Domů » Bleskovky » Nejaktivnější Insideři možná dostanou přístup k prototypům Lumií, program se rozšiřuje i na balík Office

Nejaktivnější Insideři možná dostanou přístup k prototypům Lumií, program se rozšiřuje i na balík Office

Vývoj Windows 10 padá na zčásti bedra členů programu Windows Insider, kteří mají možnost testovat raná sestavení systému a zasílat Microsoftu podněty k jejich vylepšení. S předstihem lze testovat nejen Windows 10 pro počítače, ale i Windows 10 pro smartphony a internet věcí. Insiderů je podle posledního sčítání více než 7 milionů uživatelů, brzy však zřejmě dojde k vyčlenění několika nejaktivnějších jedinců.

  

Microsoft již vybraným členům rozeslal email, v němž zmiňuje vytvoření nové skupiny, která bude hrát aktivnější roli ve vývoji Windows 10 Mobile. V případě zájmu musí oslovení Insideři vyplnit dotazník a v něm uvést svoji poštovní adresu a seznam aktivně používaných zařízení. Spekuluje se, že tato speciální skupina Insiderů dostane přístup nejen k softwaru, ale i k vyvíjenému hardwaru, pochopitelně pod podmínkou mlčenlivosti. Ač tato informace není oficiálně potvrzená, doufáme, že se vyplní a Microsoft nechá komunitu alespoň částečně promlouvat do návrhu smartphonů. Rozhodně by se jednalo o zajímavou cestu pro vývoj budoucích zařízení.

  

Program Insider se Microsoftu zjevně osvědčil a tak jej hodlá využívat i mimo samotný systém Windows. Předplatitelé balíku Office 365 (pro domácnosti, pro jednotlivce a pro univerzity) mají nově možnost zapojit se do programu Office Insider, a dostávat tak s předstihem nové verze aplikací Office s možností podílet se na jejich budoucnosti. Program se nejprve týká aplikací Office pro Windows a Android, počátkem příštího roku budou moci Insideři promlouvat i do budoucnosti aplikací pro OS X. Více informací získáte na stránkách Office Insider.

   

Tento týden jsme očekávali nové sestavení mobilních Windows 10 s číslem 10586, které by mělo údajně být „finální“. Gabriel Aul na svém Twitteru potvrdil, že se v Redmondu na vydání tohoto sestavení soustředí, ale ještě to bude několik dní trvat.

Vzhledem k očekávánému brzkému vypuštění do ostrého provozu doufáme, že čekání nebude moc dlouhé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments