Domů » Bleskovky » Instagram na konci seznamu příspěvků nově zobrazí obsah, který byste rozhodně nečekali

Instagram na konci seznamu příspěvků nově zobrazí obsah, který byste rozhodně nečekali

Lidé, kteří často používají sociální síť Instagram, budou ve svém feedu nově narážet také na zcela neznámé profily. Oblíbená sociální síť totiž spouští funkci „suggested posts“ (volně přeloženo jako navrhované příspěvky), která se objeví, jakmile se prohlédnete všechny nedávné příspěvky od vámi sledovaných uživatelů.

Instagram suggested posts

Zajímavý obsah od neznámých uživatelů

Mezi navrhovanými příspěvky se nebude zobrazovat IGTV ani nedávno spuštěný videoformát Reels, zato však budou pocházet z účtů, které nesledujete, a občas se mezi nimi mihne i reklama. Obsahově by však příspěvky měly odpovídat tomu, co vás na síti zajímá a baví, tudíž nečekejte pouze náhodný výběr z aktuálně populárních fotografií.

Nepřehlédněte: Jeden kecálek vládne všem: Facebook zahájil slučování Messengeru a Instagram chatu

„Našim cílem je prohloubit vaše zájmy a přinést novou úroveň personalizovaného obsahu,“ uvedl na adresu novinky produktový šéf Instagramu Julian Gutman. Podle něj nyní mohou lidé snáze narazit na zajímavé profily, které jim dosud unikaly.

Z pohledu Instagramu jde o logický krok směrem k častějšímu zobrazování reklamních sdělení. Zároveň však také o další z útoků na konkurenční TikTok a další sociální sítě, které spoléhají na nikdy nekončící přísun obsahu.

Ačkoliv vás Instagram na konec vašeho feedu upozorní, nikdo vás nemůže zastavit v prohlížení dalšího obsahu. To je přitom alespoň částečně v rozporu s prohlášeními o důležitosti „digitálního blahobytu“ z úst bývalého vedoucího pracovníka Kevina Systroma.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments