Hudba budoucnosti: skládací tablet od Microsoftu na patentové přihlášce

Vypadá to, že i v Microsoftu si pohrávají s myšlenkou skládacího tabletu, který bude možné v polovině přehnout a získat tak kompaktnější zařízení. V tomto případě by ale hlavní roli neměl hrát flexibilní displej, ale dva klasické a velmi tenké panely, které by dokázaly společně či nezávisle na sobě zobrazovat obraz.

Tablet by měl mít celkem tři polohy – v uzavřeném stavu by byly oba displeje chráněny, při otevření na 180 stupňů byste mohli využít obě plochy displeje pro společné zobrazení, a konečně při 360stupňovém rozevření byste měli k dispozici pouze jednu polovinu displeje.

Na tabletu by měl běžet systém Windows 10, který by své zobrazení uzpůsoboval tomu, v jakém stavu byste jej zrovna měli otevřený. Otázkou zůstává, zda někdy v budoucnu takové zařízení s podpisem Microsoftu skutečně spatří světlo světa, nebo navždy zůstane uvězněno ve stozích s dalšími patentovými přihláškami.

https://www.youtube.com/watch?v=t5X2PxtvMsU

Mimochodem, podobně řešené zařízení už redmondský gigant v minulosti „představil“, a to ve svém videu z roku 2009, kde prezentoval, jak by mohla vypadat blízká budoucnost. A přesto, že máme rok 2017, žádné podobné zařízení zatím na trhu nemáme.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku