Domů » Bleskovky » Instagram na konci seznamu příspěvků nově zobrazí obsah, který byste rozhodně nečekali

Instagram na konci seznamu příspěvků nově zobrazí obsah, který byste rozhodně nečekali

Lidé, kteří často používají sociální síť Instagram, budou ve svém feedu nově narážet také na zcela neznámé profily. Oblíbená sociální síť totiž spouští funkci „suggested posts“ (volně přeloženo jako navrhované příspěvky), která se objeví, jakmile se prohlédnete všechny nedávné příspěvky od vámi sledovaných uživatelů.

Instagram suggested posts

Zajímavý obsah od neznámých uživatelů

Mezi navrhovanými příspěvky se nebude zobrazovat IGTV ani nedávno spuštěný videoformát Reels, zato však budou pocházet z účtů, které nesledujete, a občas se mezi nimi mihne i reklama. Obsahově by však příspěvky měly odpovídat tomu, co vás na síti zajímá a baví, tudíž nečekejte pouze náhodný výběr z aktuálně populárních fotografií.

Nepřehlédněte: Jeden kecálek vládne všem: Facebook zahájil slučování Messengeru a Instagram chatu

„Našim cílem je prohloubit vaše zájmy a přinést novou úroveň personalizovaného obsahu,“ uvedl na adresu novinky produktový šéf Instagramu Julian Gutman. Podle něj nyní mohou lidé snáze narazit na zajímavé profily, které jim dosud unikaly.

Z pohledu Instagramu jde o logický krok směrem k častějšímu zobrazování reklamních sdělení. Zároveň však také o další z útoků na konkurenční TikTok a další sociální sítě, které spoléhají na nikdy nekončící přísun obsahu.

Ačkoliv vás Instagram na konec vašeho feedu upozorní, nikdo vás nemůže zastavit v prohlížení dalšího obsahu. To je přitom alespoň částečně v rozporu s prohlášeními o důležitosti „digitálního blahobytu“ z úst bývalého vedoucího pracovníka Kevina Systroma.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

4 komentářů

 1. Včera som si to všimol že čo to má byt. Totálna sprostosť, na to tam doteraz slúžila lupa.
  Všade pribúdajú tony adwaru a smetí. Namiesto toho aby som videl starý príspevok, ktorý chcem vidieť znova, tak vidím totalne sprostosti.

  • Souhlas. Na co hrábne facebook, to stojí za houno, ať Whatsapp nebo Instagram. Ale ono obecně ty mobilní aplikace jdou akorát do pr…., to je u všeho. Všude se cpou reklamy, hry jsou prošpikované pay2win platbami. Už mě nějak opouští i kupovat nové mobily, protože toho obsahu, který na tom chci konzumovat je čím dál méně.

  • S tim lze jen souhlasit. Take to tak mam. Vsechno natolik promorene reklamou, ze uz to cloveka vylozene pouze obtezuje. Mobil uz mam take vice a vice pouze „zase“ na poslani zpravy a volani. A co se Instagramu tyka, tak ten jsem zrusil pred mesicem a nijak mi nechybi… Ta sit uz nejak nema smysl..

  • Timotej Varič

   Pre mňa napríklad má – ale je pravda že to používam na špecifický účel a v špecifickej komunite.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).