Sledujte nás na YouTube

Intel představil platformu Dual OS: Windows a Android pod jednou střechou

Na včerejší konferenci Intelu konané při veletrhu CES 2014 bylo oznámeno, že procesory od tohoto výrobce budou pohánět zařízení fungující na dvou operačních systémech zároveň, mezi kterými se bude možné přepínat stiskem jediného tlačítka; Intel tuto technologii označuje jako Dual OS. Jedním ze zástupců této kategorie je například Asus Transformer Book Duet, taktéž představený na CESu, jež vám umožní používat Android a Windows 8.1 současně a všeobecně Dual OS bude možné využívat ve všech kompatibilních noteboocích a tabletech.

 

Jedním z cílů této technologie je i skutečnost, že zařízení s procesorem Intel a operačním systémem Android nyní budou splňovat bezpečnostní podmínky různých velkých společností. S něčím obdobným se během včerejšího dne vytasilo také konkurenční AMD, jehož vybrané čipy budou obsahovat ARM jádro umožňující používat Android aplikace přímo ve standardní desktopové verzi Windows.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *