TOPlist

Huawei Watch Fit se předčasně odhalují. Nabídnou velký obdélníkový displej a slušnou výdrž

huawei watch fit 1

Společnost Huawei chystá na podzim nové vlajkové smartphony řady Mate 40, ještě předtím bychom se však od ní měli dočkat nových chytrých hodinek. Překvapivě se však nebude jednat o dalšího pokračovatele řady Huawei Watch, ale o samostatný produkt nazvaný Huawei Watch Fit. Jejich rendery a první specifikace se předčasně dostaly na internet.

huawei watch fit 2

Huawei Watch Fit: přerostlý náramek s prohnutým dispejem?

Huawei Watch Fit mají vypadat podobně jako Apple Watch, avšak s vyšším displejem a bez mechanické korunky. Na hliníkovém těle nabízeném ve třech barvách najdeme pouze jedno fyzické tlačítko, ostatní interakce budou probíhat skrze dotykový 1,64“ displej s rozlišením 280 × 456 pixelů. Displej na obrázcích vypadá, že bude mírně prohnutý. V okolí displeje bude umístěn i snímač okolního osvětlení, tudíž hodinky budou umět nastavovat automaticky jas.

Huawei Watch Fit budou voděodolné do 5ATM a nabídnou až 10denní výdrž na jedno nabití. Na palubě najdeme několik senzorů – akcelerometr, barometr, snímač tepové frekvence, a dokonce i GPS. Od hodinek tak můžeme očekávat tradiční sportovní i zdravotní funkce, a to včetně měření plavání, stresu a dechových cvičení.

huawei watch fit 3

Podle všeho má Huawei v plánu své hodinky představit v září na veletrhu IFA, přičemž jejich prodejní cena má být v Evropě stanovena na 119 EUR (asi 3 100 korun)

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku