Domů » Články » HuraMobil.cz radí: jak ochránit svůj telefon?

HuraMobil.cz radí: jak ochránit svůj telefon?

Pořídili jste si nový mobilní telefon a chcete, aby vydržel co nejdéle? Tak to jste tady správně! Internetový obchod Huramobil.cz vám přináší stručný přehled rad a tipů, jak nejlépe uchránit svůj mobil před viry, škrábanci a dalšímu nebezpečí.

Jak ochránit displej telefonu?

Displej je nejzranitelnější místo telefonu, a taková výměna displeje není příliš levná záležitost, jak většina majitelů telefonů již ví. Pro ochranu displeje se nejčastěji využívá tvrzené sklo, fólie nebo flipová pouzdra. Pokud chcete mít opravdu telefon v bezpečí tak kombinace flipového pouzdra a tvrzeného skla je to nejlepší, co můžete pro svůj telefon udělat.

Flipová pouzdra

Pouzdra jsou základním ochranným prvkem telefonu a to především flipová pouzdra, která ochraní celý telefon včetně displeje. Uvnitř flipového pouzdra je možnost uschovat pár dokladů, mince nebo bankovky. Hodí se tak například na místa, kam nechcete nosit telefon a peněženku, ale máte místo jen na jednu z těchto věcí. Samozřejmostí je ochrana před nárazy, poškrábání, prachem a špínou.

Tvrzená skla

Pokud hledáte perfektní ochranu displeje pro vaše zařízení, tak tvrzená skla jsou momentálně tím nejlepším řešením. Velmi rychle si našla na trhu své místo a pomalu vytlačují klasické ochranné fólie.

image_prclanek

Sklo chrání displej přístroje proti ostrým předmětům jako jsou klíče a mince v kapse. Samozřejmostí je absorbce menších nárazů. Veškeré hrany jsou zaoblené a nehrozí žádné poranění. Pokud to tedy myslíte s ochranou zařízení opravdu vážně, tak není lepší řešení než tvrzené sklo. Aplikace samotného skla je ke všemu ještě jednodušší než aplikace folie. O tom se můžete přesvědčit v našem videu.

Ochranné sklo na mobil a jak ho nalepit?

Chraňte telefon před viry

iPhone

Pokud jste vlastníkem iPhonu, tak se prostě ničeho bát nemusíte, protože všechny aplikace v App Store prochází nejdříve kontrolou u Apple a ten tam žádný malware nepustí.

Android telefony

Zde už to je o poznání horší než u telefonů s operačním systémem IOS, protože Android je otevřený operační systém a každý si ho může dle chuti změnit nebo do něj nainstalovat co chce. Přesto, že se jedná o ten stejný operační systém, tak každá firma si systém upravuje sama, a tak si můžete často všimnout rozdílů v systémech u různých telefonů. Velkým problémem je, že prakticky každý může přidat svou aplikaci do Google Play prakticky bez kontroly. Při stahování aplikací se vám tak může stát, že stáhnete nějaký malware, který se bude například vydávat za free hru.

avast

Braňte se tomu!

  • když stahujete aplikace, tak kontrolujte hodnocení a komentáře uživatelů u dané aplikace
  • vždy si zjistěte jaké oprávnění dáváte aplikaci, když po vás bude chtít herní aplikace posílat sms například, tak je jasné, že něco není v pořádku.
  • nainstalujte si antivir Avast nebo AVG

Jak udržet baterii v kondici

Asi všichni známe informaci, že nabíjení telefonů přes noc poškozuje baterii a zmenšuje její kapacitu.Tato informace je samozřejmě mylná. Tento problém se primárně týkal starých baterii, které byly vyrobeny z niklu a ty trpěly paměťovým efektem. Lithiové baterie již tento problém rozhodně nemají, a tak se nemusíte bát nabíjet přes noc.

Udržujte baterii nabitou na 40 – 80 %

Baterie disponují určitým počtem plných nabíjecích a vybíjecích cyklů a každým tímto plným cyklem se kapacita baterie nepatrně zmenšuje. Není to samozřejmě jednoduché, ale pokud budete baterii udržovat mezi 40-80%, tak se její životnost bude prodlužovat.

Nepoužívejte rychle nabíjení, pokud to není potřeba

Občas je rychlejší nabíjení prostě potřeba a nevyhneme se mu, ale v jiných případech se snažte používat klasické nabíječky a tzv. rychlo nabíječky (fast charge, quick charge) raději nevyužívejte. Při využití rychlo nabíjení se do baterie dostávají vyšší teploty a ty právě snižuji životnost vaší baterie.

logo_huramobil

Znáte Huramobil.cz?

Huramobil.cz je specialista na mobilní telefony z české distribuce a příslušenství již od roku 1997. Víte, proč je Huramobil.cz tak úspěšný na českém trhu? Klíčovým prvkem je individuální péče a následná spokojenost každého zákazníka. Díky tomu se Huramobil.cz umístil mezi finalisty v ceně kvality v prestižní soutěži ShopRoku 2015 pořádané portálem Heuréka. Na vlastním skladě disponuje zásobami v počtu cca 20.000ks. Můžete si být tedy jisti, že zboží, které je právě skladem a objednáte jej do 17:00 Vám bude doručeno následující pracovní den a díky tomu je průměrná doba dodání zboží k zákazníkovi neuvěřitelných 1,8 dne. Nevěříte? Podívejte se na podrobné statistiky z nezávislého porovnávače Heuréka.cz. Huramobil.cz by doporučilo 99% zákazníků svým známým. Budete i vy mezi nimi?

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.