Domů » Bleskovky » Insider program výročním updatem nekončí: Už tento měsíc se můžeme těšit na nová sestavení

Insider program výročním updatem nekončí: Už tento měsíc se můžeme těšit na nová sestavení

Už zítra Microsoft uvolní mezi širokou veřejnost velkou letní výroční aktualizaci systému Windows 10 (Mobile), jejíž funkce byly v minulých měsících servírovány Insiderům. Ti Microsoftu zasílali zpětnou vazbu, na základě které byl systém vylepšován a opravován. Microsoft se na svém blogu pochlubil statistikou Insider programu a také naznačil, jak bude fungovat v budoucnu.

V poslední vývojové větvi, která je interně nazývána Redstone, vyšlo 28 sestavení pro počítače a tablety a dvacítka sestavení pro smartphony (v rychlém kruhu aktualizací). Kadence vypouštění nových buildů se oproti testování první ostré verze Windows 10 výrazně zrychlilo. Insideři do Feedback Hubu poslali celkem 70 milionů položek zpětné vazby, na základě čehož bylo učiněno v systému více než 5 tisíc úprav a oprav. Celkem Insideři strávili ve Windows více než 443 milionů hodin a ovlivnili i podobu samotného systému – například se jim tak nelíbila nová bílá ikona Průzkumníka Windows, že ji Microsoft nakonec nepoužil.

new-file-explorer-icon

Microsoft pochopitelně hodlá v programu Insider nadále pokračovat, nyní je v plánu nová větev Redstone 2, která by měla dorazit na počítače i smartphony někdy na jaře příštího roku. První testovací verze by měly být Insiderům k dispozici již v tomto měsíci.

W10-Anniversary-Ninjacat-1280x620-A

A protože je maskotem Insider programu Ninja Cat, dal Microsoft Insiderům dárek v podobě bonusového materiálu (wallpaper, animace, odznáček) s touto kočkou. Ke stažení je na blogu Microsoftu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments