Domů » Bleskovky » IKEA a Sonos představují designový reproduktor. Vypadá jako obraz na zeď

IKEA a Sonos představují designový reproduktor. Vypadá jako obraz na zeď

Švédský nábytkářský gigant IKEA představil další chytrý reproduktor z řady Symfonisk, který vznikl ve spolupráci s kalifornskou společností Sonos. I v tomto případě se jedná o produkt, který šikovně kamufluje svoji hlavní funkci, neboť nevypadá jako tradiční reproduktor, ale spíše jako obraz na zeď.

IKEA Sonos 4
IKEA Symfonisk

Moderní umění s reproduktorem uvnitř

Novinka od IKEA má podobu rámečku s integrovaným reproduktorem, přičemž je jen na vás, zda jej pověsíte na zeď nebo postavíte na dvě výklopné nožičky. Rámeček bude k mání buď v bílé nebo černé barvě, přičemž na čelní stranu bude možné osadit některé z nabízených uměleckých děl od Jennifer Idrizi. Rozměry rámečku jsou 41 x 57 cm.

IKEA Sonos 3
IKEA Symfonisk

Tato díla budou plnit „pouze“ estetickou funkci, ovšem primární funkcí tohoto zařízení bude přehrávání audia. Rámeček je vybaven Wi-Fi konektivitou, díky čemuž do něj bude možné streamovat hudbu skrze populární služby nebo do něj posílat hudbu napřímo skrze Spotify Connect nebo Apple AirPlay 2. Pochopitelně jej můžete spárovat s dalšími reproduktory Sonos a s jejich pomocí vytvářet prostorový zvuk. Ovládání pak zajišťuje aplikace Sonos pro Android a iOS.

IKEA Sonos 1
IKEA Symfonisk

Technická specifikace reproduktoru zatím známá není, za uměleckým dílem se pravděpodobně nachází jeden výškový a jeden středobasový reproduktor. Na levé straně rámu najdete ovládací tlačítka, napájecí kabel je možné vyvést z levé nebo pravé strany. Sympatická je možnost vyvedení druhého napájecího kabelu přímo z reproduktoru v situacích, kdy budete mít dva „obrazy“ vedle sebe.

IKEA Sonos 2

Rám na obrazy Symfonisk s WiFi reproduktorem bude dostupný v obchodních domech IKEA
od 15. července za cenu 4 990 Kč včetně DPH.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. pekne, ale porad pro me zbytecne moc drahe

 2. On někdo od něčeho placateho za necelých 5.000 Kč očekává kvalitní zvuk???
  To je naprosto nemožné.
  Za 5.000Kč nelze na trhu koupit ani měniče (reproduktory) na solidní HiFi reprobednu, natož celou reprobednu a zesilovač ve stereu.

  • Emil Pastelka

   Kromě většinových dynamických reproduktorů existují ještě elektrostatické a planární. Hádám, že to bude poslední zmíněný. Planární frekvenčně končí kolem 100 Hz, ale obecně hrají velmi dobře a čistě. Navíc jsou docela levné na výrobu.

  • Emil Pastelka

   Tak ne, našel jsem foto vnitřku – je to soustava dynamických reproduktorů. To, vzhledem k tělu, opravdu parádu dělat nebude. Škoda.

 3. Technicky vypadáš zdatný, tak předpokládám, že budeš i moudrý člověk, a pochopíš, že ne všichni potřebují vymazlený zvuk za desetitisíce. Někomu stačí i repro v TV a to ne jen na filmy, ale i na poslouchání muziky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).