Domů » Bleskovky » Hudba budoucnosti: skládací tablet od Microsoftu na patentové přihlášce

Hudba budoucnosti: skládací tablet od Microsoftu na patentové přihlášce

Vypadá to, že i v Microsoftu si pohrávají s myšlenkou skládacího tabletu, který bude možné v polovině přehnout a získat tak kompaktnější zařízení. V tomto případě by ale hlavní roli neměl hrát flexibilní displej, ale dva klasické a velmi tenké panely, které by dokázaly společně či nezávisle na sobě zobrazovat obraz.

Tablet by měl mít celkem tři polohy – v uzavřeném stavu by byly oba displeje chráněny, při otevření na 180 stupňů byste mohli využít obě plochy displeje pro společné zobrazení, a konečně při 360stupňovém rozevření byste měli k dispozici pouze jednu polovinu displeje.

Na tabletu by měl běžet systém Windows 10, který by své zobrazení uzpůsoboval tomu, v jakém stavu byste jej zrovna měli otevřený. Otázkou zůstává, zda někdy v budoucnu takové zařízení s podpisem Microsoftu skutečně spatří světlo světa, nebo navždy zůstane uvězněno ve stozích s dalšími patentovými přihláškami.

Productivity Future Vision (2009)

Mimochodem, podobně řešené zařízení už redmondský gigant v minulosti „představil“, a to ve svém videu z roku 2009, kde prezentoval, jak by mohla vypadat blízká budoucnost. A přesto, že máme rok 2017, žádné podobné zařízení zatím na trhu nemáme.

Jiří Hrma

7 komentářů

  1. A opet to MS necim po.se.re

  2. Všimnete si ze ms skutecne tvoří ui co ma v těchto videich

  3. Mimochodem, podobně řešené zařízení už redmondský gigant v minulosti „představil“, a to ve svém videu z roku 2009, kde prezentoval, jak by mohla vypadat blízká budoucnost. A přesto, že máme rok 2017, žádné podobné zařízení zatím na trhu nemáme.

    Tak je logické, že ked nebola technológia na výrobu niečoho takého tak sa to nevyrabalo. Menšie procesory, kvalitnejšie baterky, tenšie a uspornejsie monitori…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).