Domů » Bleskovky » Intel představil platformu Dual OS: Windows a Android pod jednou střechou

Intel představil platformu Dual OS: Windows a Android pod jednou střechou

Na včerejší konferenci Intelu konané při veletrhu CES 2014 bylo oznámeno, že procesory od tohoto výrobce budou pohánět zařízení fungující na dvou operačních systémech zároveň, mezi kterými se bude možné přepínat stiskem jediného tlačítka; Intel tuto technologii označuje jako Dual OS. Jedním ze zástupců této kategorie je například Asus Transformer Book Duet, taktéž představený na CESu, jež vám umožní používat Android a Windows 8.1 současně a všeobecně Dual OS bude možné využívat ve všech kompatibilních noteboocích a tabletech.

 


Jedním z cílů této technologie je i skutečnost, že zařízení s procesorem Intel a operačním systémem Android nyní budou splňovat bezpečnostní podmínky různých velkých společností. S něčím obdobným se během včerejšího dne vytasilo také konkurenční AMD, jehož vybrané čipy budou obsahovat ARM jádro umožňující používat Android aplikace přímo ve standardní desktopové verzi Windows.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *