Huawei chystá další skládačku. Premiéru stihne ještě tento měsíc

Huawei Mate X2 recenze

I přes tvrdé americké sankce společnost Huawei stále vyrábí smartphony, byť v omezeném množství, s vlastním ekosystémem aplikací a bez podpory sítí 5G. Dalším přírůstkem do portfolia čínského výrobce bude nový ohebný Huawei Mate Xs 2.

Odhalení už příští týden

Z názvu se dá odvodit, že chystaná novinka bude lehce vylepšeným modelem Huawei Mate X2. Upoutávka láká na skládací vlajkovou loď, takže se nepochybně můžeme těšit na to nejlepší, co Huawei v současné době dovede. Mluví se o vylepšeném mechanismu pantu a o čipsetu Kirin 9000, bohužel bez 5G modemu.

Huawei Mate Xs 2

Zařízení má pohánět operační systém Harmony OS, zpočátku tak bude zřejmě dostupné pouze na čínském trhu. Koneckonců i oznámená premiéra tohoto kousku bude určená výhradně pro čínské publikum, a to už příští týden, přesněji 28. dubna.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku