Domů » Články » Otestovali jsme chytrou váhu iHealth: Hubněte se svým smartphonem

Otestovali jsme chytrou váhu iHealth: Hubněte se svým smartphonem

Pokud patříte mezi uživatele, kteří se vyžívají v monitorování aktivit a dalších hodnot, určitě se vám bude líbit váha Core HS6 od společnosti iHealth, která umí měřit řadu parametrů a rovnou je odesílat do smartphonu.

Značka iHealth není na českém trhu žádným nováčkem a v jejím portfoliu najdeme celou řadu produktů pro monitorování fyzické a tělesné aktivity. Kromě tělesných analyzátorů jsou to například zařízení pro měření krevního tlaku či glukometry. Na veletrhu IFA v Berlíně společnost představila chytré hodinky pro plavce či tlakoměr pro seniory (více informací). Všechny produkty umějí komunikovat se smartphony s Androidem a iPhony, takže máte naměřená data kdykoliv po ruce.

 

V dnešním testu se podíváme právě na chytrou váhu iHealth Core HS6. Ta umí monitorovat nejen vaši hmotnost, ale také množství tuku ve vašem těle a teplotu či vlhkost v místnosti. Další údaje, jako je BMI index, podíl svalové a kostní hmoty, objem vody v těle, beztučnou hmotu či poměr vnitřního orgánového tuku, vám váha spočítá po provázání s mobilní aplikací iHealth MyVitals.

  

Výrobce se chlubí tím, že by měření měla být velmi přesná a hodnoty by se měly shodovat s údaji, které lze naměřit na dražších přístrojích používaných například ve fitness centrech. Já sám jsem měl možnost naměřené údaje porovnat s profesionálním přístrojem InBody 230 a až na množství tuku v těle se ostatní hodnoty poměrně přesně shodovaly. I díky tomu má tento výrobek certifikát CE jako zdravotní zařízení.


Naměřené hodnoty váha přes Wi-Fi posílá do vašeho smartphonu

  

Stačí spárovat a můžete měřit

Samotné spárování s telefonem je velmi jednoduché. Stačí jen váhu přepnout do párovacího režimu (stisknutím tlačítka Set na zadní straně) a následně přes mobilní aplikaci oskenovat QR kód na zadní straně. Pak už se stačí jen zvážit a váha vás při dalším měření automaticky rozpozná. Celkem váha umí detekovat až 10 uživatelů. Aplikace vám rovněž umí doporučit vhodný denní příjem kalorií na základě nastavených cílů (pro hubnutí, udržení či navýšení hmotnosti).

 
Povrch váhy tvoří tvrzené sklo, které by mělo zajistit vyšší odolnost

Propracovaná mobilní aplikace

V mobilní aplikaci iHealth MyVitals se vůbec můžete slušně „vyřádit“. U naměřených hodnot lze sledovat vývojovou křivku a filtrovat ji v požadovaném časovém období. Je škoda, že aplikace není lokalizována do češtiny, ale třeba se dočkáme v některé z dalších verzí. Mobilní aplikace vám přehledně zobrazí tyto hodnoty, a to včetně vývojových grafů:

 • hmotnost
 • BMI index
 • procento tělesného tuku
 • celková beztučná hmota
 • svalová hmota
 • kostní hmota
 • objem vody v těle
 • poměr vnitřního orgánového tuku
 • denní příjem kalorií 

 

Jak jsem zmínil v úvodu, většina naměřených hodnot se shodovala s údaji, které jsem naměřil na profesionálním přístroji ve fitness centru. Pouze při měření tělesného tuku byla odchylka větší (o zhruba 4 – 7 %), přičemž někdy váha po dvou měřeních po sobě ukazovala rozdílná procenta tuku v těle.

 

V mobilní aplikaci si rovněž lze nadefinovat nejrůznější cíle. Já jsem si navolil, že chci za dva měsíce shodit 7 kg. Aplikace mě následně skrze grafy informovala o průběhu plnění, což opět funguje jako nenásilná motivační podpora. V případě, že se zaregistrujete na stránkách výrobce, můžete ke svým údajům přistupovat také přímo z webového prohlížeče. iHealth MyVitals lze na iOS propojit s Apple HealthKitem a v budoucnu by se měla objevit také podpora pro Google Fit na platformě Android.

Chytrá, ale drahá

Přísun energie zajišťují čtyři 1,5 V AAA baterie a výrobce při každodenním používání udává výdrž tři měsíce. Váha po celou dobu testování měřila přesně a spolehlivě a data ihned přes Wi-Fi servírovala do aplikace v chytrém telefonu. Největší překážkou tak paradoxně zůstává cena, která je poměrně dost vysoká. Na českém trhu iHealth Core HS6 seženete za částku pohybující se okolo 3 300 Kč včetně DPH.


iHealth váha je k dispozici pouze v bílé variantě. Konkurence od FitBitu a Withings kromě světlé varianty nabízí i elegantní tmavou verzi.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store
Aplikace iHealth MyVitals 2 je ke stažení pro Android a iOS

Váha od iHealth rozhodně není jediným produktem na trhu – mezi její největší soupeře patří FitBit Aria, která nabízí shodné funkce, dvě barevné varianty a možnost propojení s Windows Phone. Její cena se pohybuje okolo 3 000 Kč.

 
FitBit Aria a Withings WS-50 na první pohled zaujmou elegantním designem a podporou všech tří platforem

Dalším konkurentem, který rovněž funguje jak s Androidem, iOS, tak i Windows Phone, je váha Withings WS-50, která navíc umí ještě monitorovat kvalitu vzduchu na základě údajů o teplotě a CO2. Je ale také ze všech nejdražší – v tomto případě si připravte zhruba 3 800 Kč.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

 1. Pavel Veselý (neregistrovaný)

  Na základě recenze jsem si zakoupil Vámi testovanou váhu iHealth. Přestože se s ní teprve seznamuji, potvrzuji všechna Vaše zjištění. Jediným problémem pro mne je program pro zobrazení výsledků a výpočet další parametrů iHealth MyVitals2. Ovládání je poměrně jednoduché a intuitivní, co mi však chybí je návod jak postupovat pokud váhu využívá více lidí. V návodu se píše, že je možné jí využívat až deseti lidmi, ale jak vytvořit více účtů se mi zatím nepodařilo zvládnout.

 2. sarka (neregistrovaný)

  Zdravím, také jsem zakoupila váhu, ale nejde mi spárovat. Po stisknutí tlačítka set u baterií se vůbec nic neděje, když vytáhnu baterii a zatáhnu, tak se po našlápnutí objeví SET, ale asi na 5 sekund a hned je WIFI LO. Je vadná, nebo něco dělám špatně. Děkuji.

 3. Strasny produkt. Nejde pripojit k wifi, aplikace je strasny paskvil s multijazycnym prekladem, stejne jako stranky iHealthlabs. Support je pomaly, pokud vubec reaguje. Hodnoceni aplikace v appstore je 1.8 z 5. Proste strasne.
  Forum je plne zoufalych uzivatelu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).