Domů » Bleskovky » Hyundai Phablet HP5080: Nižší střední třída s pěti palci a cenou pod 4 500 Kč

Hyundai Phablet HP5080: Nižší střední třída s pěti palci a cenou pod 4 500 Kč

Společnost Hyundai Tec, o jejíž distribuci se v České republice a na Slovensku stará firma Josef Kvapil, a.s., uvedla do prodeje telefon Hyundai Phablet HP5080, který svou výbavou spadá do nižší střední třídy. Novinka běží na Androidu 4.4.2 a podporuje GSM/3G/HSPA sítě. Hnacím motorem se stal osmijádrový procesor od MediaTeku (MTK MT6592), který doplňuje 1 GB RAM a 16GB interní úložiště. Podle informací od distributora se zařízení updatu na Android 5.x nedočká.

Kapacita interní paměti je 16 GB a nechybí ani slot na paměťovou kartu microSD (max. 32 GB). O zobrazování se stará pětipalcový displej s HD rozlišením (720 x 1280 px). Na zadní straně má své místo 13Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, nad displejem pak nechybí 5Mpx selfie kamerka.

Hyundai Phablet HP5080

Kapacita akumulátoru je 2000mAh a tradičně se jedná o dual SIM telefon. Výbavu uzavírá Bluetooth 4.0, WiFi 802.11 b/g/n a GPS. Na českém trhu se zařízení prodává za doporučenou koncovou cenu 4 444 Kč včetně DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

8 komentářů

 1. Z jaké časové díry to sem spadlo, že 5″ označují jako phablet?

  • Kamaráde „UNI“ – to nespadlo, to je prostý fakt.

   Rozměry displeje bývají mezi pěti a sedmi palci.

   Je pravda, že v dnešní době 5´ je normální velikost displeje u mobilního telefonu, ale definice „phablet“ je zatím jen jedna 5-7 palců

 2. Dle mého v podstatě neprodejné zařízení.

  Není zde nic co by v dané třídě ohromilo..

  • ale jo, 2000 mAh baterka to ohromí v podstatě v každé třídě :D

  • 2000mAh jsem měl tehdy jako originální battery pack v Samsungu Galaxy S2..

   Na tu dobu to bylo OK, ale teď je to k pláči..

 3. LOLek (neregistrovaný)

  LOL, s tímhle můžou tak maximálně do šrotu, za tu cenu neprodejný. Vždyť je to krám jako milion dalších číňanů a někdo na to jen dává brand. Proti tomuhle od Vodafone to nemá šanci [odkaz] cena skoro stejná a parametry úplně někde jinde. Lidi NEKUPOVAT tohle, fuj fuj fuj!

 4. jeza (neregistrovaný)

  No nic moc to už je lepší Vodafone Smart prime 6.

 5. Ondřej (neregistrovaný)

  Super,tak já si počkám na telefon od Škody určitě na něj budou levnější náhradní díly

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).