Huawei P50 zřejmě nebude první smartphone s HarmonyOS

Huawei P50 Pro

Čínský gigant Huawei v letošním roce představí celou řadu zařízení s jejich vlastním operačním systémem Harmony OS 2.0, který vznikl jako náhrada Androidu. V plánu jsou samozřejmě i chytré telefony a až doposud to vypadalo, že první novinkou s HarmonyOS 2.0 bude vlajkový model Huawei P50, respektive celá modelová řada, ale strategie výrobce zřejmě bude odlišná.

Harmony OS
Ilustrační obrázek

Na čínské sociální síti Weibo se objevila zákulisní informace, která nasvědčuje, že první telefon přijde dříve, než na kdy je naplánováno představení řady Huawei P50. To by mělo proběhnout během prvního kvartálu letošního roku, nicméně první HarmonyOS smartphone se na čínském trhu objeví ještě před tím.

Podle zveřejněné informace má jít o velmi atraktivní model se skvělou výbavou, který navíc Huawei chce odhalit jedinečným způsobem. Tajemný telefon údajně aktuálně vstupuje do finální fáze výroby. Otázkou zůstává, zda se novinky hned dočkáme i na evropském trhu, nebo jej Huawei nejprve nabídne v domovské Číně.

Autor článku
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku