Domů » Bleskovky » Huawei zvažuje prodej vlajkových řad Mate a P. Jen to zatím nesmí nikomu říct

Huawei zvažuje prodej vlajkových řad Mate a P. Jen to zatím nesmí nikomu říct

Společnost Huawei prakticky nemůže vyrábět nové smartphony, neboť kvůli velkému americkému banu přišla o přístup ke klíčovým komponentám. Z tohoto důvodu například došlo k prodeji značky Honor, která tak bude moci fungovat samostatně bez tíhy amerických zákazů. A jak to bude s budoucími telefony Huawei?

Huawei Mate 40 Pro 1

Podle agentury Reuters prý Huawei vážně diskutuje o odprodeji svých vlajkových modelových řad Mate a P. Zpráva se opírá o informace ze dvou nezávislých zdrojů, které mají s údajným prodejem přímou souvislost. Huawei prý jedná s konsorciem, které tvoří vláda města Šanghaj a několik dalších firem.

Huawei prodej popírá, ale…

Mluvčí Huawei výše uvedené spekulace popřel a uvedl, že firma nehodlá své vlajkové řady modelů prodávat. Úplně stejně však byl popírán i nedávný prodej Honoru, tudíž je docela možné, že prodej se nějakým způsobem rodí (podle Reuters jednání trvají měsíce), ale zatím není možné jej oficiálně oznámit. Chystaná řada Huawei P50 pravděpodobně bude postavena ze skladových součástek, jejichž zdroje zřejmě brzy vyschnou. V Huawei možná ještě potichu doufají, že administrativa nového amerického prezidenta Joe Bidena přinese nějaké změny, ale v tuto chvíli to tak nevypadá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Biden bude naštěstí v protičínské politice ještě důslednější než Trumpeta.

  Však Čína je pokroková země, která si vše dokáže vyvinout sama bez krádeží technologií.

  • Silicon wars: Fabbing tool puts China in tech driver’s seat
   China moves one step closer to semiconductor self-sufficiency with second-gen deep ultraviolet lithography scanner
   [odkaz]

  • Absolutně vše z toho okopírovali. Samozřejmě špatně jako všechno. Špatná agitka, pepíku! Děláš svým soudruhům ostudu.

  • Nevím o čem meleš. Samostatně na zeměkouli do současné doby nedokáže špičkový litografický stroj vyrobit nikdo opakuji pepíku nikdo ani USA ani Japonsko ani Jižní Korea ani Německo :) Špičkové továrny v Čínské provincii Taiwan nebo továrny Samsungu bez strojů od ASML EUV nedokážou vyrobit žádné špičkové čipy. I ten stroj od ASML je sestrojen ze součástek celého světa. Je jediná země na světě a to Čína, která má potenciál prolomit monopol ASML a tím i prolomit blokádu USA. Je to technologická válka, kdo ji vyhraje ovládne svět.

  • Agitka neskutečná. A válka se dá ovládnout? Ona se nevyhrává? Ta válka probíhá roky, a Čína je během ní zadupána metry do země. A nevypadá to, že by se na tom mělo něco v dohledný době měnit. Ten start války není teď, jen proto, že se to soudruhům najednou hodí. Tenhle spor jen dokázal, jak na tom Čína je technologicky špatně, jak je neuvěřitelně zaostalá. Navíc ta válka nikdy neskončí, momentálně ovládají svět USA, ať se ti to líbí nebo ne. Dost mi to připomíná Studenou válku, to taky Rusové neustále říkali, jak to a to přinese ten rozhodující úder, a ono pořád nic. A dopadlo to tak, že se Sovětský svaz rozpadl. Že udělali krok k nějaké samostatnosti je přece pro ně dobře, však oni sami soudruzi si snad nemysleli, že kradením knowhow a kopírováním patentů se dá vydržet na věky. A je to dobře i pro konkurenci, protože ten tlak zas vzorste a ta snaha inovovat bude ještě větší. Ale dělat tu z Číny nějakou ekonomickou a technologickou velmoc, to je buď rudošství a fanatismus, nebo základní neznalost ekonomické a technologické problematiky.

 2. Vše je teď v rukou Bidena pokud povolí a doufejme že ano, protože Samsung bez konkurence se nebude mít kam hnát a ceny půjdou výše. Málo co už teď je pozadu, tak to bude pak ještě větší bída. Apple nepočítám.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).