Domů » Bleskovky » HTC One X+ dostává aktualizaci na Android 4.2.2

HTC One X+ dostává aktualizaci na Android 4.2.2

HTC začalo vydávat aktualizaci na Android 4.2.2 pro loňský model One X+, prozatím na Tchaj-wanu a v okolních regionech. Mimo novinky obsažené v Androidu 4.2.2 přináší aktualizace novou generaci uživatelského rozhraní HTC Sense 5. První věci, které si po aktualizaci všimnete, je zvýšení rychlosti a stability zařízení. Nová verze Sense je lehčí a přímočařejší nadstavbou ve srovnání se Sense 4+, to pomáhá zlepšit celkový výkon a stabilitu. Přítomný je i nový Sense launcher, který spolu se službou BlinkFeed přináší značnou změnu, oproti klasickým ikonám a widgetům.

 

Některé změny, které aktualizace na Android 4.2.2 přinesla na letošní vlajkový model One, najdeme i v One X+. Například zobrazení stavu baterie v procentech, odkazy na rychlé nastavení, DayDream, nový styl aplikací, vylepšenou aplikaci fotoaparátu, která má vytvářet kvalitnější fotografie a režim spánku. HTC dále přidává možnost nahradit spuštění kontextové nabídky dlouhým podržením kapacitního tlačítka pro poslední aplikace. Někteří uživatelé vyjadřují zklamní nad nepřítomností funkce Zoe, která naráží na hardwarové limity. V současnosti je aktualizace pro One X+ dostupná pouze pro zařízení na Tchaj-wanu. K dalšímu šíření by mělo dojít během následujících třiceti dnů. Je dobré vidět, že HTC aktualizuje minulou generaci vlajkového modelu dříve než Samsung a doufáme, že se dočkáme aktualizace v nejbližší možné době i v České republice a na Slovensku.

Pokud se vám nechce čekat, na fóru XDA-Developers se objevila ROM s Androidem 4.2.2 pro odemknutou variantu HTC OneX+.

 

David Podzimek

9 komentářů

 1. Josep (neregistrovaný)

  „HTC dále přidává možnost nahradit spuštění kontextové nabídky dlouhým podržením kapacitního tlačítka pro poslední aplikace.“

  tato funkce byla již v Androidu 4.1

  • František (neregistrovaný)

   no jo jenže na tom htc one to nebylo, tak asi zkopírovali jen text co je na tom stejnýho, aniž by se podívali jestli už tím hox+ nedisponuje :)

 2. Ondřej Řeháček (neregistrovaný)

  HTC One X nic ?

 3. František (neregistrovaný)

  a teď prosím můj dotaz a ten se týká toho kolik ram sežere ta sense 5 doufám že to udělali uspornější aby z toho gigabytu taky něco zbylo…

 4. Jiří (neregistrovaný)

  právě naskočila nabídka na mém HTC One X+ na 4.2.2 :)

 5. xxx (neregistrovaný)

  vodafone hlásí taky. Právě stahuji.

 6. h.g (neregistrovaný)

  A Zoe tam neni?To byl jedinej duvod proc bych aktualizoval..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).