Domů » Bleskovky » HTC oficiálně přiznalo, že připravuje telefon s Windows 10

HTC oficiálně přiznalo, že připravuje telefon s Windows 10

Tchajwanská společnost HTC v loňském roce představila svoji vlajkovou loď One (M8) hned dvakrát, poprvé s operačním systémem Android, půl roku na to připravila i verzi se systémem Windows Phone 8.1. Tento model se dostal do prodeje pouze prostřednictvím několika amerických operátorů a HTC se nepochlubilo, zda tento model splnil u zákazníků očekávání.

 
HTC One (M8) for Windows se dočká Windows 10 a možná i svého nástupce

Zřejmě však ano, neboť prezident globálního prodeje HTC Chia-Lin Chang potvrdil, že tchajwanská společnost úzce spolupracuje s Microsoftem na telefonu se systémem Windows 10. Prozradil to při uvádění modelu One M9+ na indický trh, zda se bude jednat o Windows variantu modelu One M9 nebo M9+ však neprozradil. Ostatně nemusí se vůbec jednat o vlajkovou loď, Chang byl totiž v odpovědích poměrně vyhýbavý a řekl: „Uvidíme, jak se nová verze systému Windows zformuje a kam zapadne do produktové řady HTC.“

   

Více informací bychom se měli dozvědět na konci tohoto nebo na počátku třetího čtvrtletí, novinka by tak mohla být představena v létě souběžně s finální verzí mobilních Windows 10. HTC již dříve potvrdilo, že „desítek“ se dočká i loňský model HTC One M8.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Dano (neregistrovaný)

  Už som sa potešil že príde nástupca HTC 7 Pro aj s HW klávesnicou a zasa len ďalšia placka… Ak by taký telefón vyrobili ihneď kupujem. Neznášam doteraz písať na dotyku a to som mal v rukách od 3,7 palca až po Note2 (5,5). Nikdy nemám úplnú istotu že klávesu na 100% trafím.

  • Jj, je to pakárna. Bohužel si za to „můžeme“ částečně i sami. Řekl bych, že jsem sběhlý v swipe psaní, což beru jako dobrou evoluci SW datlování. Ale zde se na plno ukáže holý fakt, jak složitý je to úkol pro CZ uživatele, pády, zápory, diakritika,…, násobně obtížnější vkládání textu než je tomu u klasické „primitivní“ např. angličtiny. To pak chápu, že je až tak netrápí nepřítomnost HW klávesnice, za kterou my bychom platili zlatem…

   BTW. až na 6″ jsem cca našel ergonomii SW klávesnice, 5,5″ by asi také splnilo, ale na 5″ jsem se trápil.

   Jsem tedy navyklý na zobrazení 5ti řad (CZ znaky) a vespodu kurzorových šipek. Tedy poměrně dost GUI….

  • Moje řeč. Něco s HW klávesnicí bych bral hned.

  • Dano (neregistrovaný)

   Tak je fakt že na 7 palcovom tablete na stojato a palcami mi to ide skvele,ale to sa bežne nedá nosiť ako telefón…

  • m.i.m.o (neregistrovaný)

   Windows 10 podporuje swipe aj v SK/CZ a je to paráda. PS: Tento príspevok je písaný týmto spôsobom.

 2. Já hlavně čekám na něco jako Galaxy S6 případně nějakej kov ala řada A (a5 bo a7). To by byl opravdu stroj s Windows, do kterého bych neváhal investovat i větší objem peněz.

 3. „…zběhlý…“, bože můj…

 4. JJ, take bych telefon s WP a HW klavesnici bral i kdyz jsem si zvykl na tapkani na displayi.

 5. Marek2 (neregistrovaný)

  Zbytecnej model. Oproti lumiam kazdy jiny vurobce bude na WP jenom prodelavat

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).