Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Huawei Watch se dnes začínají prodávat v ČR

Chytré hodinky Huawei Watch se dnes začínají prodávat v ČR

Na letošním veletrhu IFA v Berlíně společnost Huawei představila nové chytré hodinky na platformě Android Wear s kovovým tělem, které ale díky nedávno vydané aplikaci od Googlu budou fungovat i s konkurenčním systémem iOS od Applu (více informací).

  

Huawei Watch jsou u nás dostupné od dnešního dne za 9 990 Kč včetně DPH v distribučních sítích Alza, Electro World a Mobil Pohotovost. K dispozici bude stříbrná varianta Huawei Watch s černým koženým páskem, který si však uživatelé mohou vyměnit za jakýkoliv jiný běžný 18 mm široký pásek.


Huawei Watch společně s Huawei Mate S (recenze) v redakci

Zákazníci budou mít rovněž možnost si ve formě volitelného příslušenství k hodinkám přikoupit kovový řemínekStainless Steel Link. Dražší varianta hodinek obsahující kovový řemínek se u nás zatím prodávat nebude. Vzhledem k univerzálnosti a kompatibilitě s běžnou velikostí hodinkových řemínků si budou uživatelé moci pásek vyměnit za libovolný jiný.

Videorecenze Huawei Watch

O zobrazování se stará kruhový AMOLED displej s úhlopříčkou 1,4″ a jemným rozlišením 400 x 400 px (286 ppi), který je pro lepší odolnost krytý safírovým sklíčkem. Tloušťka hodinek je 11,3 mm a s koženým páskem váží 61 gramů. V případě kovového řemínku hmotnost stoupne na 96, respektive 131 gramů, což rozhodně není málo, a zajištěna je zde zpětná kompatibilita s libovolnými 18mm řemínky. Hodinky jsou díky stupni krytí IP67 odolné vůči vniknutí vody a prachu.

Konektivitu zajišťuje Bluetooth 4.1 LE a Wi-Fi 802.11 b/g/n. Pro potřeby operačního systému Android Wear je k dispozici 512 MB RAM a 4GB interní úložiště. Vestavěný akumulátor má kapacitu 300 mAh a při běžném provozu udává výrobce výdrž 1,5 dne. Doba potřebná pro plné nabití se pohybuje 70 minut.

 

Ve výbavě dále najdeme senzor pro měření srdečního tepu, barometr, gyroskop a akcelerometr. Uživatel si v systému bude moci vybrat ze 40 různých vzhledů ciferníku, včetně těch klasických, digitálních či sportovních.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments