbox režimu, bez potíží mohou přistupovat do stejné části paměti (úložiště).

   BTW: „nesmyslnost“ dvou OS dokázal před časem ukázat už např. Asus u svých základních desek, s jakýmsi Express gate, kdo to kdy zapnul více, než omylem při bootu?:-)

  • Když si oba polezou do stejné paměti, tak to bude dělat dost neplechu. O to víc, když si tam polezou ve stejné chvíli. To nebude fungovat. Už vůbec nemluvím o tom, že Windows 8 vyžadují NTFS a Android oficiální podporu NTFS nemá. Jen pouze něco zfušovaného na XDA.

  • Tak Android neumí ani BT4.0 LE a Samsung to nezastavilo. Zde bych problém s NTFS neviděl. Ale jinak ano, přístup simultánně ke stejným datům zní pofidérně. Kdo ví, jak to na konec udělali, jestli každý systém svou partition…. Z článku jsme se to nedozvěděli a i pochybuji, jestli systémy skutečně běží najednou nebo je to zase „kvalita“ zdejších článků.

 2. Ivkopivko (neregistrovaný)

  je to hovadina. raz tam mam plnohodnotny windows, tak naco tam pchaju este android

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).