Domů » Články » Huawei spojuje síly se Seznamem. Nástroje od Googlu zastoupí lokální aplikace

Huawei spojuje síly se Seznamem. Nástroje od Googlu zastoupí lokální aplikace

Huawei P40 Pro (autor: Petr Uhlíř)

Huawei přišlo s poměrně originálním řešením, jak na českém trhu částečně nahradit chybějící balíček Google služeb u nových smartphonů. V rámci vlastního obchodu s aplikacemi AppGallery čínský gigant rozjel spolupráci se společností Seznam.cz.  Jeho aplikace včetně zpravodajství budou součástí nabídky v nových smartphonech Huawei.

Huawei appgallery

Smartphony od Huawei obsahují rozhraní EMUI10 založené na Androidu 10 doplněné o balíček služeb Huawei Mobile Services (HMS). Ekosystém aplikací HMS, které jsou dostupné prostřednictvím tržiště Huawei AppGallery, postupně roste, nicméně stav stále není ideální.

Huawei nyní navázal spolupráci se Seznamem díky tomu se jejich aplikace objeví v AppGallery, v prohlížeči bude nastaveno vyhledávání přes Seznam a v neposlední řadě vznikla i vlastní zpravodajská aplikace (jako náhrada z Google News). Chybět samozřejmě nebude ani webový prohlížeč Seznamu či oblíbená aplikace Mapy.cz.

NepřehlédněteVelká Británie míří k zákazu Huawei. Operátoři hrozí zhroucením sítě

„Mobilní zařízení Huawei tvoří v České republice velkou část trhu. Jsme rádi, že se nám podařilo uzavřít vzájemnou spolupráci, která nám pomůže oslovit další uživatele s produkty Seznamu. Je to v souladu s naší mobilní strategií, která reaguje na fakt, že se konzumace zábavy i obsahu přesouvá stále více od desktopu k mobilním telefonům,“ odhaluje motivy uzavření spolupráce Matěj Hušek, ředitel obsahových služeb Seznam.cz.

V AppGallery od Huawei je také možné najít aplikace od Alza.cz, CZC, Komerční banky, Seznam.cz, CSFD.cz, Livesportu, Richee, Tipsportu, Tesca, Youradio nebo Windy a nyní je postupně budou doplňovat například i aplikace od Raiffeisenbank, České spořitelny nebo České pošty. Připojit se mají i DámeJídlo.cz, Avast či České dráhy s aplikací Můj vlak.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

11 komentářů

 1. Lidi jako moji rodiče, takoví ti běžní users, kteří google služby vlastně ani neřeší/nepotřebují by na tohle mohli slyšet a ze strany Huawei je to dobrej krok. ale náročnější užiavtel (aka čtenář smartmanie třeba) asi bez šance :)

  • Tvojí rodiče asi nebudou používat jejich 6,6 palcové mobily.

  • Mému taťkovi je přes 60 a má S20 Ultra, takže o velikosti to nebude :)

  • Tak Tvůj taťka bude dosti pokročilý uživatel. Dost pochybuji, že jako takový by se obešel bez GMS…

  • Můj otec má 59 a taky používá Huawei Mate 20 pro s 6,39 palcovým displejem a bral by ještě větší 😁 nevím co má velikost displeje společného s rodiči? 😊

  • Tak nějak. Pokud na telefonu jede youtube (jedno jak) sociální sítě, sms, hovory, tak je to spoustě uživatelům jedno jaký mají systém, zvláště pokud jejich přístroj dobře fotí a neobtěžuje je neustálým nabíjením.

 2. Tak to je jen a jen dobře, že je tu ta spolupráce. Pokud by se seznam díky Huawei dostal více do světa, tak by to bylo jasné pozitivum. Snad to američané nezatrhnou.

 3. Logicke spojenie, netvrdim, ze najlepsie, ale logicke….

 4. Hmm, díky, nechci.

 5. Jiři z Poruby

  Výborné spojení. Stejně Google Maps stojí poslední dobou za hovno a s kolegy jsme se shodli že Mapy.cz jsou v navigaci šikovnější což si mi nedávno i potvrdilo. Jediné co bybmi chybělo je GPay a to je otázka času kdy s něčím příjde Huawei. YT má plno nahražek. Jde jen o GPay a YT jinak je Google každému u prdele tak jako těm co si koupí Apple. Navíc Google špehuje svými app mnohem více než Huawei kterému to nikdo nedokázal. U Googlu si to krásně fajfkou odsouhlasíte :-).

 6. Jo to je úžasná budoucnost. Všichni si kopněme do Googlu, abychom pak šťastně skončili v čínském zad*u …. :-D :-P

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).