TOPlist

Huawei P9 Lite na prvních renderech: Odlehčená verze duální kameru nedostane

Čínská společnost Huawei představí 6. dubna svoji novou vlajkovou loď P9. Ta měla podle předchozích spekulací přijít rovnou ve čtyřech variantách, nakonec se zřejmě budeme muset spokojit se třemi – P9, P9 Max a P9 Lite (více informací). Minimálně standardní model P9 bude vybaven duální kamerou na zadní straně.

Tuto informaci v podstatě světová trojka potvrdila na Twitteru, kam v poslední době zasílá novinky s hashtagem #OO naznačujícím právě dvě čočky fotoaparátu. Vzhled telefonu navíc patrně prozradil sám ředitel Huawei Richard Yu, který byl s modelem P9 zachycen (více informací).

Huawei_P9_3

Na světlo světa se začínají pronikat i informace o modelu P9 Lite, který má bát odlehčenou variantou vlajkové lodi. Telefon má podle spekulací dostat 5 palcový Full HD displej, čipset Qualcomm Snapdragon 650, 2GB RAM a 16GB úložiště.

Na internet se nyní dostaly jeho údajné rendery v několika barevných kombinacích, které odhalují kovové tělo, čtečku otisků prstů, ale také absenci duálního fotoaparátu; ten bude patrně devízou pouze nejvyšších modelů. Huawei P9 Lite však může zaujmout příznivou cenou, s níž si cestu mezi fanoušky najde, podobně jako loňský model P8 Lite.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku