i-mate pracuje na chytrém telefonu s plnohodnotnými Windows 8 Pro

Pokud vás informujeme o zařízení se 4,7palcovým displejem a Windows, automaticky si domyslíte, že bude používat operační systém Windows Phone 8. V případě nového smartphonu od společnosti i-mate byste se však šeredně mýlili, jelikož dubajský výrobce zvolil plnohodnotnou verzi Windows 8 Pro. I standardní počítačová varianta má prostředí z větší části uzpůsobené pro dotykové displeje a tak se tato volba může ukázat jako velmi strategická. Oproti Windows Phone totiž na plnohodnotnou variantu seženete nespočet programů a rozšíření, čemuž ta mobilní bohužel zatím konkurovat nemůže.

  

Velkou výhodou i-mate Intelegent, jak zní celé jméno zařízení, je i možnost zakoupit dokovací stanici nazvanou jednoduše „hub“. Samotný telefon vložíte do doku připomínajícího klasický stolní telefon a z něj poté můžete přenášet obraz na 23palcový dotykový monitor a desetipalcový tablet. Specifikace zahrnují 4,7palcový displej s neznámým rozlišením, blíže neurčený procesor Intel Atom na platformě Clover Trail (pravděpodobně některé z dvoujádrových řešení), 2 GB operační paměti a 64GB interní úložiště. CEO společnosti i-mate tvrdí, že kalifornská továrna je schopna vyrobit až 10 000 kusů Intelegentů týdně. Cena samotného telefonu činí 750 USD (14 700 Kč) a komplet s dokovací stanicí pak 1600 USD (31 400 Kč). To rozhodně nejsou zanedbatelné částky a jsme velmi zvědaví, jestli o zařízení bude zájem.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku