Domů » Bleskovky » i-mate pracuje na chytrém telefonu s plnohodnotnými Windows 8 Pro

i-mate pracuje na chytrém telefonu s plnohodnotnými Windows 8 Pro

Pokud vás informujeme o zařízení se 4,7palcovým displejem a Windows, automaticky si domyslíte, že bude používat operační systém Windows Phone 8. V případě nového smartphonu od společnosti i-mate byste se však šeredně mýlili, jelikož dubajský výrobce zvolil plnohodnotnou verzi Windows 8 Pro. I standardní počítačová varianta má prostředí z větší části uzpůsobené pro dotykové displeje a tak se tato volba může ukázat jako velmi strategická. Oproti Windows Phone totiž na plnohodnotnou variantu seženete nespočet programů a rozšíření, čemuž ta mobilní bohužel zatím konkurovat nemůže.

  

Velkou výhodou i-mate Intelegent, jak zní celé jméno zařízení, je i možnost zakoupit dokovací stanici nazvanou jednoduše „hub“. Samotný telefon vložíte do doku připomínajícího klasický stolní telefon a z něj poté můžete přenášet obraz na 23palcový dotykový monitor a desetipalcový tablet. Specifikace zahrnují 4,7palcový displej s neznámým rozlišením, blíže neurčený procesor Intel Atom na platformě Clover Trail (pravděpodobně některé z dvoujádrových řešení), 2 GB operační paměti a 64GB interní úložiště. CEO společnosti i-mate tvrdí, že kalifornská továrna je schopna vyrobit až 10 000 kusů Intelegentů týdně. Cena samotného telefonu činí 750 USD (14 700 Kč) a komplet s dokovací stanicí pak 1600 USD (31 400 Kč). To rozhodně nejsou zanedbatelné částky a jsme velmi zvědaví, jestli o zařízení bude zájem.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

10 komentářů

 1. Tak slušnej foun za 14,7 tis není drama, spíš ten komplet s dokinou za 31,4 mi přijde mimo, to ta dokina ma v sobe dalsi computer nebo co?

  • Martin Pavlović

   No jestli jsem to pochopil správně, tak se použije pouze bezdrátový přenos obrazu. V této ceně je ještě klávesnice a myš, což jsem v článku zapomněl zmínit. A měla by existovat i možnost zakoupit jen některé součásti z příslušenství, které dostanete za těch 31,4k.

  • Ať už bezdrátový nebo ne, za dokovací stanici myš a klávesnici je cena 17 tis. fak úplně mimo. Samotný telefon je velmi zajímavý koncept.

  • Za tech 34k tam má být i nejakej profesionální monitor, viz PCtuning

  • Martin Pavlović

   Teď chápu, že to tak nevyzní, nicméně pod pojmem „dokovací stanice“ jsme zahrnuli právě i 23palcový monitor a 10 palcový tablet. Na oba tyto displeje by se obraz měl přenášet bezdrátově.

 2. Deaktivovaný účet (01.2013)

  i-mate fandím. V minulosti měli dost zajímavýh konceptů, které se bohužel většinou nedostaly na trh. Třeba vymyslí i něco s klávesnicí

 3. čwojke (neregistrovaný)

  Mhmm… jestli to nezabijou absencí usb a digitálního obrazovýho výstupu nebo slabou výdrží, tak to bude dost zajímavé.

 4. i-mate fandím. V minulosti jsem měl od nich pár pěkných raritních přístrojů Třeba „i-mate Ultimate 9502 a nebo i-mate 8150″…Vše kupované u expansys…

  • Taky jsem par kousku od i-mate mel.To byly tenkrat cenove „rakety“ za tyto strojky.

 5. c37029 (neregistrovaný)

  Nespočet programů a rozšíření? V Marketu toho zas tak moc neni.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).