Domů » Bleskovky » Instagram zavětřil šanci. Nová funkce Reels má přebrat uživatele TikToku

Instagram zavětřil šanci. Nová funkce Reels má přebrat uživatele TikToku

Sociální síť TikTok v současnosti prožívá nelehké období. Microsoft má zájem odkoupit její americkou část, Donald Trump ji chce sprovodit ze světa úplně a čínská vláda mu kvůli tomu hrozí odvetou, jejímž rukojmím by mohl být Apple. Všechny tyhle zprávy pochopitelně vrhají na TikTok špatný stín, na čemž se snaží vydělat konkurence.

Instagram Reels: konkurence pro TikTok

Instagram v tomto týdnu spustil novou funkci pojmenovanou Reels, která spočívá ve sdílení krátkých 15vteřinových videí. Tato videa mohou být obohacena o spoustu doprovodných efektů, např. zvuky, AR efekty, objekty z předchozích klipů, možné je i zrychlení nebo zpomalení určitých částí videa.

reels

Funkce Reels bude se objeví v možnostech nahrávání, oproti Stories budou videa trvale uchovávána na profilu uživatele. Služba se spouští postupně, pokud ji ještě nemáte, je možné, že se objeví v příštích dnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments