Domů » Bleskovky » Huawei P50 zřejmě nebude první smartphone s HarmonyOS

Huawei P50 zřejmě nebude první smartphone s HarmonyOS

Čínský gigant Huawei v letošním roce představí celou řadu zařízení s jejich vlastním operačním systémem Harmony OS 2.0, který vznikl jako náhrada Androidu. V plánu jsou samozřejmě i chytré telefony a až doposud to vypadalo, že první novinkou s HarmonyOS 2.0 bude vlajkový model Huawei P50, respektive celá modelová řada, ale strategie výrobce zřejmě bude odlišná.

Harmony OS
Ilustrační obrázek

Na čínské sociální síti Weibo se objevila zákulisní informace, která nasvědčuje, že první telefon přijde dříve, než na kdy je naplánováno představení řady Huawei P50. To by mělo proběhnout během prvního kvartálu letošního roku, nicméně první HarmonyOS smartphone se na čínském trhu objeví ještě před tím.

Huawei P50 Pro
Neoficiální render smartphonu Huawei P50 Pro s 6,6″ displejem, který zveřejnil známý leaker Steve Hemmerstoffer (@OnLeaks).

Podle zveřejněné informace má jít o velmi atraktivní model se skvělou výbavou, který navíc Huawei chce odhalit jedinečným způsobem. Tajemný telefon údajně aktuálně vstupuje do finální fáze výroby. Otázkou zůstává, zda se novinky hned dočkáme i na evropském trhu, nebo jej Huawei nejprve nabídne v domovské Číně.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

9 komentářů

 1. Mít to tak Google služby….jsem zvědav na fotoaparát. Na konkurenčním webu dělali slepý foto test 7 fotomobilů, resp. zařadili mezi ně kompakt za 5 tisíc a kompakt za 40 tisíc :D. Sám bych tomu nevěřil, že byl mezi testovanými tak drahý kompakt, který by měl snad všechny ty mobily totálně deklasovat…velmi zajímavý výsledek.

  • No ono u RX100, kterou myslíš tím mobilem za 40K nejde jen o kvalitu statických fotek, ale i věci jako je autofokus, perfektní stabilizace bez „bendingu“ kvůli digitálnímu shutteru a nebo to hlavní, kvůli čemu si to lidi pořizují a to je 200mm teleobjektiv. Tady to srovnání na konkurenčním serveru pak trochu pokulhává :D Musím říct, že mě překvapilo, že tam vyhrál iPhone 12 mini. Všechny ty fotky tam jsou přeostřený jako prase. Jedinou možností na záchranu je pak jejich RAW, ale ten u mini není. Na druhou stranu se potvrdilo co říkám ve srovnání právě s RX100 – a to že Apple by měl vydat vlastní kompakt.

  • Johny: to se ta kvalita teds fakt ukázala. Hlavně u snímků s horšími světelnými podmínkami. Fakt sorry, ale výstup fotoaparátu je fotografie. Ta je focena při různých podmínkách, s různými parametry vstupujicimi do focení. Tak asi fakt dobrý autofokus a stabilizace, když snímky s horšími světelnými podmínkami jsou neostte, mázlé a bez detailů. Fotky za dne jsou v pohodě. Určitě by bylo zajímavé porovnání například s Huaweiem na 125mm. Předpokládám, že by rozdíly nebyly takové, jako by někdo mohl čekat od dedikovaneho fotoaparátu za 40 litrů.. Jsko koupit si kompakt za 40 s tím, že to bude fotit určitě kvalitně a nafotit s tím tyhle snímky, tak jej normálně vrátím😁.

  • Hele za to, že je fotografie výstupem fotoaparátu se omlouvat nemusíš. Měl by si ale pochopit, co je smyslem tohohle foťáku. Nevim, o které fotografii přesně mluvíš, ty fotky maj většinou nějakou aberaci na stranách, kde u telefonů tahle část snímku úplně chybí díky cropu. RX100 je superzoom. Asi těžko ho můžeš srovnávat s mobilem, který opět na takovou vzdálenost podobné fotky nevytvoří. Stejně rak RX100 fotí parkticky RAW. Tedy co padne na snímač, to máš. A můžeme se tady bavit pak o tom, jestli fotografie má mít počítačově postprocessovaný výstup – jako je to u telefonů, nebo jestli má zaznamenávat pouze světlo dopadlé na snímač z jednoho osvícení. Ale taková diskuze je úplně jiná a těžko tyhle dvě metody budeš srovnávat, pokud tuto otázku prvotně nevyřešíš. RX100 je dlouhodobě profíkama uznávaná špička ve svym oboru. Asi sotva si vyfotíš třeba papuchálky na iPhone. Sport telefonem vůbec nemá smysl fotit. Jak je telefon alternativa k RX100 mi není moc jasný. Jen proto, že i RX100 vyfotíš věci na nějakou 30mm vzdálenost neznamená, že ta věc má stejný užití. To je jako řikat, že listovou pilkou budeš mít hezčí řez na prknu než cirkulárkou. To je sice pravda, obojim prkno uřízneš, smyslem pily na dřevo je řezat dřevo, ale obojí má i jinej účel, než jen krásu řezu.

  • No iPhonem papuchalka asi nevyfotim, ale takový Huawei Mate 40 pro +, anebo přicházející Samsung Galaxy S21 ultra už s tím takový problém mít nebude 😁. Samozřejmě ten kompakt v dobrých rukou s vhodným nastavením udělá lepší fotku, to je mi jasné, ale nechápu to, jak dopadl právě na automatiku (V případě modelu DSC-WX220 byl zvolen režim Inteligentní auto, u fotoaparátu DSC-RX100 VII pak Auto skrze otočný ovladač.) ten výsledek je prostě bez diskuze špatný. Mrkni se hlavně na fotky za horších světelných podmínek.

 2. Jinak zajímavý je, že tenhle článek je označen jako PR článek.

  • Roman Hálek

   Johny, díky za upozornění – opraveno. Omylem jsem při ukládání článku otočil kolečkem více, než je zdrávo a přepnul jméno autora :)

  • nz, sem si řikal co je to za guerrillovej marketing :D

  • Jediná věc proč mít Google služby je Pay. Nic víc. Všechny aplikace co jsem měl na P30 Pro jsem si od nuly nahrál během 20min do Mate 40 Pro a po měsíci používání zjišťuji že Google vůbec není třeba. Nejnovější Google Mapy mi fungují bez problémů, ale primárně používám Mapy.cz . Google Překladač taky jede. Aplikace se samy aktualizují. Google dosáhl svého maxima a je jen otázkou času kdy přijde další hráč . Na YouTube používám Vanced.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).