Domů » Bleskovky » HTC prý chystá voděodolnou kameru ve stylu GoPro a v plánu jsou i chytré hodinky

HTC prý chystá voděodolnou kameru ve stylu GoPro a v plánu jsou i chytré hodinky

Tchajwanská společnost HTC v týdnu rozeslala pozvánky na tiskovou konferenci 8. října, jejímž tématem má být dvojitá expozice. Ačkoliv jsme očekávali, že přijde další smartphone s dvoučočkovým fotoaparátem, zdroje serveru Bloomberg uvádí, že HTC představí vlastního konkurenta odolné kamery GoPro.

  

Tato kamera má mít tvar válce a širokoúhlý snímač má disponovat rozlišením 16 megapixelů, vzhledem k dvojité expozici je možné, že bude mít pomocnou čočku pro lepší zaznamenávání hloubky snímané scény. Kamera má disponovat bezdrátovou konektivitou Wi-Fi a Bluetooth, skrze něž bude možné toto příslušenství propojit k chytrému telefonu se systémem Android a iOS. Kamerka má být vodotěsná a HTC s ní údajně chce konkurovat oblíbeným GoPro.

  
Údajná podoba chystaných hodinek od HTC

HTC údajně oproti posledním informacím připravuje i své první chytré hodinky, ty mají podle informací serveru CNET běžet na platformě Android Wear a designově a funkčně zcela vystupovat z davu. Bohužel letošní Vánoce již tchajwanský výrobce nestihne, jeho hodinky mají přijít počátkem příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Matt (neregistrovaný)

    Chtít konkurovat GoPro je z pozice HTC naprostý nesmysl. GoPro má svoje jméno a kvalitu, kterou si vybudovalo v podstatě v jejich vytvořené kategorii. Vstoupit do těhlech vod by bylo dost těžký i pro jiný, zajetý značky ve filmový technice (namátkou by to mohl být třeba Canon, případně Sony, kteří by byli schopni a ochotni vytvořit takhle amatérskou kameru).

    Proč ne, ať to klidně HTC zkusí, ale přijde mi to už jako předem vyhozené peníze.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).