Domů » Bleskovky » Intel: 64bitové tablety s Androidem přijdou na trh příští rok

Intel: 64bitové tablety s Androidem přijdou na trh příští rok

Výrobci zařízení s Androidem se v posledním roce snažili přinést procesor s největším množstvím jader. Apple zvolil jiný přístup a letos přešel na 64bitovou technologii. Nový procesor A7 v iPhonu 5s a posledních iPadech dělá zařízení jedny z nejrychlejších na trhu. Není tedy žádné překvapení, že se výrobci chytrých telefonů a tabletů s Androidem snaží také rychle přejít na 64bitovou architekturu, přestože reálné dopady jsou v současnosti relativně nízké, což se ale v budoucnosti výrazně změní.

 

Společnost Intel, která zatím hledá pevnou půdu jako dodavatel čipů pro mobilní zařízení, oznámila, že tablety s Androidem s 64bitovými procesory Atom Bay Trail uvidíme již příští rok. Intel společně s Googlem v současnosti pracují na upravené verzi Androidu 4.4 KitKat, která bude optimalizovaná právě pro 64bitové procesory. Podobná zařízení budou údajně dostupná po Windows 8.1 tabletech se stejnými čipy, jež přijdou v prvním kvartálu roku 2014. Podle Intelu by cena mohla začínat již na 150 dolarech (cca 3 000 Kč bez DPH).

David Podzimek

4 komentářů

 1. vlada (neregistrovaný)

  Vic nez na Android se tesim na dotykove Ubuntu 14.04 LTS, ktere by melo byt v tu dobu hotove.

 2. A súčasný Bay Trail v tabletoch nieje 64bitovy?

  • Velda (neregistrovaný)

   No je

   ale článek je o tom, že Android je pouze 32bitový a Bay Trail rozhodně není současný.

  • W8 (neregistrovaný)

   hehe ,dobre muňo utrel ústa :D

   a načo 64b ved to je len marketing :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).