Domů » Bleskovky » HTC prý chystá voděodolnou kameru ve stylu GoPro a v plánu jsou i chytré hodinky

HTC prý chystá voděodolnou kameru ve stylu GoPro a v plánu jsou i chytré hodinky

Tchajwanská společnost HTC v týdnu rozeslala pozvánky na tiskovou konferenci 8. října, jejímž tématem má být dvojitá expozice. Ačkoliv jsme očekávali, že přijde další smartphone s dvoučočkovým fotoaparátem, zdroje serveru Bloomberg uvádí, že HTC představí vlastního konkurenta odolné kamery GoPro.

  

Tato kamera má mít tvar válce a širokoúhlý snímač má disponovat rozlišením 16 megapixelů, vzhledem k dvojité expozici je možné, že bude mít pomocnou čočku pro lepší zaznamenávání hloubky snímané scény. Kamera má disponovat bezdrátovou konektivitou Wi-Fi a Bluetooth, skrze něž bude možné toto příslušenství propojit k chytrému telefonu se systémem Android a iOS. Kamerka má být vodotěsná a HTC s ní údajně chce konkurovat oblíbeným GoPro.

  
Údajná podoba chystaných hodinek od HTC

HTC údajně oproti posledním informacím připravuje i své první chytré hodinky, ty mají podle informací serveru CNET běžet na platformě Android Wear a designově a funkčně zcela vystupovat z davu. Bohužel letošní Vánoce již tchajwanský výrobce nestihne, jeho hodinky mají přijít počátkem příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Matt (neregistrovaný)

    Chtít konkurovat GoPro je z pozice HTC naprostý nesmysl. GoPro má svoje jméno a kvalitu, kterou si vybudovalo v podstatě v jejich vytvořené kategorii. Vstoupit do těhlech vod by bylo dost těžký i pro jiný, zajetý značky ve filmový technice (namátkou by to mohl být třeba Canon, případně Sony, kteří by byli schopni a ochotni vytvořit takhle amatérskou kameru).

    Proč ne, ať to klidně HTC zkusí, ale přijde mi to už jako předem vyhozené peníze.

    • Tony (neregistrovaný)

      Že sa ten Apple ako PC firma púšťal do mp3 prehrávačov a mobilov.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).