Domů » Bleskovky » Hyundai Phablet HP5080: Nižší střední třída s pěti palci a cenou pod 4 500 Kč

Hyundai Phablet HP5080: Nižší střední třída s pěti palci a cenou pod 4 500 Kč

Společnost Hyundai Tec, o jejíž distribuci se v České republice a na Slovensku stará firma Josef Kvapil, a.s., uvedla do prodeje telefon Hyundai Phablet HP5080, který svou výbavou spadá do nižší střední třídy. Novinka běží na Androidu 4.4.2 a podporuje GSM/3G/HSPA sítě. Hnacím motorem se stal osmijádrový procesor od MediaTeku (MTK MT6592), který doplňuje 1 GB RAM a 16GB interní úložiště. Podle informací od distributora se zařízení updatu na Android 5.x nedočká.

Kapacita interní paměti je 16 GB a nechybí ani slot na paměťovou kartu microSD (max. 32 GB). O zobrazování se stará pětipalcový displej s HD rozlišením (720 x 1280 px). Na zadní straně má své místo 13Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, nad displejem pak nechybí 5Mpx selfie kamerka.


Kapacita akumulátoru je 2000mAh a tradičně se jedná o dual SIM telefon. Výbavu uzavírá Bluetooth 4.0, WiFi 802.11 b/g/n a GPS. Na českém trhu se zařízení prodává za doporučenou koncovou cenu 4 444 Kč včetně DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni

Z jaké časové díry to sem spadlo, že 5″ označují jako phablet?

LubiCzech
Anonym
LubiCzech

Kamaráde „UNI“ – to nespadlo, to je prostý fakt.

Rozměry displeje bývají mezi pěti a sedmi palci.

Je pravda, že v dnešní době 5´ je normální velikost displeje u mobilního telefonu, ale definice „phablet“ je zatím jen jedna 5-7 palců

M.BoBo
Anonym
M.BoBo

Dle mého v podstatě neprodejné zařízení.

Není zde nic co by v dané třídě ohromilo..

Pipa
Anonym
Pipa

ale jo, 2000 mAh baterka to ohromí v podstatě v každé třídě :D

M.BoBo
Anonym
M.BoBo

2000mAh jsem měl tehdy jako originální battery pack v Samsungu Galaxy S2..

Na tu dobu to bylo OK, ale teď je to k pláči..

LOLek (neregistrovaný)
Anonym
LOLek (neregistrovaný)

LOL, s tímhle můžou tak maximálně do šrotu, za tu cenu neprodejný. Vždyť je to krám jako milion dalších číňanů a někdo na to jen dává brand. Proti tomuhle od Vodafone to nemá šanci [odkaz] cena skoro stejná a parametry úplně někde jinde. Lidi NEKUPOVAT tohle, fuj fuj fuj!