TOPlist

Huawei Ascend Y530: Stane se low-endovým bestsellerem? (videopohled)

Ascend Y530 navazuje na úspěchy modelu Y300. Láká na pevné tělo, povedený zadní kryt a velmi dobrý poměr ceny & výkonu a mezi tvrdou konkurencí se rozhodně neztratí.

Huawei uvedlo na český trh nástupce oblíbeného modelu Ascend Y300. Mírně vylepšená verze Y530 opět láka na zajímavý poměr ceny a výkonu. Za zhruba 3500 Kč včetně DPH nabízí operační systém Android 4.3 doplněný uživatelským prostředím Emotion UI, dvoujádrový procesor Snapdragon 200 s grafickým akcelerátorem Adreno 203, 4,5″ TFT TN displej s rozlišením 480 x 854 px, 1750mAh baterii či 5Mpx fotoaparát. Ten bohužel nepodává příliš dobré výsledky a další slabinou telefonu je pouhých 512 MB RAM a 4GB interní úložiště. Zachraňuje to sice slot na SD kartu, na tu však bez rootu aplikace nelze přesouvat.

Z hlediska optimalizace a použitého hardware se jedná o slušně optimalizovaný telefon, který se zadýchává jen při náročnějších činnostech, například aktualizaci aplikací z Google Play na pozadí. Kromě nízké ceny chválíme také bleskovou fixaci GPS pozice či kvalitní dílenské zpracování. Přední strana působí trochu nudněji, záda naopak mají vroubkovaný povrch, který je na dotek velice příjemný a telefon se díky němu dobře drží. Více už v našem videopohledu, na který zítra navážeme klasickou textovou recenzí.

Videopohled na Huawei Ascend Y530

 

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku