Domů » Bleskovky » Huawei P50 naživo: kompaktní rozměry, nezvykle rozmístěné fotoaparáty a HarmonyOS

Huawei P50 naživo: kompaktní rozměry, nezvykle rozmístěné fotoaparáty a HarmonyOS

Zřejmě už tento měsíc bude představený nový vlajkový smartphone Huawei P50 a jeho sourozenci. Zatímco budoucnost značky Huawei v mobilním světě je nejistá, podoba modelu P50 už začíná nabírat reálné obrysy. Obvykle přesný informátor DigitalChatStation totiž zveřejnil první fotografie tohoto smartphonu.

Huawei P50 3

Huawei P50: malé rozměry, nezvyklý fotoaparát a HarmonyOS

Potvrzuje se nezvyklá podoba hlavního fotoaparátu, který bude soustředěn do dvou kruhů ve velkém oválu. Každý z kruhů obsahuje dvě čočky fotoaparátu, přičemž jeden z nich by měl být založen na velkém 1“ snímači Sony IMX 800. Zbytek má tvořit širokoúhlá kamera, teleobjektiv a ToF senzor.

I když to snímky nepotvrzují, Huawei P50 má být poměrně kompaktní telefon. Displej má mít úhlopříčku pouze 6,3“, tudíž bychom se mohli dočkat zařízení, které bude jen o něco málo větší než základní iPhone 12. Čelní kamerku má tvořit pouze jeden snímač umístěný do otvoru nahoře uprostřed.

Pohled na displej také potvrzuje, že telefon nebude pohánět systém Android, ale vlastní řešení HarmonyOS. Tento nový systém bychom měli vidět nejen na budoucích smartphonech, ale zpětně by jej měly dostat i aktuální telefony v rámci aktualizace. Zatím však nevíme, zda se tato výměna bude týkat i globálních variant. Jak HarmonyOS vypadá na skládacím smartphonu Huawei Mate X2, se můžete podívat v tomto článku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Kdo by to byl řekl, že z nevkusně vystouplého fotoaparátu se stane jediný prvek, kterým se výrobci dokážou jak takž od sebe odlišit.

  • Jo, v tomhle vděčně vzpomínám na staré tlačítkové telefony – každý z nich mohl vypadat úplně jinak.

 2. Achjo, konečně tu mohla být kompaktní vlajková loď, nebejt podělanejch restrikcí. Dneska všichni produkujou velký krávy co se nevejdou do ruky, natož do kapsy. Musím furt „trpět“ s LG G7kou, která má ještě rozumných 153mm na výšku a 160g váhu, takže to neutrhne ruku.

  Snad mě zachrání Asus s tou jejich kompaktní vlajkou, co mají za pár dní představit…

  • Predstavy o kompaktnych fonoch sa menia. S21 neni kompaktny?

  • Škoda, že nemá GSM. To je to hlavní, proč si ho nekoupím. Mám Huawei Mate 10 Pro a 3,5 roku jede jak na začátku. Ovšem i bez některých aplikací by se mi nežilo dobře. Politika a dotace jsou svinstvo pokřivující rovnost v podnikání

 3. Zatím asi nejhnusnější smartphone jaký kdy Huawei vyrobil. A ty rámiky kolem displeje, to se jim taky nějak nepovedlo.

  • Mám Mate 40 Pro a bez GMS normálně funguji a mám úplně všechny aplikace jako předešlém P30 Pro s GMS. Pokud nebude mít problém HarmonyOS s Android aplikacemi, tak s tím nemám problém ani já. Hlavní kritérium je pro mě fotoaparát a kromě Huawei není moc z čeho vybírat. Mi 11 Ultra má spíše marketingový foťák a Samsung je takový jalový.

 4. Ten modul už je docela obludnej. Sorry jako.

 5. Matěj Hanousek

  Fuj, co to je za modul fotoaparátu? Zlatá P20 Pro…ježiš kam to spěje ty mobily…

 6. Velkej senzor, velkej modul. Borci, když chcete lepší fotky, tak to holt jinak nejde. Prostě fyzika.

 7. Mám Mate 40 Pro a bez GMS normálně funguji a mám úplně všechny aplikace jako předešlém P30 Pro s GMS. Pokud nebude mít problém HarmonyOS s Android aplikacemi, tak s tím nemám problém ani já. Hlavní kritérium je pro mě fotoaparát a kromě Huawei není moc z čeho vybírat. Mi 11 Ultra má spíše marketingový foťák a Samsung je takový jalový.

 8. A je to natolik pravda, že to musíte psát do komentářů opakovaně:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).