HTC M8 nabídne Android 4.4, 5″ fullHD displej a čip Snapdragon 800

Aktualizováno 15. listopadu, 15:25

Před týdnem jsme se mohli poprvé podívat, díky uniklým fotografiím, jakou podobu by mohl mít nástupce HTC One a zároveň nová vlajková loď tchaj-wanského výrobce pro rok 2014. Nejprve se spekulovalo, že HTC M8 bude disponovat displejem o úhlopříčce 5 až 5,2 palce. Nyní díky @evleaks víme, že v HTC M8 bude 5palcový panel s rozlišením 1080 x 1920 px a procesor Qualcomm Snapdragon 800. Samozřejmostí je Android 4.4 “KitKat“.

Aktualizováno 13. listopadu, 07:00

Dle nejnovějších informací bude chystaná novinka HTC M8 dostupná u amerických operátorů AT&T, Verizon, Sprint a T-Mobile v prvním čtvrtletí roku 2014. Otázkou je, zda se HTC podaří vyhnout situaci z letošního roku, kdy pozdrželo vydání vlajkové lodi, což mělo za následek, že jihokorejský konkurent Samsung představil svůj klíčový model Galaxy S4 o něco dříve, než HTC samotné. Historie se ale bude do určité míry opakovat, jelikož by opět HTC M8 mělo měřit své síly s rivalem od Samsungu – chystaným modelem Galaxy S5 a možná i s konkurencí od Sony a LG.


Ilustrační obrázek: I takto by HTC “M8” mohl vypadat

Původní článek: HTC M8: Nástupce modelu One, který se stane vlajkovou lodí roku 2014

Smartphone HTC One někdy vystupuje také pod méně známým označením M7, se kterým se můžete setkat například při nákupu příslušenství. Nyní se na internetu objevily fotografie telefonu vystupujícího pod kódovým názvem M8, což naznačuje, že by se mohlo jednat o nástupce modelu One a novou vlajkovou loď pro rok 2014. Zajímavý na M8 je kulatý otvor nad hlavním fotoaparátem. Jeho význam zůstává záhadou, mohlo by se však stejně jako u modelu One Max jednat o čtečku otisků prstů, ačkoliv umístění by v takovém případě bylo poněkud nelogické.

 

Unibody konstrukce bude oproti dnešnímu modelu zasahovat až k displeji, vzhledově pak chystaná novinka na svého předchůdce naváže. Obrazovka o velikosti mezi 5 až 5,2 palci nabídne rozlišení 1080 x 1920 px (spekuluje se však rozlišení vyšším – 1440 x 2560 px) a dostatečný výkon obstará čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 doplněný o 3 GB RAM. Již tradičně přijde s novou vlajkovou lodí také nová verze HTC Sense, tentokrát ve verzi 6.0. Jaké bude finální označení zatím není jasné, zahraniční média úsměvně zmiňují označení „One Two“. Hliníkový krasavec by se nám mohl představit již ve druhém čtvrtletí příštího roku.

Autor článku Michael Krahulec
Michael Krahulec

Kapitoly článku