Domů » Bleskovky » Huawei zvažuje prodej vlajkových řad Mate a P. Jen to zatím nesmí nikomu říct

Huawei zvažuje prodej vlajkových řad Mate a P. Jen to zatím nesmí nikomu říct

Společnost Huawei prakticky nemůže vyrábět nové smartphony, neboť kvůli velkému americkému banu přišla o přístup ke klíčovým komponentám. Z tohoto důvodu například došlo k prodeji značky Honor, která tak bude moci fungovat samostatně bez tíhy amerických zákazů. A jak to bude s budoucími telefony Huawei?

Huawei Mate 40 Pro 1

Podle agentury Reuters prý Huawei vážně diskutuje o odprodeji svých vlajkových modelových řad Mate a P. Zpráva se opírá o informace ze dvou nezávislých zdrojů, které mají s údajným prodejem přímou souvislost. Huawei prý jedná s konsorciem, které tvoří vláda města Šanghaj a několik dalších firem.

Huawei prodej popírá, ale…

Mluvčí Huawei výše uvedené spekulace popřel a uvedl, že firma nehodlá své vlajkové řady modelů prodávat. Úplně stejně však byl popírán i nedávný prodej Honoru, tudíž je docela možné, že prodej se nějakým způsobem rodí (podle Reuters jednání trvají měsíce), ale zatím není možné jej oficiálně oznámit. Chystaná řada Huawei P50 pravděpodobně bude postavena ze skladových součástek, jejichž zdroje zřejmě brzy vyschnou. V Huawei možná ještě potichu doufají, že administrativa nového amerického prezidenta Joe Bidena přinese nějaké změny, ale v tuto chvíli to tak nevypadá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.