Domů » Bleskovky » Intel představil platformu Dual OS: Windows a Android pod jednou střechou

Intel představil platformu Dual OS: Windows a Android pod jednou střechou

Na včerejší konferenci Intelu konané při veletrhu CES 2014 bylo oznámeno, že procesory od tohoto výrobce budou pohánět zařízení fungující na dvou operačních systémech zároveň, mezi kterými se bude možné přepínat stiskem jediného tlačítka; Intel tuto technologii označuje jako Dual OS. Jedním ze zástupců této kategorie je například Asus Transformer Book Duet, taktéž představený na CESu, jež vám umožní používat Android a Windows 8.1 současně a všeobecně Dual OS bude možné využívat ve všech kompatibilních noteboocích a tabletech.

 

Jedním z cílů této technologie je i skutečnost, že zařízení s procesorem Intel a operačním systémem Android nyní budou splňovat bezpečnostní podmínky různých velkých společností. S něčím obdobným se během včerejšího dne vytasilo také konkurenční AMD, jehož vybrané čipy budou obsahovat ARM jádro umožňující používat Android aplikace přímo ve standardní desktopové verzi Windows.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).