Domů » Bleskovky » HTC pracuje na tabletech s Windows RT: Má šanci na úspěch?

HTC pracuje na tabletech s Windows RT: Má šanci na úspěch?

Dle posledních informací to vypadá, že se HTC pokusí vrátit do hry s tablety. Zkusí dát šanci aktualizovanému operačnímu systému Windows RT ve verzi 8.1 označovaném jako „Blue“. Podle serveru PhoneArena.com pracuje HTC naplno na dvou Windows RT tabletech s kódovými označeními R7 a R12. R7 by měl obsahovat sedmipalcový fullHD displej a 2,3GHz procesor Snapdragon 800 se dvěma gigabajty operační paměti RAM. R12 si zachová specifikace, ale nabídne větší, 12“ displej s rozlišením 2014 x 1536 zobrazovacích bodů. Oba tablety poběží na připravované verzi Windows RT a jsou plánované na říjen letošního roku.

 

Popřál bych HTC hodně štěstí se zkoušením nových věcí, ale nemyslím si, že jsou v situaci, kdy si mohou dovolit riskovat cenné zdroje. V současné době bojuje o život proti Samsungu a dalším výrobcům telefonů s operačním systémem Android. Už teď investují možné maximum, aby prosadili povedený vlajkový model HTC One proti Samsungu Galaxy S4. Jejich výdaje na výzkum a vývoj jsou stlačené na minimální úroveň a popuzují tak tisíce svých zaměstnanců. V téhle složité situaci není nejmoudřejší otevírat novou produktovou líni, zvlášť když v ní mají mizivé zkušenosti a předchozí pokus o tablet – HTC Flyer (recenze) dopadl neúspěchem. Samozřejmě Windows RT v další generaci nabídne řadu změn, které systém udělají lépe použitelný než je tomu dnes, ale vsázet na produkt, který v první generaci selhal nelze považovat za prozřetelné.

 
HTC Flyer – první pokus prosadit se na trhu s tablety

Pokud v tomto projektu nejsou zahrnuty silné dotace ze strany Microsoftu, působí to jako mírně šílený až sebevražedný tah. U jiné společnosti bych věřil v informovanost vedení, které může disponovat znalostmi, které my nemáme. Ale vzhledem k chování v posledních dvou letech, nemám důvěru v jejich předvídavost. A i kdyby Microsoft platil HTC velkou sumu za tvorbu a propagaci Windows RT tabletů; jak moc pomohla miliarda dolarů ročně Nokii s Windows Phone v posledním roce? Možná mám jen velmi pesimistický pohled a Windows RT tablety budou pro HTC obchodním trhákem, ale určitě bych na to nevsázel cenné zdroje společnosti. 

David Podzimek

Subscribe
Upozornit na
guest
33 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments