Huawei TalkBand B1: Sportovní náramek a utržené sluchátko v jednom (videopohled)

Do rukou se nám dostal náramek Huawei TalkBand B1, který byl představen na nedělní prezentaci čínské společnosti. Jedná se o skutečně zajímavý a originální kousek příslušenství, který v sobě spojuje elegantní sportovní náramek a bezdrátové handsfree.

Základem tohoto doplňku je malý modul s 1,4 palcovým zahnutým OLED displejem zasazený do silikonového pásku. Kolem displeje se nachází dvojice tlačítek, první slouží pro změnu jednotlivých módů zařízení, druhé pak zajistí vyjmutí tohoto modulu z pásku. Modul s displejem je totiž zcela samostatně fungující jednotka a po jeho vyjmutí z pásku dokáže posloužit jako Bluetooth sluchátko. Párování lze uskutečnit pomocí technologie Bluetooth 4.1 LE s jakýmkoliv chytrým zařízením s operačním systémem Android ve verzi 2.3 a vyšší a také s přístroji značky Apple s iOS ve verzi 5.0 a vyšší, pro něž je připravena aplikace.

Kromě dvojice mikrofonů, sluchátka a Bluetooth disponuje tento modul několika senzory pro sledování vaší tělesné aktivity a to jak denní, tak noční. Ve dne dokáže zaznamenávat vaše sportovní výkony, jako jsou ušlá / uběhnutá / ujetá vzdálenost nebo množství spálených kaloriív, v noci sleduje hloubku vašeho spánku a na základě získaných informací vás probudí v čase, kdy to pro vás bude nejméně nepříjemné.


Náramek bude dostupný v celé řadě barev

V silikonovém pásku obepínajícím zápěstí je uschován USB kabel, který slouží pro nabíjení baterie, která má kapacitu 90 mAh a údajně vydrží až 6 dní bežného používání. Náramek jako celek je odolný proti vniknutí vody a prachu, k dispozici bude v šesti barevných variantách (bílá, černá, žlutá, červená, šedá a modrá) za cenu 99 EUR (2 800 Kč bez daně) neprve na čínském trhu, v Evropě se začne prodávat ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. mino (neregistrovaný)

    nevyzerá zle ale k Note vezmem funkčnejší Fit

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *