Domů » Bleskovky » Nové sestavení Windows 10 Mobile pro Insidery: Synchronizace notifikací a stěhování červeného tlačítka

Nové sestavení Windows 10 Mobile pro Insidery: Synchronizace notifikací a stěhování červeného tlačítka

Microsoft vypustil do světa nové testovací sestavení systému Windows 10 Mobile s číslem 14356. S blížícím se létem a připravovaným vydáním výroční aktualizace pro běžné spotřebitele ubývá mezi jednotlivými sestaveními novinek a důraz je kladen zejména na odstraňování chyb a zvyšování stability. To je případ i tohoto sestavení, které přichází s obrovským seznamem uskutečněných oprav, zatímco novinek je velmi málo a navíc se týkají pouze personální asistentky Cortany, kterou si našinec příliš neužije.

cortana

A je to škoda, protože zrovna představené novinky nejsou vázány na hlasovou část a dovedeme si představit, že by s Cortanou nemusely mít nic společného. První novinkou je synchronizace notifikací mezi smartphonem (s Androidem nebo s Windows 10 Mobile) a počítačem s Windows 10. Cortana od tohoto sestavení zajišťuje, aby se na počítači zobrazovaly informace o příchozích SMS, o zmeškaných hovorech a zprávách ze sociálních sítí apod.

Cortana se také naučila velmi rychle přeposílat obrázky ze smartphonu do počítače – stačí vybrat obrázek a říci: „Send this photo to my PC“. Tato funkce však zatím není podporována telefony s Androidem.

Cortana také získala nový vzhled při naslouchání a změnil se také vzhled výchozího „Hero“ wallpaperu.

Proč nové sestavení neinstalovat?

I když je list oprav skutečně dlouhý, stále mají v Redmondu na čem pracovat:

 • Některá zařízení se s tímto sestavením mohou vybíjet rychleji
 • V některých případech u dual SIM zařízení nefungují data na sekundární sim
 • Někdy nemusí fungovat ani výše uvedené nové funkce Cortany
 • Upgrade na toto sestavení nezachová pořadí přepínačů v Centru akcí, jejich rozmístění však lze (oproti předchozímu buildu) bez obav upravit v nastavení

Červené tlačítko má nového majitele

Pokud jste členem programu Windows Insider nebo alespoň pravidelně sledujete novinky o budoucích funkcích systému Windows 10 (Mobile), určitě vám nemusíme představovat Gabriela Aula. Tento zaměstnanec Microsoftu byl 18 měsíců šéfem programu Insider a vládnul červenému tlačítku, po jehož stisknutí docházelo k vypouštění nových testovacích sestavení systémů Microsoftu. Jeho funkci i ono pověstné tlačítko však nyní přebírá jeho kolegyně Dona Sarkar.

transition-blog-hero-1024x764

Gabe Aul stále zůstává aktivním členem Insider týmu, bude se však více věnovat vnitřním záležitostem ohledně vývoje Windows 10. Této činnosti se bude moci věnovat na 100 procent, neboť pro něj skončí neustálý styk s veřejností a naslouchání zpětné vazbě, ať už ve Feedback Hubu nebo na Twitteru.

gabe-give

Jsme zvědaví, jak s jeho odkazem Dana Sarkar (údajně technická expertka se zápalem pro styk se zákazníky a uměním naslouchat) naloží. Oznámení nových testovacích sestavení Windows 10 (Mobile) můžete nově sledovat na jejím účtu na Twitteru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. Tedy navázat tyhle funkce na Cortanu „pro vyšší společnost“ je jak ke zdi. Nemyslel jsem, že to někdy řeknu, ale skoro se mi stýská po Active Sync….Microsofte, proč to tak vořeš?:(

 2. Pišta (neregistrovaný)

  Tak v jejím případě bych ten zápal pro styk i ocenil :)

 3. xman (neregistrovaný)

  Zatím se build zdá na L950 velice dobrý. Chybky se najdou, ale zatím v normě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).