Domů » Články » HTC Desire dostal oficiální upgrade na Android 2.2, co nového přináší?

HTC Desire dostal oficiální upgrade na Android 2.2, co nového přináší?

Snad všichni majitelé HTC Desire netrpělivě čekali na uvolnění aktualizace s novým Androidem 2.2 (Froyo). V pátek se čekání trochu uklidnilo, neboť bylo oficiálně oznámeno, že se upgradu dočkáme již o víkendu. To se také potvrdilo a v neděli odpoledne uživatelům vyskočila hláška o dostupné aktualizaci pro jejich zařízení. Pojďme se tedy podívat, co nového upgrade přináší.

Samotná aktualizace, nazvaná Android 2.2 a HTC Sense, má 90 MB, proto je doporučeno stáhnout ji přes Wi-Fi, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že to bez problémů jde i přes mobilní připojení (přes HSDPA to trvalo zhruba 8 minut). Jediný problém zde může být s datovým omezením FUP. Pro následnou instalaci je potřeba minimálně 25 MB volné paměti v zařízení (interní). Pokud je paměť dostupná, instalace se sama spustí a trvá necelých 20 minut. V případě, že jde vše jak má a instalace se podaří, systém oznámí úspěšný upgrade na Android ve verzi 2.2. Teď už ale rychle na novinky v systému, které s touto aktualizací přišly. Těch je totiž opravdu požehnaně, proto jsem se rozhodl vybrat ty nejzajímavější a ty, které člověk využije při každodenním používání. V menu přibylo hned několik nových aplikací a položek, jmenovitě to jsou: Hledat, Hotspot Wi-Fi, Sdílení aplikací, Světlo, Videa, Voice Search a Zprávy a Počasí.

- - - - -

Po stisku tlačítka hledat se už nezobrazí „Pole rychlého vyhledávání“, ale právě první zmíněná aplikace. Ta nyní umožňuje výběr mezi hledáním všude (převážně Google.com), na internetu a v nainstalovaných aplikacích. Další novinkou je hlasové vyhledávání, které zatím funguje pouze v anglickém jazyce, přesto s použitím anglického přízvuku funguje dobře. Hotspot Wi-Fi je pro uživatele HTC Desire naprostou novinkou. Aplikace za pomocí mobilní sítě vytvoří síť Wi-Fi, do které nasdílí připojení k internetu, například pro notebook či další mobilní zařízení. Další novinkou je sdílení aplikací, to funguje přes Bluetooth, Facebook, Friend Stream, Gmail, Peep (Twitter) e-mail a SMS. Díky aplikaci Světlo využijete LED diodu na zadní straně i mimo focení, přístroj pak jde tak použít jako svítilna s třemi stupni intenzity světla. Zprávy a počasí, tak se jmenuje další „novinka“ v Androidu 2.2. Slovo novinka je v uvozovkách z toho důvodu, že tato aplikace byla dostupná již na předchozí verzi systému, jen nebyla základní součástí HTC Desire.

- - - - -

Mezi další vylepšení rozhodně patří rychlejší odezva systému, propracovanější prostředí Sense, možnost ukládání aplikací na SD kartu, plná podpora Flashe, natáčení videa v rozlišení 720p při 30 FPS – to jsou důležité novinky aktualizované verze systému Android. Opět se podíváme na každý bod trochu podrobněji. Při představení Froya na I/O 2010 se mluvilo hlavně o zrychlení systému. To po několika hodinách mohu potvrdit, sice jsem čekal trochu větší „fofr“, přesto je zde vidět určitý krok kupředu. A to nejen v systému samotném, ale také v uživatelském prostředí Sense. To zůstalo graficky stejné, přibylo jen několik widgetů (kalkulačka, FM rádio, Market a řada malých widgetů v podsekci nastavení – Hotspot, profil a vyzváněcí tón).

Záznam videa v HD rozlišení (720p)

Další věc není pro uživatele s ROOTlými přístroji žádná novinka, pro ty ostatní však ano. Řeč je o možnosti ukládání aplikací na SD kartu a tudíž uvolnění interní paměti. Ta je zde velmi vítána a hned také velmi kritizována. Většina aplikací totiž na kartu přesunout vůbec nejde, například na data objemnější navigace (Navigon) či aplikace Mapy a další. Plná podpora Flashe je nyní v prohlížeči opravdu stoprocentní, včetně zvuků a pohodlného ovládání. Slibované nahrávání v 720p rozlišení je opravdu HD ready, navíc zde přibyla možnost používat při natáčení LED diodu na zadní straně, což se bude hodit za zhoršených světelných podmínek.

Video: Přehled novinek v Androidu 2.2 pro HTC Desire

Omluvte prosím horší obrazovou kvalitu videa, bylo natáčeno v noci a trochu nás zradila technika.

Novou podobu dostalo také pole pro psaní SMS; je zde navíc přímá možnost vložení přílohy, tudíž i přímé vytvoření multimediální zprávy. V nastavení telefonu je nově položka Zobrazení, kde najdeme několik nových možností. Stejně tomu je i u zvuků, kde je nově možnost nastavení různé hlasitosti pro vyzvánění, média a budík. Tím zásadní novinky Androidu 2.2 na HTC Desire končí, ve videu výše se můžete podívat na chod systému a další, nezmíněné zajímavosti.

Martin Prokop

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments