Domů » Bleskovky » Insideři dostávají nové sestavení Windows 10 pro počítače i smartphony

Insideři dostávají nové sestavení Windows 10 pro počítače i smartphony

Microsoft v jeden den vydal nová sestavení systému Windows 10 a Windows 10 Mobile pro Insidery, obojí v rychlém kruhu aktualizací. Redmonští nově chtějí přimět Insidery k větší aktivitě, a z tohoto důvodu se budou Windows 10 (Mobile) po každém updatu ptát na zpětnou vazbu, frekvence pokládání otázek bude zamknuta na automatickou. Těm, kdo nemají zájem se chlubit svými zkušenostmi, Microsoft doporučuje přejít na Windows 10 November Update a program Insider v zařízení zakázat. Zpětná vazba je pro Microsoft důležitá z hlediska dalšího vývoje systému.

Co je nového na počítačích a tabletech?

Počítačové a tabletové sestavení s číslem 14271 se nese především ve znamení oprav chyb. Rámečky aplikací by se neměly omylem zbarvovat do černa, ikonky ovládacích prvků aplikací v hlavním panelu by měly být připraveny na vyšší rozlišení displejů, hlavní panel se již omylem nezobrazuje při horní straně displeje při spouštění prezentací v PowerPointu apod., zdá se, že poslední sestavení bylo chybami doslova prošpikováno.

windows_10_redstone

Do příštího sestavení se navíc přináší pár nepříjemných chyb, z nichž největší je zobrazení modré smrti při návratu z hibernace; opravou je hibernaci zcela zakázat. Pokud si necháte zobrazit všechny ikony v oznamovací oblasti, dojde k narušení jejich rozložení. Problémy také mohou mít uživatelé softwaru od společnosti Kaspersky.

Novinky pro smartphony

Mobilní sestavení s číslem 14267.1004 také přináší mnoho oprav, zejména pro majitele Lumií 550, kterým po předchozím upgradu nešlo nabíjet telefon. Tato chyba je již opravena, stejně tak již chodí notifikace na zprávy v hlasové schránce, kterou navíc mohou nově používat majitelé dual-SIM telefonů. Novinkou také je přítomnost historie v kartě kontaktu v aplikaci Lidé, která zobrazuje veškerou minulou komunikaci, vyjma Skype. Microsoft však jeho integraci do tohoto místa plánuje.

Windows10Mobile

Mobilní sestavení se také nevyhnulo chybám – po updatu se například odepne dlaždice aplikace Windows Feedback, Insideři si stěžují na problémy při připojování k bezdrátovým displejům a v režimu Continuum také nefunguje touchpad na displeji Lumie 950 XL.

Aktuální sestavení mobilních Windows 10 z větvě Redstone je stále dostupné pouze majitelům novějších smartphonů, které přišly s tímto systémem na trh. K Lumiím 950, 950 XL a 550 a ke Xiaomi Mi 4 přibyl smartphone Alcatel OneTouch Fierce XL prodávaný u amerického T-Mobile. Ostatní telefony budou dostávat Insider preview z větve Redstone až poté, co obdrží aktualizaci na veřejnou verzi Windows 10 Mobile. Podle informací mexického zastoupení Microsoftu by se tak u vybraných telefonů mělo stát ještě tento měsíc.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. hloupá připomínka (neregistrovaný)

  Zajímalo by mě, jestli MS umožní v některým s updatů připojení usb flashdisku, tato funkce mi hodně chybí.

  • Pišta (neregistrovaný)

   Jo, k tomuhle se připojuju, taky mi to chybí. Když to uměly Symbianové Nokie…

  • hloupá připomínka (neregistrovaný): Měl jsem za to, že je to základní vlastnost (např. ve spojení s Continuem). W10M tedy neumí USB OTG pro úložiště bez „docku“?

  • Ja mám taký poci, že staršie Lumie túto funkciu už nedostanú, kôly nepodpore hardvérovej časti.

 2. Microsoft dnes pro Android:
  Největší aktualizace zamykací obrazovky Next od Microsoftu

  Microsoft koupil SwiftKey, přesto přichází s vlastní klávesnicí

  • Neviem ci nevedomky alebo schvalne, ale zabudol si spomenut akviziciu XAMARIN-u. Zeby UWP aj pre ostatne platformy?

  • Tak samozrejme že schválne čo by si čakal

  • Tyhle dvě informace mám z RSS … Tak jsem se chtěl podělit, aby bylo vidět že MS nespí.

  • Ale no ták :-)

 3. Osobně jsem insider už ukončil jak na mobilu tak na PC. Rychlý okruh už není moc pro širokou veřejnost. A release vnímám spíš jak dostat na staré Lumie Win10 bez čekání. Oficialní verze na sebe pak nenechají dlouho čekat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).