TOPlist

Huawei spojuje síly se Seznamem. Nástroje od Googlu zastoupí lokální aplikace

Huawei P40 Pro

Huawei přišlo s poměrně originálním řešením, jak na českém trhu částečně nahradit chybějící balíček Google služeb u nových smartphonů. V rámci vlastního obchodu s aplikacemi AppGallery čínský gigant rozjel spolupráci se společností Seznam.cz.  Jeho aplikace včetně zpravodajství budou součástí nabídky v nových smartphonech Huawei.

Huawei appgallery

Smartphony od Huawei obsahují rozhraní EMUI10 založené na Androidu 10 doplněné o balíček služeb Huawei Mobile Services (HMS). Ekosystém aplikací HMS, které jsou dostupné prostřednictvím tržiště Huawei AppGallery, postupně roste, nicméně stav stále není ideální.

Huawei nyní navázal spolupráci se Seznamem díky tomu se jejich aplikace objeví v AppGallery, v prohlížeči bude nastaveno vyhledávání přes Seznam a v neposlední řadě vznikla i vlastní zpravodajská aplikace (jako náhrada z Google News). Chybět samozřejmě nebude ani webový prohlížeč Seznamu či oblíbená aplikace Mapy.cz.

NepřehlédněteVelká Británie míří k zákazu Huawei. Operátoři hrozí zhroucením sítě

„Mobilní zařízení Huawei tvoří v České republice velkou část trhu. Jsme rádi, že se nám podařilo uzavřít vzájemnou spolupráci, která nám pomůže oslovit další uživatele s produkty Seznamu. Je to v souladu s naší mobilní strategií, která reaguje na fakt, že se konzumace zábavy i obsahu přesouvá stále více od desktopu k mobilním telefonům,“ odhaluje motivy uzavření spolupráce Matěj Hušek, ředitel obsahových služeb Seznam.cz.

V AppGallery od Huawei je také možné najít aplikace od Alza.cz, CZC, Komerční banky, Seznam.cz, CSFD.cz, Livesportu, Richee, Tipsportu, Tesca, Youradio nebo Windy a nyní je postupně budou doplňovat například i aplikace od Raiffeisenbank, České spořitelny nebo České pošty. Připojit se mají i DámeJídlo.cz, Avast či České dráhy s aplikací Můj vlak.

Autor článku Roman Hálek
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Kapitoly článku