Šikovné příslušenství pro Galaxy S6 (edge), které zvýší výdrž a přidá slot na microSD kartu

Na internetu se dá sehnat spousta zajímavého příslušenství prakticky k jakémukoliv smartphonu. Pokud například vlastníte Samsung Galaxy S6 či jeho zakřivenou variantu, možná se vám bude líbit následující kryt s názvem Incipio Offgrid. Kromě toho, že telefon ochrání, přidá navíc ještě pořádnou porci energie i úložného prostoru navíc.

  

Kryt Offgrid totiž v sobě ukrývá slot na paměťovou kartu až do velikosti 128 GB a také baterii o kapacitě 3 700 mAh. Baterie podporuje technologii Fast Charge, takže je možné dobít ji s kompatibilní nabíječkou až o 75 procent rychleji než běžnou nabíječkou. Nabíjení se ukončí ve chvíli, kdy je baterie plně nabita, systém je navíc vybaven přepěťovou ochranou. Bohužel se výrobce nezmiňuje, zda je možné i s tímto krytem využívat bezdrátového nabíjení, vzhledem k tloušťce krytu (přidá telefonu navíc 3 mm) máme velké obavy, že nikoliv.

  

Za to je možné využívat technologie NFC, neboť Offgrid obsahuje vlastní čip. Kryt komunikuje s telefonem skrze microUSB port, a to jak při využívání baterie, tak při používání paměťové karty. Bohužel obě tyto činnosti nelze provozovat zároveň, pro přepínání slouží mechanické tlačítko.

  

Incipio Grid stojí na eshopu výrobce 90 dolarů (asi 2 300 Kč bez DPH), což je poměrně vysoká částka, nemusíte však sebou nosit zvlášť externí baterii a strachovat se o dostatek volného místa v telefonu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku