Domů » Bleskovky » Huawei Ascend D2: Pětipalcový Android se slušnou výbavou se představuje

Huawei Ascend D2: Pětipalcový Android se slušnou výbavou se představuje

Koncem října jsme vás informovali, že čínská společnost Huawei pracuje na zařízení, které má vyplnit mezeru mezi tablety a chytrými telefony. Vzhled pětipalcového „tabletofonu“ s názvem Ascend D2 však ještě nebyl znám až do včerejšího dne, kdy se na internetu nejprve objevily amatérské fotografie zařízení, ty pak byly později doplněny únikem kvalitního renderu.

Zopakujeme si i technické specifikace, které sice nejsou oficiálně potvrzené, nicméně kolují na zahraničních serverech již delší dobu. Zmíněný displej s uhlopříčkou 5 palců bude mít rozlišení 720 x 1280 pixelů, dále víme, že bude Ascend D2 vybaven vícejádrovým procesorem o taktu 1,5 GHz (počet jader zatím není znám). Ve výbavě by údajně neměla chybět sada dvou fotoaparátů – ten hlavní (zadní) bude pořizovat fotografie s rozlišením 13 Mpix a na opačné straně jej doplní 1,3Mpix kamerka pro videohovory.

  

Zařízení bude pravděpodobně prodávano s operačním systémem Android ve verzi 4.1 a živit jej bude akumulátor o kapacitě 3000 mAh. Na čínský trh by se Ascend D2 měl dostat začátkem roku 2013, dostupnost v Evropě se zatím nedá odhadnout.

Zdroj

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

11 komentářů

 1. Mno, vypadá to že jedinej mrňous na trhu bude časem iPhone. S pětipalcema se opravdu roztrhnul pytel a už i cenově zasahují do low-middle endu < 5000Kč

  • Smutné je, že i přes to, že to má milion rozlišení na milion, uhlopříčku jak kráva, tak když zobrazíš klávesnici, tak sotva vidíš to, kam vkládáš text (landscape režim). Ergonomie pláče:-/ A proto stále nelze odložit Derize Z…ani nahradit, hmm.

  • Tak to souhlas. Sice jde u některých alternativních klavesnicích u landscape módu trochu místa získat zmenšením výšky kláves, ale žádná sláva. Na Note II to vypadá až směšně…

  • Na Note2 nemám problém v opere,ta to dokáže sama posúvať, ale v default to až tak nevie

  • ZiChius: Přesně tak…

  • Otaznik (neregistrovaný)

   Přesně tak. Škoda, že výrobci neumí udělat nějakou externí klávesnici, která by se dala k mobilu elegantně připojit, pro ty co chtějí qwerty klávesnici s tlačítky.

 2. 3000mAh…pekne Huawei

 3. Mike (neregistrovaný)

  Procesor: Quad-Core Hisilicon k3v2 1.5GHz

 4. Jen kdyby čínští výrobci chtěli, tak zavalí evropský trh kvalitními výkonnými smartphony za poloviční či nižší sumy než z nás ždíme Samsung a spol… O nakousnutým jabku ani nemluvím…Nyní mám SG S III, ale mým dalším strojem bude určitě produkt z číny, který bude nabušenější a levnější než předraženej korejec, už jen ty jejich displeje, to je fantazije…Budoucnost bude patřit XIAOMI, MEIZU, UMI, NEWMAN, ZOPO, OPPO, HUAWEI, ZTE, …

  • Tony (neregistrovaný)

   Neboj sa, keď budú tak známi po celom svete, tak hneď zvýšia svoje ceny.

  • numi: Seš jsi si jistý, že ty „úžasné“ Čínské ceny za supr krabičky obsahují 2 roky záruky v ČR,, DPH, clo do EU, servisního partnera, Českou podporu, dostupnost v elektru na rohu,…? Nebo když by to začali na nás valit jak říkáš, najednou „a hele, ta cena nejde udržet…“;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).