Domů » Bleskovky » HTC zahájilo sériovou výrobu 10″ fullHD tabletu s Windows (spekulace)

HTC zahájilo sériovou výrobu 10″ fullHD tabletu s Windows (spekulace)

Společnost HTC na poli tabletů příliš zběhlá není, jelikož jediným významnějším pokusem byl před několika lety HTC Flyer se sedmipalcovým displejem, a ani ten se navíc nedočkal nijak závratného úspěchu. Již delší dobu se spekuluje o opětovném vstupu tchaj-wanského výrobce na tento trh a v posledních týdnech se mluví o využití operačního systému od Microsoftu. Analytická společnost NDP DisplaySearch nyní přihodila svou troškou do mlýna a přináší dohady o chystaném tabletu s 10palcovým fullHD displejem. Samotný zobrazovací panel údajně HTC dodá společnost LG.

Výroba zařízení s blíže neurčenou verzí Windows 8 prý započala již v prvním čtvrtletí letošního roku a odhalení bychom se měli dočkat koncem července, kdy Microsoft obvykle rozdává přístroje vývojářům za účelem budování ekosystému aplikací. Vzhledem k prudkému růstu prodejů tabletů se dá očekávat, že každý výrobce se bude snažit ukousnout svůj podíl na tomto trhu. To stran HTC může platit třeba i pro Nokii, jež také byla v souvislosti s touto tématikou již několikrát zmiňována.  

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

5 komentářů

 1. „významnějším pokusem byl před několika lety HTC Flyer se sedmipalcovým displejem (Windows/Windows Mobile)“

  HTC Flyer mel Android,dva OS Windows Vista/Windows Mobile mel HTC Shift.To je ostuda vydat takto zmatlany clanek..

  • Jirko, tj moje chyba. Delal jsem Martinovi v noci korekci a nejak jsem to s temi Windows zamenil za HTC Shift :)

  • Tim jeste hure :-D Joo HTC Shift byl na tu dobu zajimavy hybrid,jako prvni jsem v nem mel Tom Toma a i upravil ovladace na XP Tablet,ktere nebyly dostupne.To byla doba.

 2. Tak a teraz mi niekto povedzte,kto od koho kopiruje design? Sak to je zvacseny Galaxy Note 1!!! Ten bledy obly ramik pod ciernou sklenou doskou a zaoblene rohy k tomu…

  • Adam (neregistrovaný)

   vypadá stejně jako flyer, takže ted je na kopírovaní pozdě, jestli to zkopírovali, tak už dávno :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).