HTC chystá comeback do světa smartphonů. Novinka nabídne podporu 5G

htc

Po firmě HTC jako by se ve světě smartphonů slehla zem. Tchajwanská společnost před lety vyráběla zajímavé přístroje, avšak poměrně rychle jí ujel vlak, který již nedokázala dohnat. Nevyšla ani sázka na blockchain a tak jediné zmínky o HTC z posledních let se týkají virtuální reality a mizerných finančních výsledků.

První HTC s podporou 5G už letos v létě

Na konci loňského roku dostalo HTC nového ředitele, který se netají ambicemi vrátit firmu zpět mezi elitu. K tomuto nesmělému cíli jej má přiblížit chystaný vlajkový smartphone s podporou 5G, ovšem jeho příslib je již více než půl roku starý a 5G telefony dnes vyrábí kde kdo. Podle nejčerstvějších informací by měl být první smartphone HTC s podporou 5G představen zároveň se spuštěním 5G sítí na Tchajwanu, tedy patrně již v červenci letošního roku.

Zda se jedná o onen slibovaný vlajkový model, zatím nevíme. Spíše bychom očekávali zařízení vyšší střední třídy poháněné čipsetem Qualcomm Snapdragon 76x s integrovaným 5G modemem. Chystaný telefon pravděpodobně nebude mít zpočátku globální ambice.

HTC zároveň chystá smartphone Desire 20 Pro, který má do výbavy dostat čipset Qualcomm Snapdragon 660/665, 6 GB RAM a tři fotoaparáty na zadní straně. Ani v tomto případě však není znám termín odhalení.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku