Domů » Články » HTC Desire dostal oficiální upgrade na Android 2.2, co nového přináší?

HTC Desire dostal oficiální upgrade na Android 2.2, co nového přináší?

Snad všichni majitelé HTC Desire netrpělivě čekali na uvolnění aktualizace s novým Androidem 2.2 (Froyo). V pátek se čekání trochu uklidnilo, neboť bylo oficiálně oznámeno, že se upgradu dočkáme již o víkendu. To se také potvrdilo a v neděli odpoledne uživatelům vyskočila hláška o dostupné aktualizaci pro jejich zařízení. Pojďme se tedy podívat, co nového upgrade přináší.

Samotná aktualizace, nazvaná Android 2.2 a HTC Sense, má 90 MB, proto je doporučeno stáhnout ji přes Wi-Fi, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že to bez problémů jde i přes mobilní připojení (přes HSDPA to trvalo zhruba 8 minut). Jediný problém zde může být s datovým omezením FUP. Pro následnou instalaci je potřeba minimálně 25 MB volné paměti v zařízení (interní). Pokud je paměť dostupná, instalace se sama spustí a trvá necelých 20 minut. V případě, že jde vše jak má a instalace se podaří, systém oznámí úspěšný upgrade na Android ve verzi 2.2. Teď už ale rychle na novinky v systému, které s touto aktualizací přišly. Těch je totiž opravdu požehnaně, proto jsem se rozhodl vybrat ty nejzajímavější a ty, které člověk využije při každodenním používání. V menu přibylo hned několik nových aplikací a položek, jmenovitě to jsou: Hledat, Hotspot Wi-Fi, Sdílení aplikací, Světlo, Videa, Voice Search a Zprávy a Počasí.

- - - - -

Po stisku tlačítka hledat se už nezobrazí „Pole rychlého vyhledávání“, ale právě první zmíněná aplikace. Ta nyní umožňuje výběr mezi hledáním všude (převážně Google.com), na internetu a v nainstalovaných aplikacích. Další novinkou je hlasové vyhledávání, které zatím funguje pouze v anglickém jazyce, přesto s použitím anglického přízvuku funguje dobře. Hotspot Wi-Fi je pro uživatele HTC Desire naprostou novinkou. Aplikace za pomocí mobilní sítě vytvoří síť Wi-Fi, do které nasdílí připojení k internetu, například pro notebook či další mobilní zařízení. Další novinkou je sdílení aplikací, to funguje přes Bluetooth, Facebook, Friend Stream, Gmail, Peep (Twitter) e-mail a SMS. Díky aplikaci Světlo využijete LED diodu na zadní straně i mimo focení, přístroj pak jde tak použít jako svítilna s třemi stupni intenzity světla. Zprávy a počasí, tak se jmenuje další „novinka“ v Androidu 2.2. Slovo novinka je v uvozovkách z toho důvodu, že tato aplikace byla dostupná již na předchozí verzi systému, jen nebyla základní součástí HTC Desire.

- - - - -

Mezi další vylepšení rozhodně patří rychlejší odezva systému, propracovanější prostředí Sense, možnost ukládání aplikací na SD kartu, plná podpora Flashe, natáčení videa v rozlišení 720p při 30 FPS – to jsou důležité novinky aktualizované verze systému Android. Opět se podíváme na každý bod trochu podrobněji. Při představení Froya na I/O 2010 se mluvilo hlavně o zrychlení systému. To po několika hodinách mohu potvrdit, sice jsem čekal trochu větší „fofr“, přesto je zde vidět určitý krok kupředu. A to nejen v systému samotném, ale také v uživatelském prostředí Sense. To zůstalo graficky stejné, přibylo jen několik widgetů (kalkulačka, FM rádio, Market a řada malých widgetů v podsekci nastavení – Hotspot, profil a vyzváněcí tón).

Záznam videa v HD rozlišení (720p)

Další věc není pro uživatele s ROOTlými přístroji žádná novinka, pro ty ostatní však ano. Řeč je o možnosti ukládání aplikací na SD kartu a tudíž uvolnění interní paměti. Ta je zde velmi vítána a hned také velmi kritizována. Většina aplikací totiž na kartu přesunout vůbec nejde, například na data objemnější navigace (Navigon) či aplikace Mapy a další. Plná podpora Flashe je nyní v prohlížeči opravdu stoprocentní, včetně zvuků a pohodlného ovládání. Slibované nahrávání v 720p rozlišení je opravdu HD ready, navíc zde přibyla možnost používat při natáčení LED diodu na zadní straně, což se bude hodit za zhoršených světelných podmínek.

Video: Přehled novinek v Androidu 2.2 pro HTC Desire

Omluvte prosím horší obrazovou kvalitu videa, bylo natáčeno v noci a trochu nás zradila technika.

Novou podobu dostalo také pole pro psaní SMS; je zde navíc přímá možnost vložení přílohy, tudíž i přímé vytvoření multimediální zprávy. V nastavení telefonu je nově položka Zobrazení, kde najdeme několik nových možností. Stejně tomu je i u zvuků, kde je nově možnost nastavení různé hlasitosti pro vyzvánění, média a budík. Tím zásadní novinky Androidu 2.2 na HTC Desire končí, ve videu výše se můžete podívat na chod systému a další, nezmíněné zajímavosti.

Martin Prokop

49 komentářů

 1. Já osobně mám z Froya zvláštní pocit… Na jednu stranu věci jako Wifi hotspot a A2SD určitě využiju, 720p video vypadá taky docela kvalitně a ukládání FB events do kalendáře je dobrá věc, na druhé straně mi telefon přijde pomalejší než předtím a to v těch věcech, kde by člověk čekal naprosto okamžitou reakci (když odemykám displej, tak se mi v jednom z 5 případů stane, že se to šoupátko tak na vteřinu zasekne na dolní hraně a musím si počkat). V náročných úkonech je zase bez problémů a reaguje okamžitě… Možná to může být tím, že LauncherPro ještě není optimalizovaný pro FroYo (a doufám, že to je tím a né systémem), zatím je ale můj názor takový, že bych snad možná i zůstal u Eclairu…

 2. „Samotná aktualizace, nazvaná Android 2.2 a HTC Sense, má 90 MB, proto je doporučeno stáhnout ji přes Wi-Fi, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že to bez problémů jde i přes mobilní připojení.“

  Ehm, asi to je hloupý dotaz, ale to nejde připojit Android zařízení k počítači a udělat aktualisaci skrze něj? Jen Wifi a mobilní připojení?

 3. @J. Mlejnek:
  A v čem jako vidíš problém?

 4. Že ne každý má k disposici Wifi a rychlá mobilní data?

 5. J. Mlejnek >> Ten kdo nemá k dispozici wifi ani rychlá mobilní data si nemá kupovat HTC Desire.. jasné a stručné!

  k Froyu asi tak, že sdílím stejný názor jako djkubas.. Kdyby šel nějak nenásilně downgrade na 2.1 Eclair tak bych ho udělal.. Jaký byl ohledně toho humbuk tak to žádné převratné novinky nejsou.. Já se těšil na WiFi hotspot, který mě bohužel z nepochopitelných důvodů nefunguje.. Rychlost nějak zvlášt poznat nejde, používám Launcher Pro a ten byl daleko rychlejší než Eclair (co se týče homescreenu), menu možná trošičku rychlejší je (nárůst ze 7mflops na 40mflops můžu potvrdit). Co se týče funkcí tak funguje víceméně vše, nenarazil jsem na žádný problém (jako byly třeba problémy s fotoaparátem apod.).. Vše funguje korektně, ale na zadek jsem si z toho opravdu nesedl..

 6. Přijde mi že po nainstalování updatu mi o trochu klesla výdrž baterie

 7. Pan RoMeiRo by mohl být trochu milejší a pro Pana J. Mlejneka bych mel jednoduchou radu. V dnesni dome je Free WiFi opravdu vsude takze staci vyrazit např do Globusu, tam si nachvilku sednout a stahovat. Toť vše :)

 8. Jerii >> Já jsem to nemyslel vůbec nijak špatně, bylo to napsáno/řečeno zcela normálním „tónem“ :), ale přijde mi to jako když se u nás rozjížděl Rapidshare a všichni škemrali ať ostatní uploadují na free-servery a přitom stál premium účet na měsíc 180 kč.. Dnes je wifi opravdu na každém rohu a popravdě se to dá stáhnout i přes pitomý GPRS, holt člověk musí něco obětovat (ať už nějakej ten peníz, nebo limit z FUP)… pořídit si HTC Desire (nebo jakýkoliv smartphone) a nemít k němu internet je jako koupit auto bez kol.. Věřím, že si pan Mlejnek nějak poradí :)

 9. 1) Není pravda, že je Wifi na každém rohu. Možná velká města, ale nejsme jen Praha, že.

  2) Tahat 90 MB přes GPRS (stále standard O2 na velké části úžemí) je absurdní. Můžu mít – a mám – neomezená data, ale s GPRS jsou i tak automaticky omezena.

  3) Čili to není otázka peněz, ale absence technologií.

  4) Nemožnost stahovat přes PC je vada každopádně.

  5) Pan Mlejnek si poradí, neb zůstane u zastaralých, neintuivních a rigidních, zato ale plně funkčních WM :-) Pan Mlejnek má jen problém, že se poohlíží po alternativě do budoucnosti a je mu smutno, neb akutečné náhrady není.

 10. Přesně tak, sám pozoruji, že tam je několik nemilých změn. Článek jsem psal zhruba po 5ti hodinách používání, teď tam mám Android 2.2 skoro 2 dny a těch věcí přibylo. Video se mi zdá docela nepoužitelné, v oficiální zprávě bylo, že bude mít 30FPS, podle mého má necelých 20.

  Dále rychlost systému není pořád dokonalá, mluvím hlavně o prostředí Sense. Opět jsem ho nahradil LauncheremPro, zdá se mi lepší (akorát ztráta HTC widgetů mne mrzí).

 11. Wifi USB dongle stojí „třistovky“, jakékoli napsané písmeno k tomuto tématu celou věc jen „prodražuje“. Tečka.

 12. J. Mlejnek: Tahat 90MB přes HSDPA, které je dostupné v Praze a dalších městech není problém, sám jsem si to vyzkoušel a koukal jsem, jak to bylo rychlé :)

 13. Martin Prokop: to je sice moc pěkném, ale při FUP 100-150MB jaksi zabijácké.

 14. Ano, s tím taky souhlasím, naštěstí jsem si FUP zvedl na 500MB, takže jsem se tohoto stahování nebál :)

 15. Hlavně jen Namram pochopil, o co mi šlo. Android prostě neumí sdílet internetové připojení počítače, což není technicky nijak náročná funkce – a omlouvat to dostupností wifi či HSDPA (což ani jedno není pravda) je hloupé. Vzpomínáte, jak často mnozí iPhonisté – zvláště zpočátku – omlouvali absenci různých funkcí?

 16. koukněte se sem, tady je navod jak to stahnout do pc, a pak pres pametovou kartu nahrat do Desire. Sám jsem vyzkoušel a funguje. Je to uprostřed stranky takova velka citace

  [odkaz]

 17. Můžete to někdo potvrdit (viz. příspěvek níže), to by konečně mohlo znamenat kompletní podporu pro rSAP na Androidu!!!

  Comment 545 by [odkaz], Today (5 hours ago)
  Have just installed Android Froyo 2.2 on my HTC Desire and all problems are gone. Connects to my Skoda Superb RSAP Bluetooth without any problems. Saved!

 18. Absolutne tady nechapu diskusi o WIFI. Ackoliv mam pausalni internet v jinem mobilu od HTC, ani OMYLEM (!!!!) by mne nenapadlo stahovat takovy balik dat pres WIFI nebo dokonce pres operatora. Proc proboha, kdyz tu mam stolni PC s 25mbps linkou?

 19. No moment, takže to Android umí stahovat pomocí internetu v PC?

 20. porad sama wifi, internet v mobilu…. navic si myslim, ze aktualizace typu OTA (over the air) je vice nez vypovidajici. To ze se po nejake dobe obevilo na netu, se zpusobem jak to udelat pres PC (overeno na androidforu) zkousel sem, jde to.

  Proste zakladni pravidlo – nevyuziju to nekupuju to/ koupim neco co vyuziju :)

 21. Tak moment, nechápu, jakou roli v tom hraje Google, když je zařízení, aktualizace a synchronizační SW do PC od společnosti HTC?:-)

 22. cryingfreeman

  google s tým updatom nič nemá, OTA update je dnes moderný a firmy počítajú, že u takého zariadenia má už užívateľ pristup k netu…a ak nie dá sa to nahodiť manualne, u EVO 4G na ten manualný update na Froyo myslím HTC aj upozornuje

  Rozenhajm: to s tým youtube som moc nepochopil, aký je problem pustiť video mimo youtube?

 23. cryingfreeman

  DivX/Xvid máju v zálade napr. Samsungy alebo LG,napr. u HTC ho nenajdeš, u windows mobile to máš to isté do základu ho dáva iba Samsung, iank musíš stiahnuť aplikáciu podobne ako u android, u iPhone je DivX/Xvid zakazány, symbian telefon s divx/xvid v základe má rovnako len Samsung, bada os – Samsung, Web OS nemá

  H.264 má android os v základe

  ktorý telefon má offline navigáciu v základe okrem momentálne Nokie, ktorá ho dala kvôli tomu aby si udržala zákazníkov kým nevyjdu nové novinky? nikto nebraní HTC, Samsungu a dalším výrobcom ju predinštalovať(Motorola dávala na dva mesiace Motonav/iGo do Milestone)

  sdielať internet s PC zakazány určite není, len není implementovaný, podobne ako v čistom android os v starších verziach neboli implementované veľa funkcií, ale výrobci si ich dodatočne dodavali vďaka tomu, že je to open source(HTC, multituoch a usb tethering už u os 1.5, Samsung spomínaný divx alebo wifi tethering už u 2.1 aj keď zakladný android ho dostal až v os 2.2, Huawei bluetooth transport už v 1.5 aj keď prišiel až v 2.0, činské tablety a USB host aj keď v čistom android os zatiaľ není)

 24. cryingfreeman

  zas omyl

  google ti do pre výrobcov bezplatného systemu nebude davať DivX, ktorý ani na niektorých modelov nefunguje korektne(G1, Hero), to nerobí ani MS u WM, ktorý má k DivX podstatne bližšie, implementovať ho musí výrobca telefonu tým pádom(Samsung) ale niečo ho to stojí(licencia).

  Google o distubícií nerozhodol, u android mobilov od Samsungu(a aj iných znašiek) OTA update není, musíš ho urobiť manulane cez usb a PC(Kies)

  pre zhrnutie android os je open source tým pádom nikto nikomu nič nediktuje ani nezakazuje
  goole(ktorý není jediný kto za androidom stojí) ale logický nebude robiť romky pre desiatky mobilov a tabletov rozličného hardwaru, to už je na výrobcovi čo z android os odoberie alebo prída na základe toho čím jeho zariadenie disponuje a čo zvláda

 25. ono je toho víc, o co Google nemá zájem: PIM, multimédia, synchronizace s desktopem, podporu Marketu…. Hlavně že udělal v praxi zcela zbytečný Flash, aby mohl rýpat do Apple, který dělá přesně ty ostatní věci, které nedělá Google. Ať si každý spočítá, co je užitečnější….

 26. cryingfreeman

  aké multimédia(kde sa počíta aj flash) android os nepodporuje, ktoré má iOs(kde prehrávač na video/udio formáty nnajdeš ani v app store pretože zakazaný, narozdiel od android marketu) odhliadnuc od tých, ktoré navyše výrobcovia android mobilov implementujú
  multimedialna podpora u android os je momentálne nadštadartna oproti iOS(WM je asi lepší)

  s čím nede synchronizovať android mobil? okrem synchronizačneho nástroja výrobcu mobilu, outlooku, songbirdu atd pribudol teraz štandartne aj itunes

  není zakazaný ani wifi sync ako na iOs

  iOs má nejaký nadštandartný PIM v základe?

  jedina pravda je ten android market, ale aj to sa už rieší, minimálne platbami cez operátora ak neprejde google checkout

 27. sledujem ze diskusia sa zacina uberat uplne inym smerom ako bolo asi v plane trosku zavidim majitelom desire ich update nakolko mam milestone na ktory bol froyo avizovany ale zatial je iba vo hviezdach rad by som si tu precital ako froyo naozaj funguje a nie to ze nema divx su to pre mna dolezite informacie lebo ak nebude froyo bude musiet ist suter prec

 28. Ja mam Android 2.2 na Touch HD asi 14 dni a celkem se mi libi, skoda, ze nemam HD2 to musi byt parada

 29. cryingfreeman

  prcko: americká verzia milestone(droid) dostane Froyo tento víkend, kedy tá europská zavisí na motorole(americkej verzii distribuuje update priamo google)

 30. cryingfreeman: nj, všude se najdou fanatici, že?:-)

 31. Milton_Keynes

  Video v HD rozlišení je fakt věcí systému? Myslel jsem, že to je věc hardwarová, ne softwarová?! Jakto že třeba Samsung Galaxy S má HD už v 2.1? Díky moc za vyjasnění :)

 32. cryingfreeman

  uni: jako ty?
  androidu vyčítaš niečo, čo nemá konkurence ani takom levely ako android, ale u nej to samozrejme chválíš:)

 33. Zdravím,
  proč mi telefon hlásí, že nemám k dispozici žádnou aktualizaci? Mám HTC Desire od Vodafonu a verzi firmwaru 2.1 – update 1. Nemám rootnutý telefon a tak na Froyo čekám, jak na boží smilování…děkuji za reakce.

 34. Tak jsem se naštval a stáhl to na SD kartu a aktualizoval z ní. Mám Android 2.2 a zatím vše funguje tak, jak má. Doufám, že na žádné problémy nepřijdu i kdyý jeden se už objevil. Zjistil jsem, že ne všechny aplikace jdou přesunout na kartu. A to mluvím o těch dodatečně instalovaných. Třeba Asphalt 5 se svými 15ti MB na kartu přesunout nelze – proč, to netuším…

 35. barberry.pha

  to detizeme: aplikace musi podporovat presunuti na kartu, takze az autori tady toto povoli tak pak ti pujde presunout :) nejde to zkratka u vsech momentalne …

  to cryingfreeman: nejak jsem se nechtel michat do debaty ohledne toho jaky format videi ktere zarizeni prehraje … ale co myslis ze je tady toto : [odkaz]
  a odkud myslis ze je to stazeny? je to koupeny oficialne v appstoru …

 36. ešteže na slovensku má pomarančový operátor na väčšine územia HSPDA… a nie aź také zabijacké ceny netu.. :-D

 37. cryingfreeman: já si nemůžu dovolit takový luxus jako fandění nějaké platformě, pracuji vesměs se všemi:-). Ale to co předvádí Appple/iOS je prostě úplně jiná úroveň,než aktuálně jediný konkurent, Google/Android. Zkoušel jsem se na Android koukat očima uživatele, tedy „neprofesionálně“ a mám z toho jediný poznatek, Google námi jebe. Jak systémem „z krabice“ tak možnostmi doladění (Market). A jebe i výrobcemi, synch. SW nechává na nich (dosud něco neslýchaného), použitelný GUI nechává na nich, o aktualizacích OS taky panovali trochu jiné představy. Stále se o Androidu mluví o jako OS s dětskými nemocemi (a on takový je), nicméně, přeci jen je možná už čas, aby vyzrál, ale stále nějak nic moc. No, hlavně že tam máme ten Flash, „sláva“. Osobně se mi více líbí cesta Applu, méně je někdy více.

 38. cryingfreeman

  uni: píšeš , že pracuješ se všemi, ale android si v rukach poriadne evidentne nemal, rozprávky o detskej nemoci budeš asi opakovať dokola aj pri verzii 5.0

  skus konečne poriadne zamyšlieť, android os není produkt jednoho výrobcu pre jeho konkretný hardware, je open source projekt, ktorý je daný ZADARMO hocikomu v takej forme aby ho dotyčný mohol osadiť aj do lowend zariadenia(mobil, tablet, fotoramík, netbook, smartbook) vo funkčnom stave, zaroveň je otvorení aj značným vylepšeniam výrobcu(pokiaľ to je u zariadenia možne)

  kritizuješ synchronizáciu, ktorá je možná praktický s hocičím(od v 3.0 príbudne dokonca aj synchronizačný soft od Googlu), s čím by si to ešte chcel synchronizovať

  základný GUI není použitelný? praveže naopak je riešení veľmi dobre a funkčne, áno môže sa ti zdať suchý, sparťanský, škaredý, bez pekných ikoniek alebo animačiek, je to ale os pre čo najširšiu škalu zariadení rôznej cennovej kategórie, okrašliť GUI potom pre výrobcu zariadenia alebo užívatela(veľa veci ide slobodne vymeniť bez rootu pomocou vychytaviek z marketu) už není problém pokiaľ cití, že to behu os neuškodí
  UI má prejsť u os 3.0 razantnejšou zmenou(bude asi citíť ruka človeka čo stal za designom WebOS), bohvie aký to bude mať vplyv na staršie zariadenia

  neviem aké si mal predstaví o aktualizácií os, ale hádam si nebol tak naivný a myslel si, že Google bude aktualizovať stovky zariadení rôzneho hw často aj noname výrobcu? všade je to na výrobcovi(WM iOs, symbian, web Os), áno je to o serióznosti, jeden je slušný druhý nie, ale to není o os

  mimochodom sa to veľmi zlepšilo(logický to dokonale nikdy nebude, malým firmám nerozkážeš)
  [odkaz]

  niekto tu píše ešte aby Google prídaval k open source os zadarmo vychytávky na ktoré sa vzťahujú licenčne poplatky, nemá tým výrobcom ešte zaplatiť výrobu preboha? druhá strana mince napr. offine navigácia by odrovnala produkty v markete(Sygic, Navigon, Ndrive, Copilot etc), ktoré by potom mohli byť buď stiahnuté alebo pozastavené aktualizácie(to by fakt prospelo platforme teda)

  čo ti vadí na tom, že je pre android os plne funkčný Flash nerozumiem,je to dnešné súčasť plnohodnotného webu nech si masirovaný hocijakou propagandou, Google ho nevytvoril iba slobodne povolil, neuznávaš nemusíš používať(resp. ani stahovať z marketu), nemusíš brať jeho vyznám v mobiloch ale android os už dávno není len o mobiloch

  jedine kde sa trafuješ je práve ten market(tam ale kde nefunguje tvorí počet predaných android zariadení zatiaľ 1%, 80% zariadení k platením aplikáciam prístup má)

  barberry.pha: dík za link, beriem a gratulujem, aspoň niečo(reakcie na funkčnosť a princíp ale niesú bohvieaké)

 39. cryingfreeman: já to vzdávám. Přeji mnoho zajímavých hodin s Androidem, jen doporučuji méně entuziasmu a více nadhledu nad věcí:-)

 40. barberry.pha : Díky za vysvětlení, ale musel jsem se smát – „aplikace musí podporovat přesunutí na kartu“ To je blbost, jakou jsem ještě neslyšel. Nemyslím tím nic špatného, nebo, že nemáš pravdu a nechci tě nijak urazit, jen jsem si vzpoměl na svou, osm let starou Nokii 6600, která na kartu, podobně jako kterýkoliv jiný telefon se Symbianem, dokázala nainstalovat cokoliv. Myslím, že soudruzi z HTC a Googlu se ještě mají hodně co učit.

  Tak, jak jsem se na update těšil, jsem z něj zklamán a přemýšlím o návratu ke značce Nokia i přes to, že N96 mě neskutečně zklamala a své HTC jsem pořídil právě místo ní. teď už zbývá jen rozhodnout, zda to bude N900, nebo chystaná „bomba“ N8.

 41. detizeme: a to jsi neviděl řešení od soudruhů od Samsungu u Galaxy S, tam opravdu nevím, jestli nehulí…. mám tedy na mysli interní flash a sd kartu a jeho implementace do OS….

 42. barberry.pha

  to detizeme: asi jsem napsal i trochu nepresne … u androidu 2.1 se pri instalovani aplikaci neukazala moznost kam instalovat a app se nainstalovala rovnou do pameti, v androidu 2.2 uz tady toto byt nemelo a app se da nainstalovat i na kartu akorat ta app musi nabidnout tady ty moznosti coz musi zapsat do app vyvojari, pripadne pak jde asi presunout na kartu ale aby tam byla ta moznost i pri instalaci tak je potreba aby to ta app mela v sobe a proto se u nekterych app ceka na upgrade s tady tou moznosti …

 43. cryingfreeman

  uni: napadobne, hlavne pochopiť spravne veci, väčší rozhľad, osobne skúsenosti a nepliesť jabka s hruškami

  U Galaxy S má vnútorna pamäť dve „partície“ jednu 1.8gigabytovu s rootom(kvôli bezpečnosti) kde je system a aplikácie a zvyšok prazdný kde už môže užívateľ voľne prsuvať subory pomocou file manageru bez obav, že by niečo vymazaním pokazil…to že sa ta časť nazýva tiež sd card je len (neštastný) názov

 44. uni: no promin ale kdysi jsem tve prispevky bral fakt vazne, ale od doby co te Apple oslepil uz bohuzel nemuzu… a zdaleka se to netyka pouze prispevku pod timto clankem a docela by me zajimalu jestli tomu fakt veris a nebo si jen delas legraci… ;-)
  (a aby nedoslo k omylu tak vyrobky Apple mam rad…)

 45. Tak Galaxy S má 8GB flash paměti, nevím, kam cryingfreeman těch 6GB zahrabal, nicméně ono „nešťastné pojmenování“ má trochu hlubší význam a to, kdy API volá: „getExternalStorageDirectory(), to open a File representing the root of the external storage.“, kdy pam. karta se v Galaxy S tváří jako sd card(ona interní flash)/flash(nebo tak něco). Což je pochopitelně strašně fajn, takže funkce volá interní flash (karta je až podsložka), nezbývá než soudruhům ze Samsungu pogratulovat. Nicméně, řešení asi nějaké bude, jen ho ještě nevím (nový FW, OS, API dokumentace…)
  Jinak ale děkuji za přání k rozhledu a nepletení jablek a hrušek.

  RedRose: je mi líto, že kvůli tomu, že mé názory se neshodují s tvými jsem u tebe ztratil kredit:-)

 46. Až teď jsem si uvědomil, že cryingfreeman mluvil o dvou partitions, tam je samozřejmě těch 6 GB, chybka se mi vloudila do předešlého příspěvku.

 47. cryingfreeman

  6gb(resp. 14 u 16gb) je ten môj spomínaní zvyšok

  a klasickaá krata sa v takom prípade da nájsť ako složka sd

 48. Zdravim, nevite nekdo cim by mohlo byt, ze mi telefon aktualizaci nenabizi? Mam verzi 2.1 s updatem 1, ale chtel bych updatovat jak vzteklej a nemuzu :D :(

 49. Pročítal jsem tyto příspěvky každý den, abych se připravil na upgrade. Chtěl jsem si totiž koupit nový Desire. Včíl už je to vlastně zbytečné. V různých obchodech už Desire není skladem tak asi tři neděle, z čehož vyvozuji, že v současnosti do telefonů už osazují ty nové ?“lepší“? displeje. Děkuji nechci, počkám si na Desire HD Ace nebo na konkurenci. Objednávku ruším, protože cena půjde určitě dolů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).