Huawei G750: Osmijádrová bestie na prvních snímcích

Obliba smartphonů s obří úhlopříčkou je u uživatelů stále na vzestupu a proto není divu, že všichni výrobci se snaží nabídnout své vlastní řešení. Vyjímku netvoří ani společnost Huawei, která podle posledních úniků připravuje nový tabletofon, který nese prozatimní označení G750. Jeho největším lákadlem se má stát dotykový displej s úhlopříčkou 5,5“ a rozlišením 720 x 1280 obrazových bodů. Absence fullHD rozlišení může vyvolat mírné zklamání, nicméně ne každý touží po ultrajemném zobrazení.

   

Nižší hustota pixelů se zřejmě projeví na přívětivé ceně, která by mohla výrobci dopomoci k vyššímu počtu prodaných kusů. Mezi další lákadla se zařadí osmijádrový procesor MediaTek (MT6592) s taktem 1,7 GHz pro každé jádro a interní paměť schopná pojmout 32 GB dat. Fotografické nadšence by měla oslovit přítomnost hlavního fotoaparátu s rozlišením šestnáct megapixelů, který doplní přisvětlovací LED dioda.

   

Svižný chod systému Android 4.2.2 zajistí operační paměť s kapacitou rovné 2 GB. Za zmínku stojí i vyměnitelný Li-Pol akumulátor s relativně štědrou kapacitou 3000 mAh. Co se týče termínu plánovaného uvedení, tak zde zatím žádné informace nemáme. Lze však očekávat, že se tak stane v několika následujících měsících. Vyloučit nelze ani premiéru, která by se mohla odehrát při příležitosti kongresu MWC 2014, který se již tradičně koná v Barceloně.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku