Hygiena především. Sluchátka LG Tone Free se při nabíjení sama vyčistí

lg tone free

I když telefony značky LG nadále disponují tradičním sluchátkovým konektorem, korejská firma se zřejmě připravuje na jeho budoucí odebrání. Svědčí o tom i představení nových bezdrátových sluchátek Tone Free, která mají nabídnout nejen působivý zvuk, ale také samočistící mechanismus.

LG Tone Free: bezdrátová sluchátka s automatickou dezinfekcí

LG Tone Free jsou sluchátka špuntové konstrukce, které po vzoru Apple AirPods Pro používají design s nožičkami trčícími z uší. Na výběr budou ve dvou barvách – černé a bílé, odpovídající barvu má i kruhová nabíjecí krabička. Právě ta má na starosti unikátní funkci, kterou je odstraňování bakterií. Krabička k tomu využívá UV záření, proces čistění se uskutečňuje ve chvíli, kdy se krabička se sluchátky nabíjí.

LG na vývoji těchto sluchátek spolupracovalo se společností Meridian, která má ve světě audiotechniky dlouholetou tradici a spoustu vlastních technologií. Některé z nich LG použilo ve svých sluchátkách, takže se máme těšit na opravdu hutný zvuk srovnatelný s velkoformátovými reproduktory. Zvuk je navíc možné vyladit ve speciálním ekvalizéru. LG se chlubí skvělým vnitřním odhlučněním, přičemž stiskem jediného tlačítka je možné zapnout si do sluchátek příposlech.

lg free
LG Tone Free

LG Tone Free mají vydržet na jedno nabití 6 hodin, celková doba s využitím akumulátoru v krabičce se má natáhnout na 18 hodin. Sluchátka jsou odolná podle krytí IPX4 a integrují v sobě službu Google Assistant.

LG Tone Free půjdou do prodeje v USA a v Evropě v příštím měsíci, cenu zatím výrobce neodhalil. LG ale není jediný, kdo taková sluchátka vyrábí – na trhu už jsou k dostání sluchátka od Philipsu, která se rovněž zvládají sami dezinfikovat.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku