Domů » Bleskovky » Huawei G750: Osmijádrová bestie na prvních snímcích

Huawei G750: Osmijádrová bestie na prvních snímcích

Obliba smartphonů s obří úhlopříčkou je u uživatelů stále na vzestupu a proto není divu, že všichni výrobci se snaží nabídnout své vlastní řešení. Vyjímku netvoří ani společnost Huawei, která podle posledních úniků připravuje nový tabletofon, který nese prozatimní označení G750. Jeho největším lákadlem se má stát dotykový displej s úhlopříčkou 5,5“ a rozlišením 720 x 1280 obrazových bodů. Absence fullHD rozlišení může vyvolat mírné zklamání, nicméně ne každý touží po ultrajemném zobrazení.

   

Nižší hustota pixelů se zřejmě projeví na přívětivé ceně, která by mohla výrobci dopomoci k vyššímu počtu prodaných kusů. Mezi další lákadla se zařadí osmijádrový procesor MediaTek (MT6592) s taktem 1,7 GHz pro každé jádro a interní paměť schopná pojmout 32 GB dat. Fotografické nadšence by měla oslovit přítomnost hlavního fotoaparátu s rozlišením šestnáct megapixelů, který doplní přisvětlovací LED dioda.

   

Svižný chod systému Android 4.2.2 zajistí operační paměť s kapacitou rovné 2 GB. Za zmínku stojí i vyměnitelný Li-Pol akumulátor s relativně štědrou kapacitou 3000 mAh. Co se týče termínu plánovaného uvedení, tak zde zatím žádné informace nemáme. Lze však očekávat, že se tak stane v několika následujících měsících. Vyloučit nelze ani premiéru, která by se mohla odehrát při příležitosti kongresu MWC 2014, který se již tradičně koná v Barceloně.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

  1. Steve (neregistrovaný)

    Jen bych rád doplnil, že Huawei tento model chce uvést jako konkurenci Xiaomi. Vzhledem k tomu, že telefon nedosahuje takových parametrů jako nejlepší modely od zmiňovaného Xiamoi, tak by se mohlo jednat o konkurenci red rice a za podobnou cenu by jsme tu asi měli nového vítěze ve střední třídě.

  2. Fore (neregistrovaný)

    Proč máte ve štítku ICS?? :)

  3. Mhyrtuu (neregistrovaný)

    Mám pár týdnů Huawei Ascend G700 a jsem spokojený po všech stránkách. Doba, kdy čínské telefony byly synonymem pro nekvalitní zpracování a poruchovost, jsou dávno pryč.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).