TOPlist

Huawei ztratil desítky milionů zákazníků. Utekli k Honoru, Applu a k nám, říká prezident Xiaomi

Telefon huawei nova 10
  • Huawei údajně přišel o víc než 80 milionů zákazníků
  • Polovina z nich měla přeběhnout do stáje Xiaomi

Prezident představenstva společnosti Xiaomi, který se jmenuje Lu Weibing, se na posledním setkání s investory rozpovídal o rozložení globálního trhu. Nešetřil přitom jednoho ze svých dříve největších konkurentů – Huawei.

Společnost trpící v důsledku restrikcí americké vlády (a na ně navazujícího zákazu používat v rámci systému Android mobilní služby Google) prý přišla o více jak 80 milionů zákazníků. Kolem 50 milionů z nich mělo přejít ke společnosti Xiaomi, dalších 20 milionů k americkému Applu a zbývajících zhruba 10 milionů k osamostatněnému Honoru.huawei usa flickrNepřehlédněte

Huawei má možná po starostech. A možná ne. USA uvolní protičínské sankce

Weibing svá tvrzení nepodkládá žádnými volně dostupnými daty. Pravdou ale zůstává, že od května 2019 Huawei prožívá těžké propady mobilních telefonů. Kupříkladu podle údajů společnosti Statista měl čínský telekomunikační gigant v Evropě ještě v prvním a druhém čtvrtletí roku 2019 podíl 18 až 19 % ze všech prodaných telefonů. Oproti tomu v první a druhém kvartále roku 2021 držel v Evropě jen 4% podíl, který se později smrskl na sotva 1 %.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku