Domů » Bleskovky » Hry z Xboxu si na smartphonu můžeme zahrát i v našich končinách

Hry z Xboxu si na smartphonu můžeme zahrát i v našich končinách

Microsoft na konci loňského roku zahájil veřejné testování funkce Xbox Game Streaming, díky které je možné na smartphonech s Androidem hrát hry z vlastního Xboxu One. Tuto novinku mohli od listopadu loňského roku uživatelé ve Velké Británii a Spojených státech, nyní ji Microsoft šíří do všech zemí, ve kterých jsou konzole Xbox oficiálně prodávány; mezi ně se řadí i Česká republika.

xbox android streaming

Hry z Xboxu si zahrajete na téměř každém smartphonu

Xbox Game Streaming zatím stále běží v testovací fázi, tzn. že případní zájemci o službu se musí na své herní konzoli zapsat do Insider programu a stáhnout si ní nejnovější sestavení systému. Telefon pak musí mít minimálně Android 6.0 a podporovat Bluetooth 4.0 k připojení bezdrátového ovladače. Spárování mezi konzolí a telefonem zprostředkuje aplikace Xbox Game Streaming (Preview).

K bezproblémovému chodu by měla být rychlosti internetu 4,75 Mbps a odezvu 128 ms, Microsoft doporučuje 9 Mbps a odezvu 60 ms. Herní konzole by navíc měla být v „power options menu“ nastavená na „instant-on“ a NAT nastavený na „open“ nebo „moderate“.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Lukáš Meissner

    Bohužel v ČR zatím k ničemu, zkoušeno na 3 číslech u roznycj operátorů a více místech a přes data vás to zatím prostě nepřipojí, naposledy zkoušeno na 4G+ 60Mbs Down a odezva 25ms a stejně bez úspěchu, snad brzy vyřeší jinak celkem k ničemu. Také doporučuji pro teď 5ghz na obou stranách jinak to není ani pomalu sd hraní

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).