Huawei Ascend D2: Pětipalcový Android se slušnou výbavou se představuje

Koncem října jsme vás informovali, že čínská společnost Huawei pracuje na zařízení, které má vyplnit mezeru mezi tablety a chytrými telefony. Vzhled pětipalcového „tabletofonu“ s názvem Ascend D2 však ještě nebyl znám až do včerejšího dne, kdy se na internetu nejprve objevily amatérské fotografie zařízení, ty pak byly později doplněny únikem kvalitního renderu.

Zopakujeme si i technické specifikace, které sice nejsou oficiálně potvrzené, nicméně kolují na zahraničních serverech již delší dobu. Zmíněný displej s uhlopříčkou 5 palců bude mít rozlišení 720 x 1280 pixelů, dále víme, že bude Ascend D2 vybaven vícejádrovým procesorem o taktu 1,5 GHz (počet jader zatím není znám). Ve výbavě by údajně neměla chybět sada dvou fotoaparátů – ten hlavní (zadní) bude pořizovat fotografie s rozlišením 13 Mpix a na opačné straně jej doplní 1,3Mpix kamerka pro videohovory.

  

Zařízení bude pravděpodobně prodávano s operačním systémem Android ve verzi 4.1 a živit jej bude akumulátor o kapacitě 3000 mAh. Na čínský trh by se Ascend D2 měl dostat začátkem roku 2013, dostupnost v Evropě se zatím nedá odhadnout.

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku