HTC zahájilo sériovou výrobu 10″ fullHD tabletu s Windows (spekulace)

Společnost HTC na poli tabletů příliš zběhlá není, jelikož jediným významnějším pokusem byl před několika lety HTC Flyer se sedmipalcovým displejem, a ani ten se navíc nedočkal nijak závratného úspěchu. Již delší dobu se spekuluje o opětovném vstupu tchaj-wanského výrobce na tento trh a v posledních týdnech se mluví o využití operačního systému od Microsoftu. Analytická společnost NDP DisplaySearch nyní přihodila svou troškou do mlýna a přináší dohady o chystaném tabletu s 10palcovým fullHD displejem. Samotný zobrazovací panel údajně HTC dodá společnost LG.

Výroba zařízení s blíže neurčenou verzí Windows 8 prý započala již v prvním čtvrtletí letošního roku a odhalení bychom se měli dočkat koncem července, kdy Microsoft obvykle rozdává přístroje vývojářům za účelem budování ekosystému aplikací. Vzhledem k prudkému růstu prodejů tabletů se dá očekávat, že každý výrobce se bude snažit ukousnout svůj podíl na tomto trhu. To stran HTC může platit třeba i pro Nokii, jež také byla v souvislosti s touto tématikou již několikrát zmiňována.  

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku